Звіт міського голови за 2021 рік

ЗВІТ БІБРСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ РОМАНА ГРИНУСА ЗА 2021 РІК

Шановні мешканці Бібрської міської територіальної громади !

Відповідно до ч. 7 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропоную до Вашої уваги звіт про виконання повноважень Бібрського міського голови за 2021рік.

Бібрська міська рада Львівського району Львівської області - представницький орган місцевого самоврядування, здійснює від імені громади та в її інтересах функції та повноваження місцевого самоврядування. Діяльність міської ради, її органів, посадових осіб ґрунтується на колективному, вільному обговоренні й вирішенні питань на принципах законності, гласності, широкого залучення громадян до управління громадськими справами та реалізації волі виборців через своїх депутатів, відповідальності й підзвітності перед радою і територіальною громадою міста, утворених радою органів, обраних або призначених посадових осіб місцевого самоврядування.

До складу Бібрської міської територіальної громади станом на 1.01.2022 р. входять 46 населених пунктів, що становлять місто Бібрка і с. Шпильчина та 8 старостинських округів, зокрема:

  • Великоглібовицький (с. Великі Глібовичі,с. Волощина, с. Підмонастир);
  • Романівський (с. Романів, с. Селиська, с. Під’ярків, с. Підгородище);
  • Стрілківський (с. Малі Ланки, с. Стоки, с. Мостище, с. Волове, с. Вілявче);
  • Новострілищанський (с. Нові Стрілища, с. Старі Стрілища, с. Орішківці, с. Бертишів, с. Кнісело, с. Трибоківці, с. Репехів, с. Закривець, с. Квітневе, с. Баківці, с. Лінія);
  • Ланівський (с Лани, с.Любешка, с. Серники, с. Гончарів, с. Благодатівка);
  • Соколівський (с. Соколівка, с. Кологори, с. П’ятничани, с. Сенів, с.Ходорківці);
  • Суходільський (с. Суходіл, с. Вільховець, с. Лопушна);
  • Свірзький (с. Свірж, с. Задубина, с. Підвисоке, с. Копань, с. Глібовичі, с. Грабник, с. Мивсева).

На території Бібрської міської ради проживає 18 546 мешканців.

Площа територіальної громади - 43733,8000 га

Бібрська міська рада Львівського району Львівської області є координаційним та методичним центром щодо організації роботи з письмовими та усними зверненнями громадян, організації особистого прийому громадян міським головою (на виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”).

Відповідно до статей 26 та 47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” в Бібрській міській раді створені та функціонують 5 постійних комісій із числа її депутатів: постійна комісія з правових питань; постійна комісія з економічних питань, фінансів та бюджету; постійна комісія з питань земельних відносин та архітектури; постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, постійна комісія з гуманітарних питань.

Звіт голови - це результат праці всієї громади: підприємств та підприємців, які сплачують податки і створюють нові робочі місця, громадських активістів та лідерів думок локальних спільнот, депутатів різних рівнів, членів виконавчого комітету та працівників апарату ради, комунальних установ, які докладають максимум зусиль задля розвитку нашої громади.

Діяльність ради та її виконавчих органів

Основною формою та результатом діяльності міської ради є пленарні засідання, які скликали відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та згідно з Регламентом роботи Бібрської міської ради.

За звітний період проведено 14 сесій Бібрської міської ради, ухвалено 3506 рішень, що становить 309 % порівняно з 2020 роком. Також прийнято 310 рішень виконавчого комітету за заявами громадян, за зверненнями організацій, підприємств. Проєкти рішень, які розглядаються на сесіях, попередньо отримують рекомендаційні висновки постійних комісій. Усі рішення оприлюднені на офіційному веб-сайті Бібрської міської ради.

Робота зі зверненнями громадян

Одним із пріоритетних напрямків діяльності міського голови та апарату міської ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг. Із цією метою створено належні умови прийому громадян, забезпечено своєчасний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативне вирішення порушених питань.

Інформаційна робота міської ради: доступ до публічної інформації, висвітлення діяльності

Із метою забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» з початку 2019 року донині діє офіційний веб-сайт Бібрської міської ради www.bibrka-rada.gov.ua. Портал містить рубрики, у яких висвітлюється інформація про діяльність міської ради та виконавчого комітету, зокрема протоколи та рішення сесій Бібрської міської ради VIII-го демократичного скликання та виконавчого комітету, перелік послуг, які надаються виконавчим комітетом, новини Бібрської міської територіальної громади, інформаційні ресурси громади, загальна характеристика та історія громади тощо.

