Франкові дні в Бібрці

Квест «Стежками Франка»: пізнавально, інтелектуально й весело

27 серпня ГО “Молодь Бібрки” вдруге організувала тематичний квест "Стежками Франка" на теренах нашого міста.

Учасників було поділено на 4 команди, кожна з яких мала виконати  завдання.

Азбука Морзе, шифр Цезаря, ребуси з віршів Франка та багато інших цікавих загадок чекали на охочих взяти участь.

Перше й друге місце команди розділили за допомогою додаткового питання.

Переможці отримали грамоти та подарункові сертифікати на безкоштовний вхід та перебування на базі "Мостище".

Дякуємо Комарові Б. за підтримку молодіжних ініціатив. Сподіваємося, що на наступний захід збереться ще більше людей, а миз радістю придумаємо ще цікавіші завдання.

ГО «Молодь Бібрки»

Екскурсія «Бібрецькими стежками Івана Франка»

«Сподіваємося, Іван Франко був би не проти, аби ми відсвяткували Його день народження у форматі ретроспективної екскурсії – сліди в сліди, пейзаж у пейзаж – на відстані близько півтора століття: він не любив гучних промов і пишних атракцій.

 Йому -  160. Що можна подарувати на такий поважний ювілей? Найцінніший подарунок – то пам’ять і розуміння. Нині тисячі заходів на честь І. Франка. Наш має на меті побачити Його тут, уявити Його тут, зберегти пам’ять про Нього тут – у нашій Бібрці. Пам’ять про нього росте соснами на горі, біжить вулицею Франка, любить-кохає-страждає рядками «Зів’ялого листя», з’являється малюнком у стилі «стрит-арт» на одній із бібрецьких стін, запрошує до музейної кімнати у школі. Пам’ять про Нього живе в цьому місті»…

Так починалася екскурсія «Бібрецькими стежками Івана Франка». Присутні мали змогу оглянути місця, які відвідував Франко під час візитів до нашого містечка, дізнатися про його спілкування, а зокрема й листування з Уляною Кравченко. Учасники заходу  почули про маловідомі факти, які стосуються життєпису Івана Франка й Уляни  Кравченко. Завершилася екскурсія вечірнім кінопоказом просто неба: дивилися фільм «Украдене щастя» за мотивами однойменної драми Івана Франка.

Екскурсію провела Оксана Довгаль. Про одруження Тараса Франка з бібрчанкою Катериною Фалькевич і їхній шлюб у бібрецькій церкві розповів Тарас Ярославович Шах. Марія Чабан поділилася враженнями про перебування в родинному селі Івана Франка Нагуєвичах, зокрема про заходи, проведені до Франкового ювілею в  межах Школи лідерів учнівського самоврядування Львівщини. 

Скрапбукінгова майстерка від Тетяни Пилипець

28 серпня в НД «Просвіта» відбулася скрапбукінгова майстерка за поезією І. Франка. Провела майстер-клас Тетяна Пилипець, відома модераторка численних культурних заходів Львова. Діти виготовили оригінальні листівки, вибравши за основу рядки із «Зів’ялого листя». Подяка працівникам НД «Просвіта» й бібліотекарям міської бібліотеки за активну участь у заході.

Комісія БМР з повноваженнями у сфері соціальних питань, культури, освіти, молодіжної політики і спорту