Що цікавого є на Бібреччині неподалік Львова? Поїхали!  
Офіс гостинності в будівлі «Сокола» у м.Бібрка 
Посилання на Google-мапі – https://goo.gl/maps/ZjnPfaix1eYf5BXy5

Тут можна дізнатися про туристичні можливості Бібреччини: найцікавіші локації, нові маршрути, природні, культурні та історичні  пам’ятки.
 У «Соколі» є кімната бурґомістра, облаштована в ретростилі, з чудовим інтер’єром і балконом. Під вежею  на третьому поверсі – маленька кімнатка з вікнами навсібіч і неймовірними краєвидами,  а також із таємничою легендою про кохання. На першому поверсі – зала-лекторій. https://www.facebook.com/sokilsokol/
У Бібрці є давній костел, церква архітектора Василя Нагірного, ратуша зі старовинною фрескою «Аптекарі», каплиця дідичів Чайковських на міському цвинтарі,  руїни синагоги, а також місцина з капличкою на горі, де Іван Франко зустрічався з Уляною Кравченко.
ВХІД: безкоштовно, є добровільні пожертви. 
P.S. Перед тим, як їхати до Бібрки, варто зателефонувати за номером 067-570-0033 й повідомити про візит менеджерові Офісу гостинності. 
 
Казкові поля 
https://goo.gl/maps/SWYWMfRQD8u4zrHs8

Найновіша місцина туристичної околиці Бібрки: поля квітів, які дарують кожному відвідувачеві відчуття, що він потрапив у світ дитячих казок. Тут цвіте лаванда, є  поля троянд і гортензій. Загалом на території росте близько 3 тисяч видів рослин.
Це унікальне місце для фотосесій, можливість випити кави в затишній каварні, придбати сувеніри у крамниці. Теплими літніми днями й вечорами тут відбуваються екскурсії, концерти, виставки картин, дегустації крафтових вин.
ВХІД: Вартість вхідних квитків можна знайти на сторінці https://www.facebook.com/KazkoviPolya/?ref=page_internal
 
Місцина з велетенськими дивовижними скульптурами. Екскурсовод розкриє таємниці робіт, розкаже про сенси, які митці вкладали у свої скульптури. Проте кожен відвідувач матиме нагоду побачити відображення своїх думок чи уявлень в цих модерних витворах. 
 https://www.facebook.com/park3020/
ВХІД: 200 грн – екскурсія у складі групи. Необхідна попередня реєстрація за номером телефону 067-354-0771. Середа, четвер, п’ятниця – об 11 та 15 годинах, субота і неділя – 11, 12, 14 та 15:30
 
Культурно-мистецький центр Замок СВІРЖ 
https://goo.gl/maps/vaRdRZYRLWNa65bP8
2021 р.  Свірзький замок нарешті відчинив свої ворота для гостей. Тут є екскурсії, на яких можна прогулятися  подвір’ям, пройтися коридорами найбільш древньої  частини замку, побачити великі зали. Можна зазирнути у віконце, з якого найкраще видно острівець на озері.
Свірзький замок – місце зйомок  фільмів «Д’артаньян і три мушкетери», «Довбуш». А ще озеро з лебедями, реліктові дерева у старовинному парку, польоти на повітряних кулях і риболовля. https://www.facebook.com/svirzhcastlecenter/
ВХІД: Працює у суботу і неділю. Вартість вхідного квитка з екскурсією – 100 грн
 
Над селом Лопушна є ранчо «Скарбова гора»

https://goo.gl/maps/BhC3uvD7vEPLGPSy7

 Тут можна поїздити на конях, зокрема вирушити в кількаденний похід, замовити пікнік з доставкою харчів або скуштувати в «салуні» бургер із дичини й випити лимонаду. На «Скарбовій горі» улаштовують вечірки, семінари, тренінги, дитячі табори, весілля, концерти просто неба, дегустації  і багато всього іншого.  https://www.facebook.com/skarbovagora/

