Новини Державної податкової служби України (02-04-2021)

Змінено форму Розрахунку частини чистого прибутку

Головне  управління  ДПС у Львівській області повідомляє, що 16 березня набрав чинності наказ  МФ України від 12.01.2021 №4 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку». Форму Розрахунку затверджено відповідно до пункту 46.2 статті 46 розділу II Податкового кодексу . Зокрема, для господарських організацій, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави та господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100%, базовим звітним періодом для подання такого Розрахунку – календарний рік. Розрахунок складається наростаючим підсумком та подається до контролюючих органів разом з фінансовою звітністю, яка є додатком до Розрахунку та його невід’ємною частиною. 

Податкова служба надала роз’яснення щодо складання податкових накладних за операціями з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

ДПС України у листі від 22.03.2021 № 6946/7/99-00-21-03-02-07 надала роз’яснення про особливості складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, що складаються за операціями з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, які з 1 березня п.р. підлягають оподаткуванню за ставкою 14 %.
У листі зазначено, що форми податкової накладної та розрахунку коригування до податкової накладної викладено в нових редакціях, в яких враховано особливості їх складання, які виникають у зв’язку із запровадженням з 1 березня п.р. ставки податку на додану вартість у розмірі 14 % до операцій з постачання окремих сільськогосподарських товарів.
       Ознайомитись з листом можна за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/75247.html.

Нові правила реєстрації фізичних осіб – платників податків у Держреєстр

Головне  управління  ДПС у Львівській області повідомляє , що 19 березня набрали чинності зміни, внесені  наказом  Мінфіну України  від 14.12.2020 №766 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків».
        Зміни стосуються:
- реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб − платників податків під час державної реєстрації її народження;
- реєстрації фізичних осіб від 14 до 18 років у Державному реєстрі фізичних осіб − платників податків під час оформлення паспорта громадянина України вперше;
- реєстрації іноземців або осіб без громадянства у Державному реєстрі фізичних осіб − платників податків з метою набуття статусу електронного резидентства України та доступу до електронних послуг, що надаються в Україні;
- внесення до інформаційної бази Державного реєстру фізичних осіб – платників податків інформації про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі на підставі даних розпорядника такого реєстру.  Детальніше за посиланням: https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/458778.html.

Майже 831 млн. грн. податкових платежів сплачено підприємствами торгівлі Львівщини

За інформацією Головного управління  ДПС у Львівській області, від підприємств торгівлі Львівщини у січні-лютому 2021 року до Зведеного бюджету України надійшло майже 831 млн. грн. податкових платежів, що на 99,3 млн. грн. або на 13,6 відс. більше ніж за відповідний період минулого року. Питома вага цієї галузі в загальному зборі платежів до Зведеного бюджету складає 16,3 відсотка. 
Найбільшими платниками торгівельної галузі є ТОВ "ОККО-Драйв", ТОВ "АТБ-Маркет", ТОВ "Сiльпо-Фуд",  ТзОВ "Овацiя", ТОВ "Спринтер Центр", ТОВ "Епiцентр К", ТОВ "ТЕДIС Україна",  ТОВ "Золочiв ТХ", ТОВ "Метро Кеш ендКерi Україна",  ТЗОВ “Йозера Україна”.
 
Підписуйтесь на канали інформування ДПС:   
https://www.facebook.com/tax.lviv
https://www.facebook.com/TaxUkraine
https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:
https://t.me/infoTAXbot

Не забудьте задекларувати свої доходи 

Кампанія декларування доходів громадян триває до 01 травня 2021 року. Відповідно до норм Податкового кодексу, громадянам які зобов’язані задекларувати доходи та особам, які проводять незалежну професійну діяльність необхідно подати декларацію про доходи, отримані минулоріч. В цій декларації платники відображають суму отриманого доходу та визначають податкове зобов’язання з податку на доходи (ПДФО) та військового збору. Термін сплати задекларованих зобов’язань - до 1 серпня поточного року. Про це провідомив начальник Перемишлянської ДПІ Ігор Дяків.
Для зручності платників в Електронному кабінеті ДПС у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді. 
З вичерпним переліком доходів, які підлягають обов’язкому декларуванню, можна ознайомитися на сайті  ДПС України (https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2021). 

Кампанія декларування:   податкова знижка на  іпотечний кредит

Податкова знижка при декларуванні частини суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом,  передбачена ст.166.3.1 Податкового кодексу. Об’єкт іпотеки (будинок, квартира) повинен бути визначений платником податку як основне місце його проживання відповідно до позначки в паспорті про реєстрацію. Тому відносити до витрат проценти, сплачені за користування іпотечним кредитом, можна лише з того року, з якого зареєстровано місце проживання за новою адресою. Користуватися правом на включення до податкової знижки суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом, можна протягом 10 послідовних календарних років, починаючи з року, в якому об'єкт житлової іпотеки придбано, збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.
До основних документів, необхідних для оформлення податкової знижки, належать: копії паспорта, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку, довідки про заробітну плату, отриману протягом звітного року; копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо).
Перелік додаткових документи в цьому випадку – нотаріально засвідчений договір іпотеки і кредитний договір, який видано на придбання (будівництво) житла. У платіжних документах окремо мають бути виділені відсотки за користування кредитом.

                                                                                                                         Буський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Львівській області