Про діяльність відділів, служб та комунальних підприємств, що функціонують на території Бібрської міської ради

При Бібрській міській раді діє Виконавчий комітет, у його структурі функціонують:

відділ фінансів; відділ містобудування, архітектури, земельних відносин та інфраструктури; відділ «Центр надання адміністративних послуг» (ЦНАП); відділ державної реєстрації; відділ освіти; відділ культури, туризму, молоді та спорту. При Бібрській міській раді функціонує Служба у справах дітей та Комісія з питань захисту прав дитини.

На території Бібрської міської ради Львівського району Львівської області функціонують такі установи: Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги», Комунальне некомерційне підприємство «Бібрська міська лікарня»; Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг», Комунальний заклад «Публічна бібліотека Бібрської міської ради». Благоустроєм та наданням комунальних послуг на території Бібрської міської територіальної громади займаються два комунальних підприємства: «Бібрський водоканал», «Рідне місто».

Звітна інформація в розрізі відділів, служб і комунальних закладів:

Відділ фінансів

Упродовж звітного періоду робота відділу фінансів виконавчого комітету Бібрської міської ради була спрямована на виконанням основних показників місцевого бюджету. Питання формування та виконання місцевого бюджету, пошуку додаткових джерел наповнення дохідної частини бюджету та ефективного і раціонального використання бюджетних коштів, а також здійснення попереднього контролю за дотриманням бюджетного законодавства України на всіх стадіях бюджетного процесу.

У минулому році до місцевого бюджету надійшло податків, зборів та платежів в загальній сумі 167 125,7 тис. гривень (в т. ч. міжбюджетних трансфертів – 98 007,3 тис. гривень), що становить 100,8 відсотка до уточненого річного плану.

До загального фонду мобілізовано доходів в сумі 153 795,9 тис. гривень, що становить 100,2 відсотка уточнених річних планових показників. Питома вага надходжень місцевих податків, зборів та платежів у дохідній частині загального фонду становить 62 484,9 тис. гривень та офіційних трансфертів 91 741,7 тис. гривень.

Домінантним джерелом наповнення місцевого бюджету залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, питома вага якого у структурі доходів загального фонду бюджету без врахування міжбюджетних трансфертів становить 55,1 відсоток. При річному плані 32 685,6 тис. грн. фактично надійшло 34 433,8 тис. грн або 105,3 відсотка.

Найвагоміші платежі податку на доходи фізичних осіб надходили від:

  • ТзОВ "Оператор ГТС України";
  • Відділ освіти виконавчого комітету Бібрської міської ради;
  • ДП "Бібрське лісове господарство";
  • ТзОВ "Едем-Резорт енд СПА";
  • ТзОВ "Медичний центр "Едем Медікал";
  • Відділ культури, туризму, молоді та спорту виконкому Бібрської міської ради;
  • Виконавчий комітет Бiбрської мiської ради;
  • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бібрської міської ради;
  • КЗ «Центр надання соціальних послуг» Бібрської міської ради
  • ПП «Західний Буг»;
  • ФГ «Птиця»
  • КНП ЛОР « Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»
  • КНП «Бібрська міська лікарня».

Другим вагомим податком загального фонду є єдиний податок, що надійшов в загальній сумі 12 290,7 тис. гривень і займає 19,7 відсотка в структурі доходів, акцизний податок з реалізації пального – 3 878,8 тис. гривень та відповідно 6,2 відсотки, акцизний податок з реалізації підакцизних товарів – 882,0 тис. гривень та 1,4 відсотка у структурі доходів, земельний податок та орендна плата з юридичних осіб – 5 312,9 тис. гривень або 8,5 відсотка в структурі доходів, земельний податок та орендна плата з фізичних осіб – 1 609,2 тис. гривень та 2,6 відсотка, рентна плата – 1 098,8 тис. гривень та відповідно 1,7 відсотка, адміністративний збір за державну реєстрацію – 1 012,4 тис. гривень, що становить 1,8 відсотка, інші надходження складають – 1 966,3 тис. гривень та 3,0 відсотка в структурі доходів загального фонду.

До спеціального фонду надійшло податків та зборів в загальній сумі 13 329,8 тис. гривень, з них податкових платежів – 364,7 тис. гривень, власних надходжень (плата за послуги та оренду бюджетних установ, благодійні внески та спонсорські кошти) – 6 268,8 тис. гривень та офіційних трансфертів – 6 696,3 тис. гривень.

