Новини Державної податкової служби України (25-01-2024)

Про облік рахунків та електронних гаманців

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що з 1 серпня 2023 року банки, інші фінансові установи, небанківські надавачі платіжних послуг, емітенти електронних грошей  зобов’язані надсилати до контролюючого органу повідомлення про відкриття/закриття рахунків/електронних гаманців платників податків, визначених п. 69.1 ст. 69 Кодексу з дотриманням строків, встановлених п. 69.2 ст. 69 Кодексу, тобто у день відкриття/закриття рахунку/електронного гаманця.

Надмірно сплачені кошти можна повернути надіславши заяву через Електронний кабінет

Надіслати заяву про повернення помилково або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пенi платник податків може в режимі «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету.

У запропонованій формі необхідно заповнити відповідні поля електронного документа, підписати та надіслати Заяву, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.

До Заяви платник може подати копію одного платіжного документа.

Заява подається платником до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми.

Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti// 

Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv 

Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Львівській області Телеграм: https://t.me/tax_service_Lviv 

Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot».

Від початку січня 2024 року податківцями Львівщини зареєструвано 1063 програмних РРО

Станом на 01.01.2024 року в Головному управлінні ДПС у Львівській області було зареєстровано 37 080 ПРРО.

За період з 01.01.2024 до 22.01.2024 року в ГУ ДПС у Львівській області зареєстровано 1063 ПРРО.

Нагадуємо, що безоплатний ПРРО від ДПС розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).

У 2023 році на користь органів ДПС вирішено 1481 справу на понад 2 млрд гривень

Станом на 01.01.2024 року на розгляді у судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років, знаходилось 3988 справ на суму  8 272,4 млн гривень. Перехідні справи (справи минулих років) становили - 2256 на суму 6153,3 млн гривень. Решта справ – 1 732 на 2 119,05 млн грн – це справи, порушені у 2023 році.

У цілому з усіх категорій справ протягом січня-грудня 2023 року суди розглянули 1 681 справу на суму 2 610,8 млн гривень.

На користь ГУ ДПС у Львівській області вирішено 1 481 справу на суму 2 082,5 млн гривень (88,1% від кількості та 79,8% від суми розглянутих справ). З них по 1046 справах на суму 973,25 млн гривень провадження закінчено.

Щодо заповнення декларації з плати за землю

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що для зручності та допомоги платникам податків при складанні податкової звітності Державна податкова служба України розробила відеоролик «Заповнення податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)».

Переглянути відеоролик можна за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/9609.html

Декларація екологічного податку за оновленою формою

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує платникам екологічного податку, що Податкова декларація екологічного податку подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715, зі змінами, внесеними наказом від 07.09.2023 № 488.

Звертаємо увагу, що наказом МФ України від 07.09.2023 № 488  спрощено форму Декларації, з якої виключено рядки 8 додатків до неї та відповідні примітки, які пов’язані з обчисленням та декларуванням пені.

Інформація про зміну форми Декларації розміщено 10 листопада 2023 року на вебпорталі ДПС у розділі: Головна/Законодавство/Податкове законодавство/Накази/Наказ Міністерства фінансів України від 07.09.2023 № 488 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації екологічного податку».

Електронна форма чинної Декларації доступна для скачування на вебпорталі ДПС у розділі: Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів/Інші податки (код форми J 0302006 для юридичних осіб та F 0302006 для фізичних осіб).

Також форма Декларації наявна для заповнення в Електронному кабінеті платника.

Термін подання декларації екологічного податку за ІУ квартал 2023 року завершується 09 лютого 2024 року.

До уваги громадян!

Перемишлянська ДПІ звертає увагу, що громадяни, які протягом 2023 року отримували неоподатковувані доходи, зокрема, займалися торгівлею без державної реєстрації, в тому числі через мережу інтернет, зобов’язані до 1 травня поточного року подати декларацію про майновий стан та доходи.

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 ПКУ фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій Декларації.

Нагадуємо, нова форма декларації передбачена наказом Міністерства фінансів України від 28.08.2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

В разі виникнення питань радимо звертатися за консультацією до Центру обслуговування платників Перемищлянської ДПІ.

У розділі «Онлайн-навчання» розміщено нові матеріали для платників

У розділі «Онлайн-навчання» на вебпорталі ДПС, який містить корисну інформацію з податкової тематики, навички заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати, розміщено нові матеріали.

