Роз’яснення щодо створення КНП «Бібрська міська лікарня»

Роз’яснення щодо створення КНП «Бібрська міська лікарня» з метою поінформувати мешканців Бірської громади та спростувати хибні твердження щодо процесів, які відбуваються довкола Бібрської лікарні

Х сесія VІІ скликання ухвалила рішення № 1149 від 15.11. 2019 р про створення КНП «Бібрська міська лікарня» Бібрської міської ради. Ідеться про створення абсолютно нового закладу охорони здоров’я, а не про реорганізацію. Реорганізацію може робити тільки Засновник, тобто Перемишлянська районна рада. Бібрська міська рада не може здійснювати заходів із реорганізації Бібрської РЛ, бо не є її Засновником. Тому, відповідно до чинного законодавства, Бібрська міська рада може тільки створити новий заклад, тобто стати його Засновником, що й було зроблено на попередній сесії.

Механізм створення нового закладу покроково виглядає так:

1.  Затвердження статуту закладу.
  2. Утворення Конкурсної комісії для конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров’я.
  3. Проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров’я (відповідно до Постанови КМУ від 27.12. 2017 р. № 1094).
  4. Реєстрація КНП  «Бібрська міська лікарня» як нової юридичної особи. Реєстрацію здійснює обраний на конкурсі директор закладу.
  5. Затвердження структури і штатного розпису, поданого директором закладу, органом управління (виконавчим комітетом Бібрської міської ради).
  6. Ліцензування закладу відповідно до чинного законодавства.
  7. Прийняття на роботу працівників (за затвердженим штатним розписом).
  8. Підписання угоди з Національною службою здоров’я України.

Тільки пройшовши всі вищеперелічені етапи, можна розпочинати медичну практику в закладі. Чинна ліцензія Перемишлянської ЦРЛ не може поширюватися на новостворене КНП «Бібрська міська лікарня» Бібрської міської ради.

Інформація про те, що можна «пакетом» переводити або «перебирати» з Бібрської районної лікарні працівників чи здійснити всі вищеперелічені заходи на засіданні однієї сесії, суперечить чинному законодавству і є маніпулятивною. Переведення можна робити тільки в разі реорганізації, у нас же – новостворений заклад – комунальне некомерційне підприємство «Бібрська міська лікарня» Бібрської міської ради.  Переводити працівників із Перемишлянської ЦРЛ до КНП «Бібрська міська лікарня» (заклад ще не є юридичною особою, не має ні керівника, ні ліцензії) неможливо і суперечить Закону. Не можна також призначити й виконувача обов’язків директора закладу (таке можливо лише за умови реорганізації).

Бібрська міська рада вже тричі проходила процес створення нових установ на території Бібрської ОТГ, зокрема:

•  КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бібрської міської ради»,
  •  КЗ «Центр надання соціальних послуг» Бібрської міської ради,
  •  КЗ «Публічна бібліотека» Бібрської міської ради.

Усі заклади створено відповідно до законів України та підзаконних актів.Жодних порушень щодо механізму та процедури утворення вищеназваних установ не було. Бібрська міська рада діє в межах чинного законодавства. Окрім того, процедуру утворення КНП «Бібрська міська лікарня» узгоджено з Львівським центром розвитку місцевого самоврядування. Алгоритм створення КНП «Бібрська міська лікарня» в основному збігається з алгоритмом створення КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бібрської міської ради (який функціонує з 1 червня 2019р.)

«Активістам», які поширюють неправдиву інформацію, радимо читати закони і відповідні нормативні документи.

Бібрський міський голова Роман Гринус