Видатки загального фонду місцевого бюджету у звітному періоді становлять 134 668,9 тис. гривень, що становить 94,2 до уточнених річних призначень. Кошти було спрямовано на виплату заробітної плати з нарахуваннями, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, придбання продуктів харчування та медикаментів, здійснення соціальних виплат, придбання предметів та матеріалів, оплату послуг (зокрема оплату послуг з благоустрою), реалізацію 12 програм та надано субвенцію обласному бюджету на умовах співфінансування для придбання 20 ноутбуків для педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл.

Слід зазначити, що з місцевого бюджету утримуються 75 установ (18 загальноосвітніх заклади, 2 дошкільних заклади, будинок юнацької творчості, 1 мистецька школа, 10 бібліотечних установ, 27 Народних домів, 2 заклади соціального спрямування, 3 заклади охорони здоров’я, 8 адміністративних установ та 3 житлово-комунальних підприємства).

Видатки спеціального фонду за звітний період становлять 29 281,8 тис. гривень, що становить 90,3 відсотка до уточненого річного плану.

Кошти місцевого бюджету спрямовано на заходи із землеустрою, фінансову підтримку та поповнення статутного капіталу закладів охорони здоров’я, поповнення статутного капіталу КП «Бібрський комунальник» (закупівля глибинного насосу), проведено будівництво каналізаційної мережі від вул. Галицька по вул. Ів. Франка.

За кошти місцевого бюджету на умовах співфінансування придбано шкільний автобус, 2 житлових будинки для учасників АТО, 2 житлових приміщення для 3 дітей сиріт, придбано 2 системи оповіщення для м.Бібрка та с.Великі Глібовичі, проведено капітальний ремонт житлового будинку ОСББ «Бібрка та її жителі», капітальний ремонт (аварійно-відновлювальні роботи) покрівлі будинку по вул. У. Кравченко, 11, у м.Бібрка.

У звітному періоді за Комплексною програмою регіонального розвитку в частині проєктів місцевих ініціатив реалізовано 21 проєктів.

У межах реалізації Програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлового-комунального призначення за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету реалізовано 5 проєктів.

За кошти субвенції з державного, обласного та місцевого бюджетів в минулому році здійснено капітальний ремонт доріг територіальної громади протяжністю біля 2 км.

Також проведено капітальний ремонт покрівлі Народного дому с.Свірж, капітальний ремонт харчоблоку з встановленням кухонного обладнання та вентиляції Великоглібовицького ОЗЗСО І-ІІІ ступенів ім.Юліана Головінського у с. Великі Глібовичі, придбано обладнання для встановлення в їдальні початкового корпусу №1 ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Новострілищанського ліцею ім.Миколи Лебедя у смт Нові Стрілища, придбано спортивне обладнання (з облаштування відпочинкового простору) по вул. Привокзальна в с.Великі Глібовичі за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

За кошти залишку освітньої субвенції, що утворився за станом на 01.01.2021 року реалізовано 8 проєктів з проведення капітального ремонту в закладах освіти, проведення поточного ремонту у 4 освітніх закладах, придбано 5 шт. інтерактивних панелей та шкільні дошки (8 шт.).

У 2021 році за кошти субвенції з державного бюджету та кошти з місцевого бюджету за напрямом Нова Українська школа закуплено сучасні меблеві комплекти, комп’ютерне обладнання та засоби навчання і обладнання(крім комп’ютерного) для початкових класів, що здійснюють навчання за новою методикою, відповідно до Концепції «Нова Українська школа».

Відділ реєстрації

За період із січня до грудня 2021 року відділ державної реєстрації виконавчого комітету Бібрської міської ради зареєстровано 9338 заяв і запитів.

Завдяки зусиллям висококваліфікованих спеціалістів відділу за цей період за справляння адміністративного збору за державну реєстрацію на рахунок Бібрської міської ради надійшло 1012394,00 грн

Відділ освіти

Штат відділу: начальник, головний спеціаліст, спеціаліст І категорії, централізована бухгалтерія: головний бухгалтер, бухгалтер (2), економіст, інженер з охорони праці.

На території Бібрської міської територіальної громади станом на 1.01.2022 р. функціонують:

  • 5 ЗЗСО І-ІІІ ст.;
  • 3 ЗЗСО І-ІІ ст.;
  • 5 філій І-ІІ ст.;
  • 4 філії І ст.;
  • 2 ЗДО і 8 дошкільних підрозділів при ЗЗСО;
  • 1 ЗПО.

