Про місцеві податки, чинні на території Бібрської міської ради

Бібрська міська рада на Х-ій сесії 23 грудня 2016 року своїми рішеннями встановила  місцеві податки, що діятимуть на території Бібрської міської ради у 2017 році. До таких податків належать: єдиний податок, акцизний податок, транспортний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельний податок.

Єдиний податок:

Ставки єдиного податку для фізичних осіб - підприємців встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.  Залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць Бібрська міська рада встановила фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність:

- для першої групи платників єдиного податку – 10  відсотків розміру прожиткового мінімуму (160,00 грн.);

- для другої групи платників єдиного податку - 14 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (448,00 грн.).

Відповідно до ст.. 293 Податкового кодексу України у разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, або 640,00 грн.) , а також  у разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування території громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений ст.293 Податкового кодексу України для відповідної групи таких платників єдиного податку (20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, або 640,00 грн). Тому, враховуючи вимоги чинного законодавства, Бібрська міська своїм рішенням № 511 від 23.12.2016 р.  змогла знизити ставку єдиного податку з максимального (  20 % ) до 14% тільки для другої групи платників  єдиного податку, діяльність яких не підлягає вимогам ст. 293 Податкового кодексу України. Різке підвищення мінімальної заробітної плати з 1378 грн.  у 2016 році до 3200 грн. у 2017 році призвело до такого ж підвищення єдиного податку, який прямо залежить від мінімальної зарплати.

Акцизний податок.

Своїм рішенням № 512 від 23.12.2016 р. Бібрська міська рада  встановила акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на території Бібрської міської ради  у розмірі п’яти відсотків від вартості (з податком на додану вартість) підакцизних товарів з 01 січня 2017 року. Платниками податку є юридичні та фізичні особи-підприємці, які здійснюють реалізацію через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного.

Секретар Бібрської міської ради Надія Федущак