ПРО РОБОТУ НАД СПІЛЬНИМ ПРОЕКТОМ ДАВИДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТА БІБРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАД ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

27 вересня у приміщенні Давидівської сільської ради відбулось засідання робочої групи представників Бібрської міської та Давидівської сільської рад, присвячене проекту «Створення кластеру виробництва плодоовочевої продукції "Галицька ягода" Бібрської міської та Давидівської сільської рад ОТГ». У роботі засідання брали участь Галина Васильченко – народний депутат України, Михайло Семко – помічник Народного депутата Галини Васильченко; Тарас Подвірний – помічник Народного депутата Тараса Батенка, Наталя Рохова – заступник директора Інституту Громадянського Суспільства (м. Київ), Вячеслав Коваль – експерт Інституту Громадянського Суспільства» (м. Київ), Віталій Корецкий – директор «Агенції регіонального розвитку Львівської області». Учасників засідання привітали Давидівський сільський голова Володимир Керницький та Бібрський міський голова Роман Гринус. Із основною доповіддю щодо проекту виступив координатор проекту староста Кротошинського старостинського округу Григорій Дробенко. Доповідь присвячена основним проблемам у розвитку об’єднаних територіальних громад, меті та основним заходам проекту, очікуваним кількісним та якісним результатам від реалізації проекту, періоду реалізації, обсягу, джерелам фінансування та учасникам проекту, схемі реалізації першого етапу проекту, аналізу наявних в ОТГ ресурсів для забезпечення функціонування кластеру, основній цільовій групі проекту та можливим ризикам, пов’язаним із впровадженням проекту. У обговоренні взяли участь Давидівський сільський голова Володимир Керницький та Бібрський міський голова Роман Гринус, Народний депутат України Галина Васильченко, Помічник Народного депутата Тарас Подвірний, експерт Інституту Громадянського Суспільства Вячеслав Коваль , директор «Агенції регіонального розвитку» Віталій Корецький, віце президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Ярослав Кардаш, доцент Інституту економіки і менеджменту НУ «Львівська Політехніка» Богдан Іличок, експерт з питань розвитку сільського господарства при ЛОДА Василь Багрійчук, фермери з обох громад. Тривала активна дискусія щодо перспектив розвитку сільського господарства у наших громадах, вирощування, заготівлі, переробки і збуту сільськогосподарської продукції, зокрема плодово-ягідної. Цей проект передбачає кооперацію сільськогосподарських виробників на взаємовигідних умовах, в тому числі переробки продукції на місці з залученням фінансування з інших джерел поза межами місцевого бюджету. Такий проект розвивається завдяки наданню учасникам партнерства (нашим двом громадам) техніко-експертної, консультативної та інформаційної допомоги Інститутом Громадянського Суспільства (м. Київ) в рамках програми «Партнерство міських та сільських територіальних громад – нові можливості для розвитку" за підтримки Програма "U-LEAD з Європою".

Продовженням роботи над проектом стала участь координатора проекту Григорія Дробенка та представника робочої групи Надії Федущак у конференції "Громада для кожного" (м.Київ), організаторами якої є програма"U-LEAD з Європою", Інститут Громадянського Суспільства, Спілка Українських Підприємців, програма Партнерство " Кожній дитині" . Про рівень заходу свідчить участь у ній директора Програми "U-LEAD з Європою" Бастіана Файгеля і заступниці голови Представництва ЄС в Україні Анніки Вайдеманн, а також двох міністрів та двох заступників міністрів уряду України. Зокрема, надзвичайно інформативною та корисною була участь у сесії конференції «Партнерство міських та сільських громад, як інструмент місцевого економічного розвитку - можливості та виклики», на якому розглядалось питання «Як створити умови для спільного планування території міста та сільських громад і водночас реалізовувати ефективні проєкти?» Модератором сесії виступав директор Інституту Громадянського Суспільства Анатолій Ткачук. У обговоренні теми брали участь Сергій Шаршов (Міністерство розвитку громад та територій України), Оксана Гарнець (керівник проєкту DESPRO), Дмитро Рудницький (Новоград-Волинська районна рада), Андрій Романюк (Тернопільська міська рада), Інна Комарова (Начальник відділу інвестицій Бердянської міської ради).

Висловлюємо щиру подяку за отриману двома громадами допомогу і підтримку Інституту Громадянського Суспільства в особі директора Анатолія Ткачука, заступника директора Наталії Рохової, експерта Вячеслава Коваля, а також Програмі "U-LEAD з Європою".

Координатор проекту Григорій Дробенко

Представник робочої групи Надія Федущак