ЗЗСО мають власні веб-сайти, на яких висвітлюються: новини, Статут закладу освіти, кадровий склад, освітні програми, що реалізуються в закладі, наявність вакантних посад, матеріально-технічне забезпечення, результати моніторингу якості освіти.

Згідно з рішенням сесії Бібрської міської ради від 22.12.2021 р. №3558 змінено найменування закладів загальної середньої освіти Бібрської МТГ на гімназії та ліцеї.

У зв’язку із закінчення строкових (трудових) договорів із керівниками ЗЗСО у 3 ЗЗСО проведено конкурс на заміщення вакантних посад керівників ЗЗСО:

  • Бібрський ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко;
  • ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Свірж;
  • ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Романів.

У закладах загальної середньої освіти навчаються 1827 здобувачів освіти, у закладах дошкільної освіти – 377 дітей, а у закладах позашкільної освіти – 236 вихованців.

Педагогічний склад: 289 педагогічних працівників.

Непедагогічний склад: 195 технічних працівників.

Кадровий склад педагогів:

Кваліфікаційний рівень:         Педагогічні звання:

вища – 108;                              учитель-методист – 15;

І категорія – 65;                       старший учитель – 72

ІІ категорія – 19 ;

спеціаліст – 24.

Інклюзивна освіта (навчання дітей з особливими освітніми потребами):

  • для 12 осіб з особливими освітніми потребами організоване інклюзивне навчання (11 класів у 5 ЗЗСО);
  • 6 здобувачів освіти перебуває на індивідуальній формі навчання;
  • у Бібрському ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко облаштовано ресурсну кімнату;
  • закуплено комп’ютерне обладнання (ноутбук та принтер).

Організація підвезення до закладу освіти

6 шкільних автобусів підвозять 528 здобувачів освіти до закладів освіти з 24 населених пунктів, а 19-ьох учнів перевозять перевізники за угодою.

Харчування

Відповідно до рішення сесії Бібрської міської ради 551 учень забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням у 8 ЗЗСО, а 90 учнів – буфетною продукцією у 7 ЗЗСО. У ЗДО встановлено батьківську плату 60% від вартості харчування, а для батьків, в сім’ях яких виховується 3 і більше дітей – 50 %.

Методична робота

  • При відділі освіти створена методична рада, до якої входять працівники відділу освіти та 10 педагогів, які відповідають за методичний супровід навчальних предметів;
  • методична робота спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми «Створення умов для підвищення рівня професійної компетентності педагогів із метою забезпечення якості освіти в межах Бібрської міської територіальної громади»;
  • проведено 4 засідання методичної ради, на яких схвалено та рекомендовано для практичного використання навчально-методичні матеріали педагогічних працівників ЗО.

Супервізія

Упродовж 2021 року проведено супервізію у 10 ЗЗСО.

Інституційний аудит

Уперше в Бібрській МТГ Управління Державної служби якості освіти у Львівській області провело інституційний аудит закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. с. Романів за такими напрямами: освітнє середовище, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність педагогічних працівників, управлінські процеси.

Атестація педагогічних працівників

Атестація педагогічних працівників у зв’язку з поширенням COVID-19 у 2021р. відбувалася в новому форматі – дистанційно на платформі ZООM.

Проатестовано 52 педагогічні працівники.

Педагогічні звання: «учитель-методист» - 3, «старший учитель» - 14

Кваліфікаційна категорія: Спеціаліст вищої категорії – 19, спеціаліст І категорії – 20, спеціаліст ІІ категорії – 6, спеціаліст – 7.

Конкурс «Учитель року»

З метою поширення досвіду роботи педагогічних працівників, підвищення їх професійної компетентності проведено конкурс «Учитель року-2022». Лауреатом обласного ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2022» стала учителька Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко Любов Мельник у номінації «інформатика». Учасниками І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» у номінації «біологія» - Юлія Ануфрієва (Бібрський ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко) та Оксана Липська (ЗЗСО І-ІІ ст. с. Суходіл).

