121 ОБ’ЄДНАНА ГРОМАДА ЧЕКАЄ ПЕРШИХ ВИБОРІВ

На призначення Центральною виборчою комісією перших виборів голів громад та місцевих депутатів чекає вже 121 об’єднана територіальна громада (ОТГ). До складу цих ОТГ увійшли 511 громад - сільських, селищних, міських рад. Ще 55 громад приєдналися до 37 з уже існуючих ОТГ і теж готові до виборів.

«У громадах, які об’єдналися чи приєдналися і чекають на перші вибори, мешкає 1 мільйон 318 тисяч людей. Вони підтримали реформу, об’єдналися, а отже хочуть, щоб зміни у їхніх селах і містах нарешті почались, як це відбувається у вже створених 705 об’єднаних громадах. Ніхто і ніщо не має стати їм на заваді», - зазначив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

Як відомо, ЦВК знайшла причину не призначити вибори в ОТГ на жовтень цього року, але вони ще можуть відбутися в листопаді чи грудні.

За матеріалами сайту decentralization.gov.ua

*************

ЦВК на своєму засіданні, що відбулось 16 серпня, навіть не взялась до розгляду питання про призначення перших виборів ОТГ на жовтень 2018 року. Тобто 121 потенційна громада позбавлена свого права на об’єднання. Своє обурення щодо такого свавілля висловили вже голова уряду В. Гройсман, народні депутати, голови облрад, громадські активісти. Сподіваємось, що ЦВК припинить саботування та призначить вибори ще в цьому році