ДСНС та Державна екологічна інспекція України попереджають

 Посилення протипожежного режиму та запобігання виникнення надзвичайних ситуацій в весняно-літній період 2023 року.

Львівське Районний  Управління Головного управління ДCНС України у Львівській області вкрай стурбований критичною ситуацією, яка склалася довкола пожеж в природних екосистемах.     За 2022 року на території Перемишлянської міської територіальної громади зафіксовано  26  пожеж сухої трави на відкритих територіях  (м.Перемишляни, с.Кимир, с.Дусанів, с.Лагодів, с.Подусільна, с.Затемне, с.Ладанці, с.Боршів, с.Кореличі, с.Липівці, с.Дунаїв, с.Ганачівка, Унів, с.Утіховичі, с.Тучне); на території Бібрської міської територіальної громади 59 пожежі сухої трави на відкритих територіях (с.Підгородище, с.Лопушна, с.Нові Стрілища, с.Баківці, с.В.Глібовичі, с.Гончарів, с.Репехів, с.Кологори, м.Бібрка, с.Кнісело, с.Шпильчина, с.Квітневе, с.Підмонастир, с.Серники, с.Лани, с.Вілявче, с.Волощина, с.Підярків, с.Селиська, с.Ходорківці, с.Соколівка, с.Сенів, Пятничани, с.Свірж, с.Підвисоке, с.Стрілки, с.Любешка, с.М.Ланки, с.Трибоківці, с.Стоки );  на території  Глинянської міської територіальної громади 23 пожежі сухої трави на відкритих територіях (с.Підгайчики, с,Якторів, с.Словіта, с.Погорільці, с.Підгайчики, с.Печенія, с.Шопки, с.Солова, м.Глиняни, с.Вижняни).

Найбільш розповсюдженими причинами виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем не встановленими особами, підпали, пустощі дітей з вогнем.      

З настанням сухої погоди пожежі пов’язані з горінням сухої трави та сміття стають справжнім лихом для нашого району. Спалювання трави та післяжнивних залишків може спричинити дорожньо-транспортні пригоди, створюється загроза розповсюдження вогню на прилеглі будівлі, газо-нафтові трубопроводи, ліси, займання торф’яних полів та може призвести до травмуванню та загибелі людей. Щільне задимлення викликає стурбованість мешканців населених пунктів.

Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного характеру, зменшення збитків і втрат у разі їх виникнення та ефективна ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій є одним з пріоритетів у діяльності місцевих органів самоврядування.

Розпорядженням голови Перемишлянської міської ради, голови Бібрської міської ради, голови Глинянської міської ради, створено районну комісію з числа представників міських рад МТГ, працівників ДСНС, національної поліції, екологічної інспекції, засобів масової інформації, органів місцевого самоврядування, працівників лісового та мисливського господарства, для проведення рейдів з метою недопущення виникнення пожеж в природніх екосистемах на території Львівського району. Так, протягом березня місяця 2022 року проведено рейди на території Львівського району та за результатами яких до адміністративної відповідальності на території Перемишлянської міської ради притягнуто 4 особи  по ст. 175 КУпАП в с.Коросно, с.Ганачівка,м.Перемишляни  на території Бібрської міської ради притягнуто 4 особи  по ст..77-1 КУпАП   в с.Ганачівка,  с.Підярків, по ст. 175 КУпАП в с. Підвисоке, М.Ланки.

Львівське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області звертається до жителів Львівського району просить бути обачними і дбати про власне життя та життя тих, хто поруч. Не варто легковажити елементарними правилами пожежної безпеки. Не проводьте спалювання сухої трави, стерні, рослинності та її залишків, бо це може призвести до виникнення пожежі будівель, лісів, торфовищ. Не залишайте дітей без нагляду дорослих, адже вони завжди знаходять можливості для небезпечних експериментів.

Шановні громадяни! Нагадуємо, що правила пожежної безпеки існують для їх виконання, заради вашої безпеки.

Якщо ви помітили займання в лісах на торфополях, посадках та на відкритих територіях поблизу будівель, негайно телефонуйте за номером «101».

                 Львівське РУГУ ДСНС України у Львівській області

 

 Посилення протипожежного режиму та запобігання виникнення надзвичайних ситуацій в весняно-літній період 2023 року.

Львівське Районний  Управління Головного управління ДCНС України у Львівській області вкрай стурбований критичною ситуацією, яка склалася довкола пожеж в природних екосистемах. Станом на 17 квітня 2023 року на території Перемишлянської міської територіальної громади зафіксовано  3  пожеж сухої трави на відкритих територіях  (м.Перемишляни, с.Сивороги); на території Бібрської міської територіальної громади 1 пожежа сухої трави на відкритій територіях (с.Ходорківйі );  на території  Глинянської міської територіальної громади 1 пожеж сухої трави на відкритих територіях (с.Куровичі).

Найбільш розповсюдженими причинами виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем не встановленими особами, підпали, пустощі дітей з вогнем.