Розвиток здібностей здобувачів освіти

Здобувачі освіти – переможці предметних олімпіад та конкурсів:

  • І призерка ІV етапу ХІХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» у номінації «Література» (Андрійчук Анастасія, учитель Ольга Чабан);
  • команда Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко – Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв ЗО «Край, в якому я живу» ІІІ етап, 2 місце (керівник Роксолона Гула);
  • 190 здобувачів освіти взяли участь в І етапі ІІ туру Всеукраїнських учнівських олімпіад, переможців - 21.
  • 32 переможці ІІ етапу XXII Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика;
  • 18 переможців ІІ етапу XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Тараса Шевченка;
  • Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги», номінація «Графіка» - ІІІ етап, 2 місце, Діана Максименко;
  • обласний фестиваль до Дня Матері - ІІІ етап, І місце, Богдан Рущак;
  • 25 учасників Всеукраїнських, обласних конкурсів, акцій, фестивалів.

Національно-патріотичне виховання

  • спільно з департаментом освіти і науки ЛОДА проведено обласну конференцію учнівського самоврядування «Україна: кроки до незалежності» на базі Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко;
  • нашу громаду вперше успішно представив рій «Соколи» Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко у ІІ етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура");
  • Бібрський ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко взяв участь у міжобласному мості Пам'яті (Львівщина, Полтавщина, Запоріжжя), присвяченому вшануванню Миколи Лемика. Тема інтелектуальної гри "Постріл в обороні мільйонів" була обрана за матеріалами книги Тараса Шаха "Народжений для подвигу";
  • організовано челендж «Колядує Україна, колядує Бібрецька освітянська родина»;
  • проведено виставку-огляд «Писанкові барви Бібреччини» та
  • «Різдвяна мандрівна шопка» серед ЗО;
  • серед здобувачів освіти 3-4 класів ЗЗСО організовано конкурс «Ерудити Бібреччини».

Стимулювання професійного зростання педагогічних працівників:

Упродовж 2021 року 499 педагогічних працівників підвищили свій професійний рівень:

  • за регіональним замовленням – 289;
  • НУШ (1-4 кл.) – 60;
  • НУШ (5 кл.) – 92;
  • Політехніка ( змішане та дистанційне навчання) – 58.
  • Великоглібовицький ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Ю. Головінського розпочав реалізацію проєкту «MOODLE - це про100!» (єдина електронна освітня платформа)
  • ЗДО «Сонечко» м. Бібрка взяв участь у Міжнародній програмі соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот» та програмі «Сприяння освіті» the Lego Foundation;

Сертифікація педагогічних працівників

Перша сертифікована педагогиня Бібреччини, учителька початкових класів філії І-ІІ ст. с. Стоки ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Свірж Анна Цішецька.

Створення нового освітнього простору

Фінансування освіти Бібрської міської ради у 2020-2021 н. р. здійснювалось за кошти державної освітньої субвенції та кошти міської ради. Освітня субвенція забезпечила 100 % виплату заробітної плати педагогічним працівникам. А оплата праці у закладах дошкільної та позашкільної освіти профінансована міською радою. При підготовці закладів освіти до нового навчального року для кожного закладу з місцевого бюджету виділено частково кошти для проведення поточних ремонтів.

Шкільний автобус

За кошти державного бюджету та співфінансування міської ради придбано 1 Шкільний автобус.

Щороку на забезпечення якісної, доступної загальної середньої освіти

«Нова українська школа»

За кошти субвенції з державного бюджету на умовах співфінансування з місцевого бюджету закуплено:

  • сучасні меблі для початкових класів (співфінансування з місцевого бюджету складає- 32%);
  • комп’ютерне обладнання для початкових класів (співфінансування з місцевого бюджету складає 10% (15 ноутбуків та принтерів)
  • засоби навчання та обладнання (крім комп’ютерного) для учнів початкових класів (співфінансування з місцевого бюджету 10% (15 телевізорів SMART TV).

Програма розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 роки

  • придбано автомобільні GPS- трекери та супутнє програмне забезпечення для шкільних автобусів
  • проведено навчання педагогічних працівників області (дистанційні платформи), співфінансування коштів з місцевого бюджету складає 50%;
  • повне комплектування навчальних кабінетів предмета «Захисту України» закладів освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, засобами навчання та обладнанням.

