Босі мандрівники в Бібрці

Учора до Бібрки завітали незвичайні мандрівники -  Іван Онисько, Юрко Регліс  та Олександр Чистий. Юнаки стали відомими завдяки тому, що поставили собі за мету здолати пішки «Вишиваний шлях», що пролягає через 10 областей,  -  від Ужгорода до Харкова. Понад дві тисячі кілометрів хлопці пройдуть босоніж.

Коли вони з’явилися в нашому містечку, усі з подивом проводжали чоловіків поглядами: лляний, стилізований під старовину одяг, солом’яні брилі, торбинки, як у мандрівників ХІХ століття, босі ноги. Юнаки  викликали асоціації з Григорієм Сковородою, який більшу частину життя провів у мандрах. Виявляється, раніше хлопці мандрували автостопом або велосипедами, тепер – пішки, ще й босоніж. Мають із собою охорону – пса, теж Босого, який доєднався до них біля Львова. Він добровільно став їхнім охоронцем і професійно виконує свою добровольчу місію.

3 серпня – 26-ий день мандрівки. Кожного дня хлопці долають у середньому шістнадцять кілометрів. Із ними дуже цікаво спілкуватися: мають неординарний світогляд, щиро виявляють інтерес до історії краю, дотримуються певних принципів і правил. Найголовніше – до всього ставляться з гумором.  

Мета такої незвичної акції – розвиток внутрішнього туризму й популяризація нового в Україні маршруту, який назвали «Вишиваним» через схожість із українською вишиванкою.

Хлопці подорожують без грошей, не винаймають житла. За цей час стали популярними – і люди самі пропонують подорожнім нічліг і харчі.

Сподіваємося, що босим мандрівникам сподобалося наше містечко.

Заночували туристи в помешканні родини  Теленьків в с. Шпильчині. Зустріли гостей і провели невелику екскурсію містечком міський голова Роман Гринус, депутати Микола Рей та  Оксана Довгаль.

Міська рада висловлює подяку Оксані Берест («Нова пошта») за оперативну допомогу щодо доправлення вишиванки Олександрові Чистому.

Комісія БМР з повноваженнями у сфері соціальної політики, культури, освіти, молодіжної політики і спорту.