ПРО ПРОДАЖ БУДІВЛІ КІНОТЕАТРУ

У понеділок 1 жовтня працівники апарату  Бібрської міської ради завантажили у електронну систему «Прозоро-продажі» усі документи (рішення ради, виконавчого комітету, протокол засідання виконавчого комітету), про відміну усіх попередніх рішень щодо проведення  електронного аукціону з продажу об’єкта комунальної власності - будівлі кінотеатру і скасували аукціон. Такий крок був відповіддю на те, що переможцем електронного аукціону не стало, на жаль, Єпархіальне Управління Стрийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви, яке брало участь у торгах і усі умови продажу були чітко прописані  саме для єпархіального центру УГКЦ.

Нагадую, що протягом тривалого часу велись перемовини між Єпархіальним Управлінням Стрийської єпархії УГКЦ, зокрема,  з Преосвященним владикою Тарасом (Сеньківим), Єпархом Стрийським і Бібрською міською радою щодо створення на базі приміщення кінотеатру пасторально-соціального центру УГКЦ. Для залучення коштів Євросоюзу для реставрації  будівлі кінотеатру і створення у ньому відповідних умов функціонування Центру будівля кінотеатру мала перейти у власність церкви. Тому будівля кінотеатру була виставлена на електронні торги, оскільки іншого шляху для приватизації  у нас відповідно до чинного законодавства нема. Щодо учасників торгів, то участь у них  через електронну систему можуть брати усі охочі. Ми не могли й подумати, що знайдуться люди, що втрутятся у благочинні церковні справи.

Також Бібрська міська рада не ставила собі за мету заробити на цих торгах, бо у реставрацію цієї будівлі треба вкласти дуже багато коштів (понад 10 мільйонів гривень), та й потенційний покупець був відомий. Окрім того, законодавством передбачено, що стартовою ціною  є балансова вартість нерухомого майна.

Ми дуже надіємось, що потенційний переможець  аукціону не буде судитись з Бібрською міською радою через скасування  результатів аукціону. На запитання депутатів перед  сесією 28 вересня, чи готовий потенційний переможець подарувати церкві цю будівлю, представник потенційного переможця відповів «Ні». На запитання, чи вірить він у Бога, відповів ствердно. Будемо надіятись, що мораль і духовність є вищими за матеріальну вигоду…

Секретар Бібрської міської ради Надія Федущак