За кошти обласних програм:

  • проведено капітальний ремонт харчоблоку з встановленням кухонного обладнання та вентиляції Великоглібовицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського;
  • придбано обладнання для встановлення в їдальні початкового корпусу №1 ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Новострілищанського ліцею ім. Миколи Лебедя

Зреалізовані проєкти обласної програми місцевих ініціатив:

  • Капітальний ремонт системи опалення ДНЗ «Сонечко» м. Бібрка;
  • Капітальний ремонт приміщень їдальні закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. с. Свірж;
  • Капітальний ремонт зовнішньої сходової клітки із заміною вікна і вхідних дверей у закладі загальної середньої освіти І-ІІ ст. с. Лани;
  • Заміна покрівлі над основним корпусом та майбутнім актовим залом, встановлення вхідних дверей та вікна на 2-му поверсі у ЗДО «Пізнайко» с. Великі Глібовичі.

За кошти освітньої субвенції проведено:

  • капітальний ремонт приміщень шкільної їдальні Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко;
  • капітальний ремонт частини приміщень їдальні закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. с. Романів;
  • капітальний ремонт приміщень класних кімнат №68 та 69 Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко;
  • капітальний ремонт класних кімнат №40 та №48 (із заміною підлоги) у Великоглібовицькому ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського;
  • капітальний ремонт приміщень санвузлів початкового корпусу Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко;
  • капітальний ремонт частини санвузлів Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко;
  • капітальний ремонт частини приміщень спортивного залу (ремонт стелі) ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Романів;
  • поточний ремонт приміщень №115 та 226 Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко;
  • поточний ремонт приміщення (встановлення металопластикових та металевих дверей) Великоглібовицького ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Юліана Головінського;
  • поточний ремонт приміщення (встановлення металопластикової перегородки) ОЗЗСО І-ІІІ ст. «Новострілищанський ліцей ім. Миколи Лебедя».
  • поточний ремонт приміщення (встановлення металопластикової перегородки) Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім.Уляни Кравченко;

За кошти освітньої субвенції закуплено:

  • 5 інтерактивних панелей (мультибордів) із програмним забезпеченням mozaBook для ЗЗСО І-ІІІ ст. Бібрської МТГ.
  • 10 шкільних комбінованих дошок (крейда/маркер).

Спонсорська допомога

Заклади освіти отримали спонсорську допомогу від депутата Бібрської міської ради Мар'яна Наугольника:

  • 10 одномісних парт (ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Романів);
  • 50 стільців і 2 столи (БДЮТ м.Бібрка);
  • інвалідний візок для дитини з особливими освітніми потребами філії І-ІІ ст. с. Стоки ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Свірж.

На виконання заходів протипожежної безпеки:

  • проведено капітальний ремонт системи пожежної сигналізації та системи евакуювання в Бібрському ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко;
  • проведено планове технічне обслуговування вогнегасників з їх перезарядкою у всіх ЗО;
  • поновлено плани і напрямки шляхів евакуації, а всі аварійні виходи приведені до вимог правил пожежної безпеки.

Засоби безпеки для протидії COVID-19

З метою створення безпечних умов освітнього процесу в умовах карантину відділ освіти Бібрської міської ради здійснив закупівлю сертифікованих дезінфекційних засобів для всіх закладів освіти громади: рукавички, паперові рушники, засоби для дезінфекції рук та поверхонь.

Вакцинація

Станом на 01.02.2022 р. провакциновано 440 працівників закладів освіти, що становить 98 % від загальної кількості працівників.

У 2021 році для належної організації здобуття загальної середньої освіти, зокрема в умовах запровадження карантинних обмежень та заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами, централізовано департаментом освіти і науки ЛОДА за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на умовах співфінансування закуплено 20 ноутбуків для ЗЗСО, Відповідно з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 47 тис. грн.

Дистанційне навчання

Заклади освіти організовували освітній процес з використанням «змішаних форм навчання» та технологій дистанційного навчання в період перебування регіону в «помаранчевій» та «червоній» зонах, враховуючи особливості закладу освіти та стан захворювання на COVID-19 учасників освітнього процесу. Платформи дистанційного навчання: Classroom, Classtime, Human, «Всеукраїнська школа онлайн» та використання застосунку для відеоконференцій ZOOM.

Електронний документообіг

Вхідна документація – 1025 листів, вихідна – 648 листів.

ЗВІТ ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ БІБРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ за 2021 рік

У структурі відділу культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Бібрської міської ради станом на 01.01.2022 р. функціонують:

  • Народний дім м.Бібрки;
  • 26 сільських народних домів;
  • Комунальний заклад «Публічна бібліотека Бібрської міської ради»,
  • Бібрська музична школа імені Юрія Сінгалевича.

Штат відділу: начальник, головний спеціаліст, централізована бухгалтерія: головний бухгалтер, бухгалтер.

