Надмірна швидкість є основною причиною ДТП в Україні

Надмірна швидкість є основною причиною ДТП в Україні, яка збільшує ризик тяжких наслідків під час аварій.

На жаль, не багато водіїв знають, що перевищення швидкості в реальних умовах дорожнього руху не призводить до істотного виграшу в часі.

Водій, що долає середній міський маршрут (близько 20 км) зі швидкістю 80 км/год., замість дозволених 60 км /год., виграє в часі всього дві хвилини.  Чи варто ризикувати і нервувати заради пари хвилин?

Не варто також забувати, що водій, що перевищує швидкість, піддає ризику не тільки себе, а й оточуючих людей. Як показує європейська статистика, чим вища швидкість автомобіля, тим важчі наслідки для пішоходів. Так, при швидкості наїзду автомобіля 32 км/год. гинуть 5% пішоходів, а третина взагалі не дістає травми. При зростанні швидкості до 48 км/год. ці показники набагато гірші – 45% пішоходів гинуть і багатьом наносяться серйозні каліцтва. Якщо ДТП відбувається на швидкості 64 км/год., тут ситуація зовсім погана - летальні випадки фіксуються в 85% випадках. Таким чином, скорочення максимально допустимої швидкості в населених пунктах всього лише на 10% може зберегти життя людині в 90% випадків.

Пам’ятайте, «безпечного» перевищення швидкості не буває! Доведено статистикою ДТП!