У підрозділі «Загальні положення» розміщено матеріали, підготовлені за участі Державного податкового університету:

- Ставки оподаткування;

- Які податкові пільги та їх види встановлені чинним законодавством України;

- Які податкові періоди встановлені чинним законодавством України.

Нагадуємо, що у блоці «Загальні положення» розміщуються матеріали щодо загальних положень податкового законодавства (поняття, права та обов’язки платників, ставки, пільги, суб’єкти, об’єкти, податкові періоди, порядок сплати, податкова звітність тощо). Це дозволить платникам у разі необхідності швидко та зручно ознайомитися із необхідною інформацією.

Як отримати довідку про доходи через Електронний кабінет платника

Перемишлянська ДПІ повідомляє, що для зручності платників податків ДПС запроваджено електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС».

Для отримання довідки про доходи необхідно зайти на головну сторінку Електронного кабінету через вебпортал ДПС України (https://tax.gov.ua) або набравши в адресному рядку браузеру: https://cabinet.tax.gov.ua.

Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів – кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua.

Після авторизації у розділі «ЕК для громадян» необхідно обрати вкладку «Запит про суми виплачених доходів». У формі Запиту (F1301803) заповнити всі реквізити, підписати особистим ключем, зберегти та відправити запит.

За результатами обробки запиту до особистого Електронного кабінету надійде «Відповідь про суми виплачених Доходів та утриманих податків з Державного Реєстру фізичних осіб - платників податків», яку отримувач може переглянути, скачати чи роздрукувати.

Послугою можуть скористатися всі без виключення громадяни, а також державні службовці або члени їх сімей при поданні щорічної декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Ви запитували – ми відповідаємо

В Перемишлянській ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо проведення кампанії щорічного декларування доходів громадян та застосування касових апаратів. На запитання платників відповідав в.о. начальника інспекції Віталій Лазоренко.

Під час спілкування з платниками найбільша кількість питань стосувалися граничних обсягів доходу та сплати податків для «спрощенців» 1-3 груп. Зокрема, у 2024 році розмір доходу для підприємців – платників єдиного податку не повинен перевищувати такі суми: для першої групи –  1 185 700 грн; для другої групи – 5 921 400 грн; для третьої групи – 8 285 700 грн. Розмір єдиного податку становить: для 1 групи - 302,80 грн, для 2 групи – 1420,0 грн. Мінімальний страховий внесок становитиме 1562 грн.Також надано відповіді на питання щодо реєстрації  програмних РРО, застосування штрафних санкцій за порушення готівкових розрахунків та декларування доходів, отриманих від продажу спадщини.

До якого контролюючого органу подає декларацію про майновий стан і доходи внутрішньо переміщена особа?

У разі, якщо платник податків – внутрішньо переміщена особа подав до контролюючого органу за місцем фактичного проживання/перебування заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР та пред’явив при цьому довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, то і декларацію про майновий стан і доходи він подає до цього контролюючого органу.

Однак, якщо такі дії не здійснено, то Декларація подається платником податку за адресою (місцезнаходженням) контролюючого органу, який переміщено з тимчасово окупованої території.

Податківці знайомлять платників з актуальними питаннями оподаткування

Днями в Перемишлянській ДПІ відбулась зустріч в.о. начальника інспекції Віталія Лазоренка з суб’єктами господарювання щодо новацій у податковому законодавстві.

В ході спілкування висвітлювались питання адміністрування податків, єдиного внеску та дотримання вимог трудового законодавства. Проінформовано про щорічну кампанію декларування, за якою окремі категорії осіб зобов'язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи або мають право подати декларації для отримання податкової знижки. Зазначено, що фізичні особи,  які отримали в 2023 році доходи, з яких не сплачено ПДФО, зобов’язані подати до 1 травня 2024 року декларацію про майновий стан і доходи. Водночас скористатись правом на податкову знижку за витратами, понесеними в 2023 році, громадяни можуть до 31 грудня 2024 року.

Крім цього, на заході розглянули порядок застосування підприємцями касових апаратів при проведенні розрахункових операцій, правила заповнення платіжних інструкцій на сплату податків і зборів та функціонування електронних сервісів.зокрема щодо можливості отримання податкової інформації через Електронний кабінет платника або за допомогою застосунку «Моя податкова».