Клубні заклади (Народні доми)

Структурну основу клубних закладів складають:132 клубних формування, 110 колективів художньої самодіяльності, у тому числі шість зі званням «народний», один «зразковий».

Упродовж 2021 року проведено заходи:

  • Культурно-просвітницька діяльність – 299, з них 106 онлайн;
  • Розвиток народної творчості – 257, з них 97 онлайн;
  • Організація дозвілля різновікових категорій населення

Щорічні фестивалі

Фестиваль Духовної пісні та Божого слова, Обласний фестиваль-конкурс дитячого мистецтва «Барви літа», Регіональний фестиваль-конкурс юних музикантів «Інструментальний вернісаж.

Участь у заходах, конкурсах та фестивалях:

  • Обласний фестиваль народної творчості «Пісні Опілля» у м.Рогатин (Народний фольклорний ансамбль «Родина» НД с.Любешка, керівник Марія Мойсей);
  • Обласний дистанційний огляд-конкурс читців та художньо-просвітницьких колективів «Свою Україну любіть», присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка (Наталія Свіжак – НД м.Бібрки; Роксолана Жаркова – НД с.Лани, Ігор Лалак – бібліотека-філія с.Баківці, Марія Війтович – НД с.Підгородище);
  • Дистанційний обласний фестиваль-конкурс української сучасної пісні та популярної музики «Перевесло», присвячений Ігорю Білозіру (тріо НД м.Бібрки, М.Береза, Я.Боївка, О.Борачок – І місце; Тетяна Фем’як НД с.Підгородище – ІІ місце; Оксана Ковалів НД с.Лани – ІІІ місце);
  • Дистанційний обласний фестиваль-конкурс музичних колективів «Музична скарбниця» (Народний ансамбль пісні та музики «Кладочка» НД м.Бібрки – І місце, музичний керівник Іван Дікало);
  • Всеукраїнський фестиваль «Гомін Лемківщини» у с.Зимна Вода (Народний ансамбль «Майоран» НД с.Свірж, керівник Г.Кулик);
  • Фестиваль «Співоче Стільсько» (фольклорний ансамбль «Стрільчичі» НД смт.Нові Стрілища, керівник Анна Пілющак);
  • Огляд-конкурс читців «Не згасне світло поетичної зорі» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки (заклади культури);
  • VI дистанційний обласний огляд-конкурс хореографічних колективів сільської місцевості «Прикарпатські джерела» (аматорський танцювальний колектив «Відродження» НД с. Бертишів, сертифікат «Світлячок» 3000 грн., керівник – Марія Крайківська);
  • Фестиваль територіальної громади «Весільні обереги» (фольклорні колективи закладів культури Бібрської МТГ);
  • 03 вересня у Народному домі с.Романів відбувся святковий концерт «Ювілей – добрий привід для вдячності», присвячений 165-річчю від дня народження Івана Франка;
  • презентація книги «Нуль цілих, нуль десятих» Роксолани Жаркової.

Національно-патріотичні заходи:

  • ушанування пам’яті члена УВО та ОУН Гриця Пісецького (с.Великі Глібовичі – м.Бібрка); Героїв руху Опору в криївці у лісі Кліщова поблизу с.Під’ярків;
  • встановлення меморіальних таблиць (до 120-ої річниці товариства «Просвіта» у с.Великі Глібовичі; до 125 річниці організації повітової філії «Просвіта» в м.Бібрка);

Методична робота та підвищення кваліфікації

  • Семінар-практикум для директорів клубних закладів «Використання народних пісень при проведенні розважально-ігрових програм. Народні переспіви» (на базі НД с.Любешка) ;
  • Семінар-практикум «Культурно-дозвіллєва діяльність клубного закладу. Туристичні інновації» (на базі «Клубу рослин» с. Стрілки).
  • Навчальні курси "Організація роботи працівників закладів культури в умовах сьогодення" (на базі КЗ "Публічна бібліотека Бібрської міської ради").
  • Курси підвищення кваліфікації «Трансформація та планування роботи закладів культури в умовах децентралізації» (на базі КЗ ЛОР «Навчально-методичного центру культури та мистецтв Львівщини»).

