ЮВІЛЕЙ ЦЕРКВИ УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ В С. ВЕЛИКІ ГЛІБОВИЧІ

90 років. Багато це чи мало? Для людини – це поважний вік, для історії  майже століття, а для храму – це тисячі Божественних Літургій, сотні шлюбів, хрестин та похоронів, це десятки тисяч молитов, піднесених до Отця Всевишнього парафіянами разом із парохом.

Саме таку дату святкує цього року церква Успіння Пресвятої Богородиці у с. Великі Глібовичі.  Будівництво церкви розпочали 1927 року за проектом архітектора Льва Левинського зі Львова і завершили 1929 року. Чин урочистого освячення церкви здійснив 28 серпня 1931 року єпископ кир Іван Бучко. Від цього часу у храмі служили о. Михайло Бобовник (за його служіння і відбувалося будівництво церкви), о. Володимир Кучабський, якого за відмову перейти до московського патріархату енкаведисти жорстоко побили, о.Іван Король, о. Володимир Підсаднюк, о. Петро Костюк, о. Степан Бліхар, о. Володимир Пігічин.  Нині  парохом храму є о. Микола Стручинський, а його сотрудником— о. Ігор Солдак. При парафії діють  спільноти «Матері в молитві», «Живої вервиці», «Спільнота подружніх пар», церковний хор «Гармонія», діє катехитична школа під керівництвом с. Вінкентії зі Згромадження Сестер Пресвятої Родини. Зустрічі зі спільнотами, реколекції, катехизи, табори для дітей, поїздки, різні вечори допомагають парафіянам пізнати та прославити  Бога.

Храм вражає прекрасною архітектурою зовні та величною внутрішньою оздобою, а це є результатом жертовної праці та внутрішнього запалу місцевих мешканців, які в нелегкі часи відважились на  задум будівництва нового храму і завершили його за два роки.  Приклади наших попередників  надихають до дії сьогодні кожного, хто бажає творити. В «єдності сила народу», - істина, підтверджена конкретною справою.

Свій ювілей церква відзначить урочистою Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолить Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський УГКЦ. Ласкаво запрошуємо всіх охочих 25 серпня (неділя) на 11:30 на Божественну Літургію з нагоди нашого ювілею.

О. Микола Стручинський