НА ФОРУМІ ГРОМАД

У п’ятницю,  12 жовтня,  у Давидові відбувся  «Форум громад», на який був запрошений Бібрський міський голова Роман Гринус. Організаторами Форуму  були Львівська обласна державна  адміністрація та Давидівська об’єднана територіальна громада. Форум присвячений обміну досвідом та обговоренню актуальних проблем, а також перспектив  уже створених об’єднаних громад та тих, які перебувають у процесі утворення.

Високий рівень цього заходу  свідчить про неабияку увагу суспільства  і влади до процесу децентралізації.  Про важливість Форуму громад свідчить присутність на ньому  голови Львівської ОДА Олега Синютки, заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка, Народних депутатів України Оксани  Юринець та Богдана Дубневича, начальника відділу з питань адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку Миколи Рубчака, виконавчого директора Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василя Абаімова, президента національної академії державного управління при Президентові України  Василя Куйбіди та інших поважних осіб.

Набутим досвідом ділились також гості  з сусідніх областей. Жвава дискусія серед голів об’єднаних громад та присутніх точилась навколо актуальних і болісних питань -  бюджетів громад, ремонту доріг, земель за межами населених пунктів, невідповідності у чисельності  населення, яке подає статистичне управління та реальною кількістю населення об’єднаних громад, через що громади часто втрачають державні кошти. Фахові консультації щодо  реєстрації власності та оренди землі надавали учасникам Форуму  працівники Головного територіального управління юстиції у  Львівській області. Про здобутки і проблеми ОТГ  інформувала присутніх директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин.  У рамках Форуму громад велись панельні дискусії «Соціальна сфера в громадах», «Культура як інструмент розвитку громад».

Форум засвідчив, що час народив активних і креативних лідерів – голів об’єднаних територіальних громад, які також відчули, що від їх об’єднаного потенціалу –  насамперед інтелектуального,  великою мірою залежить їхнє майбутнє.

Особлива  подяка  голові Давидівської ОТГ Володимиру Керницькому за створення комфортної робочої атмосфери Форуму.

Наш кор.