Чому змінюються тарифи на водопостачання та водовідведення

Обгрунтування необхідності зміни тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення

Чинні тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення для населення були затверджені рішенням виконавчого комітету Бібрської міської ради №68 від 20.07.2011року (ми єдине місто у Львівській області, яке не переглядало тарифів за останні 6 років).

За період, що минув від затвердження  тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, значно зросли складові собівартості даних послуг. Так, ціна електроенергії зросла у 2,6 раза, мінімальна заробітна плата у 3,5 раза. Також значно зросла й вартість паливно – мастильних матеріалів (у 2,5 разів).

Через занижені тарифи КП «Бібрський комунальник» є збитковим і перебуває на межі банкрутства. Станом на 01.10.2016 року збитки підприємства становили 2 мільйони 292,624 тис. грн. Кредиторська заборгованість за даними бухгалтерського обліку станом на кінець 2015 року складає 681,5 тис. грн, станом на кінець 2016року зросла до 760,00 тис. грн (через нарахування штрафних санкцій за борги попередніх років).

Штат підприємства становить 19 осіб ( 4 од. – машиніст насосної станції, 4 од. – оператор міських очисних споруд, 2 од. – слюсар, 0,5 од. – водій, 1од.- електромонтер, 1 од. – контролер, 1 од. – директор, 1од. – заступник директора, 1од. – головний бухгалтер, 1 од.- касир, 1 од. – інженер – енергетик, 0,25 од.- відповідальний з охорони праці, 1 од. – прибиральник). Середня заробітна плата на підприємстві становить 2100,00 грн (до відома : оклад директора становить 2683,00 грн). У 2016 році на підприємстві було скорочено 4 штатні одиниці (завдяки автоматизації роботи КНС).

КП «Бібрський комунальник» обслуговує 1995 абонентів. У 2016 році до КП «Бібрський комунальник» приєднано 64 абоненти (зростання на 11%), що також знизило затрати.

Збільшення кількості абонентів, проведення робіт із заміни мереж водопостачання, проведення робіт із реконструкції водогону по вулицях Птахівничій та Зарічній призведе надалі до зниження затрат на електроенергію, паливно-мастильні матеріали, що знизить собівартість послуг водопостачання та водовідведення. Усі ці роботи виконувалися не за кошти підприємства (їх у нас немає), а за кошти Бібрської міської ради й з інших джерел фінансування, залучених БМР.

У цьому році за кошт Бібрської міської ради планується придбати та встановити автоматизовану систему обліку споживання й оплати послуг, упровадження якої дозволить покращити якість надання послуг через скасування абонентських книжок та створить більш зручні умови для мешканців м. Бібрка та суб’єктів господарювання для оплати послуг через банківські установи.

Ураховуючи наведену інформацію, вартість водопостачання становитиме - 12,55 грн., водовідведення – 13,45 грн. (тарифи затверджені всіма необхідними інстанціями). Однак, враховуючи загальну низьку платоспроможність населення, Бібрська міська рада планує компенсувати зростання тарифів у розмірі за 1м32 грн. кожної з послуг (отже, вартість водопостачання становитиме 10,55 грн., вартість водовідведення становитиме – 11,45 грн.).

Щодня ми бачимо, як міняються цінники в магазинах, як зростають тарифи на газ, світло,збільшується вартість пального, проїзд у громадському транспорті. Тож просимо з розумінням поставитися до підвищення тарифів, адже без ринкових тарифів на водопостачання та водовідведення місто може залишитись без води.

Керівник КП «Бібрський комунальник» Наталія Чайка