ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

Шановні громадяни, в період Першої та Другої Світових війн, та теперішньої на території України велися активні бойові дії, де використано мільйони тонн набоїв до стрілецької зброї та вибухонебезпечних предметів. По різним причинам не всі вибухонебезпечні предмети були застосовані за призначенням або під час використання не вибухнули.

Не зважаючи на те, що з часів війн минуло понад 70 років, вибухонебезпечні предмети і надалі несуть у собі надзвичайно серйозну загрозу для життя і здоров’я населення України. Внаслідок неправильного поводження з ВНП щорічно  гинуть та отримують поранення десятки людей.

У випадку виявлення вибухонебезпечного предмету, необхідно:

1. Негайно повідомити місцеві відділи ДСНС України, зателефонувавши на номер 101, відділи НП МВС України - на номер 102 та органи місцевого самоврядування.
  2. До прибуття представників органів місцевого самоврядування, ДСНС чи відділи НП МВС України не допускати до вибухонебезпечного предмету дітей та інших осіб та обгородити місце знаходження вибухонебезпечного предмету.
  3. При необхідності евакуювати людей на безпечну відстань.

Негайно повідомити про знаходження вибухонебезпечних предметів – громадський обов’язок кожної людини!

ПАМ’ЯТАЙТЕ!  Цим повідомленням ви виконаєте свій громадський обов’язок, захистити себе, дітей та інших людей від смертельної небезпеки ВНП, які несуть в собі каліцтво та загибель людей, руйнування будинків та споруд та інші надзвичайні події.

Після вашого повідомлення фахівці групи піротехнічних робіт  знешкодять (знищать ) ВНП  встановленим порядком.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• торкатися, піднімати, кидати, розбирати, волочити, переносити, перевозити, здавати на металобрухт та підривати власноруч вибухонебезпечні предмети;
  • розводити відкритий вогонь на відстані ближче 100 м.  від місця виявлення!

Не допускайте самі та утримуйте інших від порушень правил поведінки при знаходженні ВНП.

Найбільш розповсюджені ВНП , що трапляються на території Львівської області

УВАГА! Громадяни, ваша свідомість у разі виявлення вибухонебезпечного предмету може врятувати життя вам та  вберегти від біди людей, що вас оточують!

Державна служба України з надзвичайних ситуацій