КУПАЙЛО-ФЕСТ

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят ,– це свято Молоді – Купало, або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято.

Цьогоріч 7 липня громада Бібрської ОТГ вперше великою родиною відсвяткувала Купайло-фест у с.Свірж—на території біля Свірзького замку, поблизу озера.

Розпочалося свято із забігу: «Біжи з лікарем, а не до лікаря» з лікарем Олегом Дудою, кандидатом у депутати до Верховної Ради.

А невдовзі злетіла над землею купальська пісня «Ой на Івана, та й на Купала» у виконанні народного жіночого хору «Горлиця» НД м.Бібрки (керівник Лариса Хомутник).

… Вже так повелося ще здавна в народі

Щоб порядок був і на воді, і в хороводі

Купала й Купайлоньку треба обрати

Їх розпорядниками свята назвати.

Отож Купайлонькою обрали Мавку, а Купайлом - Лукаша. Дівчата, йдучи хороводом, вкладаючи в пучечки квіти, уквітчали Марену.

Ой, на Івана та й на Купала,

Там дівчата квіти збирали

Квіти збирали. В пучечки клали.

Марену, деревце зелене, уквітчали

Через магічні мелодії української пісні, запальні танці, колективи Народних домів передали атмосферу давнього свята. Прозвучали чудові пісні у виконанні ансамблю дівчат та солістки Марії Гриновець НД с.Романів, фольклорного ансамблю «Родина» НД с.Любешка, вокального ансамблю НД с.Свірзькі Глібовичі, фольклорного ансамблю «Майоран», тріо дівчаток (С.Тернавчук, С.Серняк, В.Серняк), солісти – С.Тернавчук, Я.Пециляк НД с.Свірж.

Хореографічний ансамбль «Намисто» НД м.Бібрки зачарував гостей своїм запальним танцем «Віночок».

Одним з атрибутів свята Івана Купала є вінок. Вінок – це символ ЩАСТЯ. Закликавши з глибин Водяника, дівчата під виконання пісні «Квітка душа» (Я.Боївка), запускали свої вінки на озеро. Шкода, що через дощ не вдалося спалити солом’яного Купайла. Але чудові пісні у виконанні суперфіналіста проекту «Голос країни» М.Мирки (виступ на підтримку кандидата в депутати – Сергія Дзядика) не давали сумувати гостям. Матеріальною підтримкою долучився до свята і депутат Верховної Ради – Тарас Батенко.

Велика подяка начальнику Перемишлянського РС ГУ ДСНС України у Львівській області Пономарьову В.Ю. та директорові КНП «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Гориню О.С. за підтримку у святкуванні.

За розуміння і підтримку в організації і проведенні свята «Купайло-фест» велике дякую директорові Будинку творчості «Свірж» (Свірзького замку) Володимиру Мандзяку.

Слова подяки за сприяння і організацію свята старості Свірзького старостинського округу Серняку І.М. та директору НД с.Свірж Кулик Г.В.

На завершення свята гості мали можливість спробувати куліш, який приготував Р.Батіг. Після магічно-енергетичного дійства, та ще й під рясним літнім дощем,  куліш був усім до смаку.

Наприкінці Купайло-фесту  фольклорний ансамбль «Родина» виконав кілька запальних народних пісень, під які із задоволенням танцювали всі охочі.

*********************************************

На запрошення кандидата в депутати до Верховної Ради Сергія Дзядика на «Купайло-фест» приїхав його приятель Михайло Мирка, відомий співак, переможець вокального конкурсу «Голос країни». Учасники заходу захоплено слухали виступ артиста, а потім усі разом виконували пісню «Червона рута»

*********************************************

Біжи з лікарем, а не до лікаря

7 липня у Свіржі відбувся марафон здоров’я дистанцією на 2 км, який організував лікар – хірург, голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда. Забіг відбувся під гаслом «Біжи з лікарем, а не до лікаря». В акції взяли участь і дорослі, і діти. Якщо дорослі учасники забігу мали пробігти 2 км, то дитячий марафон відбувся на дистанцію у 100 метрів. Також для діток організували цікаві квести. Метою такого марафону є популяризація спорту та здорового способу життя. Коли дорослі в такий спосіб проводять час із дітьми, то власним прикладом навчають їх дбати про своє майбутнє. «Для мене такі заходи є дуже важливими. Рух – це життя! Я лікар, а тому добре знаю, як важливо дбати про своє здоров’я. Найкращою профілактикою хвороб є регулярні заняття спортом, правильне харчування та відсутність шкідливих звичок», - сказав Олег Дуда. Як зазначив Олег Дуда, він хоче, аби забіг став доброю традицією та сприяв популяризації здорового способу життя на Львівщині.

Також, за словами організатора, схожі заходи заплановані й у інших містах Львівщини.

Головний спеціаліст відділу культури Галина Бобечко