Застереження Перемишлянського РС ГУ ДСНС

Рятувальники застерігають громадян про заборону спалювання сухої трави та рослинних залишків

                                                                        

         Так склалося, що восени на свої присадибних ділянках громадяни спалюють опале листя, навесні – торішню траву. Із встановленням теплої сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях.

         Водночас Український гідрометеорологічний центр повідомляє, що протягом за прогнозом на поточний тиждень є надзвичайно висока, як для цього періоду, температура повітря. Показники термометрів перевищуватимуть норму на 4-8 градусів.

         У зв’язку з цим рятувальники закликають громадян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та інших рослинних залишків. Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

        Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Крім того, слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

         Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

           Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі його на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів.           У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

            Так, лише 09 лютого цього року у Львівській області зафіксовано 34 пожежі в екосистемах. Перемишлянський РС ГУ ДСНС України у Львівській області нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.

Будьте обережні на льоду
 

             Зима-чудова пора відпочинку на льоду. Забави на ковзанах, лижах, підлідна рибалка загартовують організм людини, зміцнюють її здоров”я, надають бадьорість, підвищують працездатність та покращують самопочуття.  Тому дорослі, а особливо школярі, із задоволенням зустрічають цю пору, забуваючи про небезпеку, яку може таїти у собі лід.
            Отож, дітям необхідно пам”ятати, що зима приносить не лише радість, а в деякій мірі приховує реальну небезпеку для життя і ваш відпочинок на льоду не повинен супроводжуватись тривогою за вас батьків та близьких.

            Одним із таких факторів небезпеки є тонкий лід. Не забувайте, що біду шукати не доводиться - вона сама знаходить свою жертву. Щоб з вами не трапилось лиха потрібно обережно поводитись на кризі.

            Найбільш небезпечна крига – перша і остання. У цей час значно підвищується загроза нещасних випадків на льоду , особливо серед дітей шкільного віку, адже крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.

                 Є три основні причини, в силу яких взимку люди опиняються на льоду: забави дітей та підлітків, підлідна риболовля та переправи. Перш ніж ступити на лід дізнайтеся товщину льдового покриву на водоймі чи річці.

               У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією.
Отож для одного пішохода товщина льоду повинна бути не менше 5-7 см., для групи людей при переправах не менше 15 см., а при масовому катанні на ковзанах -25 см.
Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

          На особливу увагу заслуговують любителі підлідної риболовлі. Їм обов”язково необхідно брати з собою міцну мотузку довжиною не менше 12-15 метрів. На одному кінці її закріплюється предмет вагою 400-500 грамів, на другому влаштовується петля. При необхідності така мотузка закидається на безпечну відстань, що дозволяє надати людині, яка провалилась під лід, швидку допомогу.

                 Шановні батьки! Не будьте байдужими до своїх дітей, нагадуйте їм про те, як потрібно поводитись біля води під час криги, забороняйте їм гратися на річках, озерах без нагляду дорослих.

                Також звертаємось до вчителів щодо необхідності проведення роботи серед учнів з питань безпечної поведінки на льоду та дотримання інших правил безпечної поведінки на вулицях населених пунктів Перемишлянського району у зимовий період.

 

                                 Перемишлянський РС ГУ ДСНС України у Львівській області