З настанням сухої погоди пожежі пов’язані з горінням сухої трави та сміття стають справжнім лихом для нашого району. За самовільне сипалювання сухої рослинності, сухого листя, сміття на територіях прилеглих до житлових будинків, дач, садових ділянок штраф від 3060 грн до 6120 грн. Спалювання трави та сляжнивних залишків може спричинити дорожньо-транспортні пригоди, створюється загроза розповсюдження вогню на прилеглі будівлі, газо-нафтові трубопроводи, ліси, займання торф’яних полів та може призвести до травмуванню та загибелі людей. Щільне задимлення викликає стурбованість мешканців населених пунктів.

Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного характеру, зменшення збитків і втрат у разі їх виникнення та ефективна ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій є одним з пріоритетів у діяльності місцевих органів самоврядування.

Розпорядженням голови Перемишлянської міської ради, голови Бібрської міської ради, голови Глинянської міської ради, створено районну комісію з числа представників міських рад МТГ, працівників ДСНС, національної поліції, екологічної інспекції, засобів масової інформації, органів місцевого самоврядування, працівників лісового та мисливського господарства, для проведення рейдів з метою недопущення виникнення пожеж в природніх екосистемах на території Львівського району. Львівське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області звертається до жителів Львівського району просить бути обачними і дбати про власне життя та життя тих, хто поруч. Не варто легковажити елементарними правилами пожежної безпеки. Не проводьте спалювання сухої трави, стерні, рослинності та її залишків, бо це може призвести до виникнення пожежі будівель, лісів, торфовищ. Не залишайте дітей без нагляду дорослих, адже вони завжди знаходять можливості для небезпечних експериментів.

УВАГА!        

Не спалюйте суху траву та сміття! Не завдавайте шкоди  здоров’ю людей і навколишньому середовищу!

Львівське РУГУ ДСНС України у Львівській області

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ У ЖИТЛОВОМУ СЕКТОРІ ТРАВМУВАННЯ ТА ЗАГИБЕЛЬ ЛЮДЕЙ ВІД НИХ

У Львівській області станом на 17.03.2023 року виникло 575 пожеж, внаслідок яких уже загинуло 25 осіб та 38 травмовано з них 3 дитини. Основними причинами пожеж в результаті яких гинуть люди є необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації опалювальних приладів та електричного обладнання.

Станом на 17.03.2023 року на території Львівського району виникло 90 пожеж, на яких загинуло 2 особи та 8 травмовано 18.01.2023 року на території Давидівської СілТГ виникла пожежа на якій загинула 1 особа (житлова будівля с.Виннички), 23.01.2023 року на території Рава-Руської ТГ виникла пожежа на якій загинула 1 особа (житловий будинок м.Рава-Руська).

Також 20.01.2022 року на території Перемишлянської міської територіальної громади виникло  2 пожежі на яких загинуло 2 особи (житлова будівля с.Боршів, с.Мерещів) 08.07.2022 року в с.Малі Грибовичі  Львівського район внаслідок пожежі загинуло 2 дитини 2016 та 2017 року народження, 21.11.2022 року на території Бібрської міської територіальної громади виникла пожежа на якій загинула 1 особа (житлова будівля с.Підгородище), 23.12.2022 року на території Глинянської міської ТГ виникла пожежа на якій загинула 1 особа (житлова будівля м.Глиняни)

Інформація щодо розгортання пунктів пунктів незламності на території Львівської області

Підрозділами ДСНС на території області розгорнуто 68 цілодобових пунктів незламності.

Інформація щодо нещасних випадків на водоймах

З початку року на водоймах на території області виявлено 5 загиблі особи.

Інформація щодо отруєння чадним газом

З початку року на території області внаслідок отруєння чадним газом в лікувальні  лікувальні заклади доставлено з ознаками отруєння 60 осіб, з них 16 дітей. Померло 3 особи.

Виявлення та знищення вибухонебезпечних предметів

З початку року на території області виявлено 40 вибухонебезпечних предметів та 44 набої.

Дотримання заходів пожежної безпеки і вмілі дії під час пожежі сприяють порятунку людей та майна. Для запобігання пожежам і вибухам в побуті слід дотримуватись нескладних правил:

-  уникати зберігання в будинку великої кількості легкозаймистих рідин і горючих речовин;

-  не захаращувати сходові клітки і протипожежні виходи меблями та іншими предметами;

-  не встановлювати електроприлади поблизу горючих речовин;

-  тримати електроустаткування приміщень в справному стані;

-  не залишати включеними електроприлади без нагляду;

-  не перевантажувати електромережу;

-  дотримуватись обережності при курінні і користуванні відкритим вогнем, не сушити одяг та білизну над газовою або електричною плитою;

- не допускати пустощів дітей з сірниками і запалення газових плит;

-  стежити за справністю засобів пожежогасіння; знати номери телефонів пожежних служб і медичної служби;

- знати правила користування вогнегасниками та правила надання першої допомоги ураженим;

- не залишати печі, які топляться, без нагляду;

- не користуватися печами, які мають тріщини;

-  не розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

  • не сушити й не складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
  • не дозволяти дітям гратися з вогнем,  залишати їх без нагляду дорослих.

Не допускай жартів у викликах пожежної служби!

ПАМ'ЯТАЙ: Помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди. Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Львівське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області