 
Фермерське господарство «Галицька Сорока» 
https://goo.gl/maps/zp6aiEZkRrBcRj3K8

У селі Вілявче є ще одна  «смачна» локація з проєкту «Гастромандри Львівщиною».  Орест та Юлія Дейнеки пропонують різні види вина з малини, ожини, горобини, лікери й конфітюр із пелюстків  троянд або ружі. Тут можна замовити дегустації в хорошому товаристві і помилуватися неймовірними краєвидами Бібреччини. https://www.facebook.com/galytskasoroka/
 
Найвища вершина всієї Подільської височини – гора Камула
https://goo.gl/maps/SYs13MTsUALjXjby9

Висота гори Камули – 471 метр над рівнем моря. А сама вершина вкрита буковим лісом і скелями. Підняття на вершину можна розпочинати і з с.Романова (маршрут промаркований), і з с.Підгородище. Дорогою можна натрапити на дивовижні камені та скелі в лісі, а також у місцину, де «Марія лишила свій слід» - відбиток ступні Богородиці. Дорога на Камулу огорнута розмаїтими легендами та переказами, якими охоче поділиться місцевий краєзнавець Ярослав Іванишин. Шлях на Камулу - це один із улюблених маршрутів відомого галицького мандрівника Богдана Марциняка-Волошина.
 
Музей-заповідник «П’ятничанська вежа»
https://www.google.com.ua/.../@49.5624661,24.3020704,20...

П'ятнича́нська ве́жа — оборонна споруда замкового типу. Розташована поблизу села П'ятничани. Вежа належить до рідкісних пам'яток оборонного будівництва галицької школи. За легендами, П'ятничанська вежа могла бути залишками замку Сенявських чи Василіанського монастиря.
З віконечок вежі видно містечко Бібрку, зокрема іншу вежу – вежу «Сокола» Бібрецького.
 
Оборонний костел у Соколівці 
https://www.google.com/maps/@49.571749,24.284302,17z
Мандруйте Бібреччиною!
#Бібреччина
#Bibrechchyna#Там_де_ти_вдома
 

Туристичний маршрут колишніми німецькими колоніями Бібреччини "Мітичні німецькі колонії"

(автор маршруту - Іван Щурко)

На карті - польські костели і українські церкви, фільварки і народні доми. Так і наші народи колись перепліталися, часом конкурували, але, частіше, доповнювали одні одних, співтворили і розвивали разом свої села та міста. ПОВНИЙ СПИСОК цікавих локацій цього маршруту:

БІБРКА

 • Будинок спортивного Товариства “Сокіл", 1906 р. (пл.Стрілецька,1).
 • Вілла Леона Урбанського, бібрського підприємця і винахідника (вул.Галицька).
 • Каплиця на Замлинню (козацька), кін. XIX ст.(вул.Галицька).
 • Повітова лікарня ім. Франца Йосифа, 1906 р. (вул.Галицька, 41)
 • БЛАГОДАТІВКА/ERNSDORF (ЕРНСДОРФ) "Білий двір", руїни садиби родини Чайківських.
 • Парк садиби родини Чайківських Пам'ятний знак/хрест з нагоди 2000- ліття Різдва Христового
 • Понімецька житлова забудова

ЛАНИ

 • Мурована церква Різдва Пресвятої Богородиці, 1725 р.

СЕРНИКИ/РЕФЕЛЬД (РЕФЕЛЬД)

 • Понімецька житлова забудова
 • Церква св. Андрія Первозванного (мур.), 1823 р
 • Дві німецькі римо-католицькі каплиці

ХОДОРКІВЦІ

 • Церква (костел) святого архистратига Михаїла (мур.), 1896 р.
 • Народний дім (кол. фільварковий будинок), початок XX ст.

СОКОЛІВКА

 • Дерев'яна церква святого Миколая,
 • 1924 р., архітектор Олександр Лушпинський
 • Народний дім, 1931 р.(зразок УАМу) Оборонний костел Пресвятої Трійці,1594 р.
 • Школа, кінець XIX ст.

П’ЯТНИЧАНИ/MUHLBACH (МІЛЬБАХ)

 • Мурована церква св. Параскевії, 1906 р.
 • Оборонна вежа, XV ст.
 • Каплиця німецької колонії Мільбах
 • Понімецька житлова забудова.
 • Колишня німецька школа.
 • Каплиця-грот Хресної дороги
 • Вапнякові скелі