У Перемишлянському районі планують створити дві об’єднані територіальні громади

6 травня, у Львівській ОДА відбулося обговорення проекту перспективного плану Перемишлянського району.

Про це інформує Офіс реформ. Львівщина.

Львівська обласна державна адміністрація та Офіс реформ запропонували створити на території Перемишлянського району дві спроможні громади – Перемишлянську та Бібрську.

Участь в обговоренні взяли перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський, керівник Офісу реформ Віталій Корецький, представники департаментів ЛОДА, голова Перемишлянської РДА Володимир Танчин, голова Перемишлянської районної ради Роман Андрусишин, голови місцевих рад району, провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень ім. Долішнього Петро Жук, аналітик ГО «Європейський діалог» Тарас Баранецький, експерт Андріан Фітьо.

У Бібрську ОТГ пропонують включити Соколівську територіальну громаду з Жидачівського району, яка тяжіє до Бібрки.

Перемишлянська міська об’єднана територіальна громада об’єднає 59 населених пунктів, чисельність населення – 25 131 мешканців. Доходи – 90 638 тис. грн., видатки – 81 449 тис. грн.

Бібрська міська об’єднана територіальна громада об’єднає 35 населених пунктів, чисельність населення – 14 786 мешканців. Доходи ОТГ – 45 279 тис. грн., видатки – 48 970.

Один із варіантів скорочення дефіциту бюджету – оптимізація освіти: освітня субвенція становить 19 018 млн. грн. а видатки на освіту – 30 189,40 млн. грн. У Бібрській ОТГ на 1379 дітей є 18 шкіл, вони здебільшого є малокомплектними і не можуть дати дітям якісної освіти.

Ростислав Замлинський також вважає, що частково, а то й повністю позбутися цього дефіциту можна навівши лад з орендою землі.

Більш детальну інформацію про майбутню Бібрецьку громаду в цифрах можна переглянути ТУТ

За матеріалами газети http://www.gazeta.lviv.ua/2016/05/06/u-peremishlyanskomu-rajoni-planuyut-stvoriti-dvi-ob-yednani-teritorialni-gromadi/