Новини Державної податкової служби України (23-07-2021)

Електронний кабінет ДПС дає змогу отримати витяг про стан розрахунків з бюджетом
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що згідно з п. 421.2 ст. 421 Податкового кодексу Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, зокрема, проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Е-кабінету. Робота у приватній частині Е-кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua) здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
Меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Е-кабінету дозволяє платнику створити та надіслати до відповідного органу ДПС запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС (далі – Запит) за формою «F/J1300204». 
Верхня панель навігації у вікні «Заяви, запити для отримання інформації» дозволяє встановити відповідний період та обмежити перелік документів за типом «J(F)13 Запити». Зі списку документів обирається Запит (F/J1300204) натисканням лівої клавіші миші. В наступному вікні в полях «Регіон» та «Район» обирається відповідний територіальний орган ДПС (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації), та натискається кнопка «Створити». 
Поля форми Запиту заповнюються системою автоматично, а саме: 
найменування; прізвище ім’я, по батькові платника податків;
податковий номер платника податку або серія та номер паспорта;
дата відправлення Запиту до органів ДПС.
Автоматичне заповнення таких полів можна відмінити, знявши позначку «Авто розрахунок». 
Зберегти створений Запит можна натиснувши кнопку «Зберегти». Збережений документ можна підписати та відправити до органу ДПС, натиснувши кнопки «Підписати» та «Відправити».
Відповідь на Запит платнику податків надсилається через Е- кабінет не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами за формою «F/J1400204». Витяг формується за період вибраний платником податків при створені Запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення Запиту до органів ДПС.
Самостійно перевірити дані, за якими сформовано Витяг можна за допомогою меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету. 

Новий перелік товарів на відповідність критеріям ризикованості для моніторингу ПН та РК
Головне управління  ДПС у Львівській області повідомляє, що ДПС України наказом від 05.07.2021 №658 виклала у новій редакції Перелік кодів товарів згідно з УКТЗЕД, які застосовуються для визначення відповідності податкових накладних/розрахунків коригування, які подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, критеріям ризиковості здійснення операції при здійсненні автоматизованого моніторингу.
Нормативний документ розроблено з метою удосконалення автоматизованого моніторингу щодо перевірки відповідності операцій, відображених у податкових накладних/розрахунках коригування, поданих для реєстрації у ЄРПН, критеріям ризиковості здійснення операцій відповідно до вимог Порядку №1165.
До переліку включено 204 позиції товарів з кодами УКТ ЗЕД і застосовується він з 5 липня поточного року.

Майже 2 млрд грн ПДФО надійшло до державного бюджету з початку року
У січні-червні 2021 року Головним управлінням ДПС у Львівській області до загального фонду Державного бюджету України зібрано 8 194,4 млн грн податків, зборів, інших обов’язкових платежів.
Понад 23 відсотки надходжень до держбюджету складає податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року надійшло 1907,2 млн грн, що на 28,6 % або на 424,6  млн грн більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Надходження червня складають 390,2  млн грн, що на 38,7 % або на 108,8  млн  грн більше ніж торік.
Нагадуємо, податок на доходи фізичних осіб сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету або розрахункового документа на зарахування коштів у сумі цього податку на єдиний рахунок, визначений ст. 35 прим. 1 Податкового кодексу (п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ). 

Податкові зобов’язання, зазначені у декларації про майновий стан і доходи, громадяни мають сплатити до 01 серпня
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує громадянам, які подали податкові декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік та задекларували до сплати податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, що відповідно до норм Податкового кодексу, фізична особа зобов'язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.
Перевірити стан розрахунків з бюджетом, дізнатися про наявність податкового боргу, громадяни можуть скориставшись сервісом Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua).

Податківці  роз’яснюють переваги Електронного кабінету
Під час тренінгу у Перемишлянській ДПІ ГУ ДПС у Львівскій області платників  проінформовано про актуальність та переваги подання звітності в електронному вигляді за допомогою Електронного кабінету.
Користувачі Е-кабінету  отримують доступ до порталу, робота з яким здійснюється через мережу Internet та не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення. Це  економія часу,  зручність подання звітності, наявність додаткових пріоритетів для усунення неточностей, постійні оновлення, і оперативний контроль стану та якості звітування, а також автоматичне формування електронного архіву. Зазначено порядок  отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та фондами через «Електронний кабінет».
Також платникам нагадали  правила  реєстрації та використання  касових апаратів, в.ч. програмних РРО ,  надали практичну допомогу  з подання звітності в електронному вигляді,.