Прийнято ще три Закони для діяльності об'єднаних громад

Закон України №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад).

За це рішення проголосував 241 народний депутат

Законопроект спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади. Він сприятиме формуванню справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад.

Змінами, зокрема, визначаються параметри, після досягнення яких новостворена територіальна громада може вважатись спроможною. Така громад повинна бути створена навколо центру, визначеного Перспективним планом формування територій громад області, і в ній повинно проживати не менше половини мешканців від кількості, передбаченої Перспективним планом. Кожна наступна територіальна громада об’єднується з цією громадою за спрощеними процедурами. Також в приєднаних територіальних громадах проводяться вибори депутатів ради об’єднаної громади, у той час, як вибори голови об’єднаної громади не проводяться. Таким чином, у раді новоствореної громади будуть представники від усіх територій.

Нагадаємо, в першому читанні законопроект було прийнято 20 вересня 2016 року.

Закон України № 4742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)».

За це рішення проголосував 271 народний депутат

Законопроект більш чітко визначає статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

Зокрема, в чинне законодавство вводиться поняття «старостинський округ», межі якого співпадають з межами території юрисдикції рад тих громад, які об’єдналися. Цим запроваджується повсюдність інституту старост в межах об’єднаної територіальної громади, що є гарантією захисту прав та інтересів жителів всіх сіл та селищ.

Нагадаємо, в першому читанні законопроект було прийнято 8 вересня 2016 року.

Більше про інститут старост в об’єднаних громадах читайте ТУТ

Закон України №4110 "Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів".

За це рішення проголосували 238 народних депутатів

Законопроект передбачає, що набуттю повноважень сільським, селищним, міським головою має передувати його реєстрація відповідною територіальною виборчою комісією.

Прийняття запропонованого законопроекту дозволить унормувати питання набуття повноважень сільського, селищного, міського голови та обмежить можливості сумісництва посади голови громади з іншими видами діяльності.

Нагадаємо, в першому читанні законопроект було прийнято 22 вересня 2016 року.

З матеріалів сайту http://decentralization.gov.ua