Реалізовані проєкти:

  • «Придбання звукової апаратури та мультимедійної системи для НД с.Під’ярків Бібрської міської територіальної громади Львівської області» (100,0 тис. грн.);
  • «Капітальний ремонт частини внутрішніх приміщень з проведенням гідроізоляційних робіт НД с.Великі Глібовичі Бібрської міської територіальної громади Львівської області» (498,497 тис. грн.);
  • «Капітальний ремонт частини внутрішніх приміщень з заміною підлоги та сцени НД с.Ходорківці Бібрської міської територіальної громади Львівської області» (500,0 тис. грн.;
  • «Капітальний ремонт частини внутрішніх приміщень з заміною підлоги та дверей НД с.Підгородище Бібрської міської територіальної громади Львівської області» (377,736 тис. грн.);
  • «Капітальний ремонт покрівлі (без зміни конфігурації) НД у с.Селиська Бібрської міської територіальної громади Львівської області» (345,934 тис. грн.)
  • «Капітальний ремонт покрівлі (частково) НД с.Свірж» (300,0 тис.грн.)За програмою соціально-економічного розвитку.

Туризм

Робота відділу у цьому напрямку ведеться в тісній співпраці з Культурно-інформаційним центром «Сокіл», Офіс гостинності якого виконує функцію туристично-інформаційного центру громади.

Реалізовані заходи

  • Підписано Меморандум про партнерство і співпрацю у створенні краєзнавчого кластеру «Галичина – (не)звідана земля / Galicia – terra (in)cognita». Напрямки роботи кластеру:
  • створення туристичного шляху місцями, пов’язаними із перебуванням у Галичині композитора Франца Ксавера Вольфґанґа Моцарта, створення карти «Місцями Моцарта у Галичині», що містить вказівки на 57 об’єктів.
  • створення комплексної карти пам’яток архітектури, історії, монументального мистецтва та природи територіальної громади ( спільно з відділом містобудування, архітектури, земельних відносин та інфраструктури Бібрської міської ради)
  • Створено туристично-краєзнавчий клуб «Мандри»;
  • Створено секцію велотуризму при ТКР «Мандри», проведено 5 велопробігів: «Коло Незалежності», «Велопробіг на честь Григорія Пісецького», "Слідами мітичних німецьких колоній" (у рамках проєкту #МандриСокільські), «Манівцями до Свіржа», «Із Миколаєва над Дністром до Бібрки (шляхом Уляни Кравченко)», «Шлях Святого Якова (Camino Opolico) на відрізку Бібрка – Старе Село);
  • Укладено Туристичний паспорт громади.

Участь в освітніх заходах, вебінарах:

  • навчально-практичний семінар за підтримки «Програми U-LEAD з Європою» на тему «Розвиток сталої мобільності в громадах» і «Велосипедний туризм - шлях до міжмуніципальних проєктів»;
  • навчальні курси «Просторове планування та управління природними ресурсами»;
  • вебінар «Використання інструментів ГІС для цифровізації ресурсів ОТГ»;
  • онлайн-семінар «Організаційно-правові аспекти співробітництва територіальних громад етнорайону Опілля» ;
  • семінар «Брендування громади».

Молодь

У грудні 2021 р. при Бібрській міській раді створено Молодіжну раду з метою формування молодіжної політики як важливого інструменту позитивного впливу молоді на розвиток громади.

Молодіжна рада

  • спільно з Молодіжною Християнською Спільнотою «На хвилі з Богом» парафії Покрови Пресвятої Богородиці організувала захід «Жива Шопка» як складову частину програми святкування «Феєрія Різдва в Бібрській громаді»;
  • подала проєкт «Придбання обладнання для створення молодіжного простору для Молодіжної ради Бібрської міської ради Львівського району Львівської області» на Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області у 2022 р.;
  • організувала конкурс для дітей 10-16 років «Якби я був депутатом Бібрської міської територіальної громад»;
  • облаштувала фотозону до Дня закоханих в центральному парку міста Бібрки.

Співпраця відділу з Молодіжно-Християнською Спільнотою

  • Проведено культурно-розважальний захід, присвячений Міжнародному Дню захисту дітей, на базі Народного дому м.Бібрки.
  • спільно з працівниками НД м.Бібрки проведено Веселі канікули з Богом – «Господь – наш Цар».
  • участь МХС у проведенні Обласного фестивалю дитячого мистецтва «Барви літа» та Резиденції Святого Миколая.

Молодіжно-християнський центр "Рідна хата"

Молодіжний християнський центр «Рідна хата» імені Андрея Шептицького (керівник отець-декан Анатолій Доманський), відкритий 2021 р. в с.Трибоківці. (спільно з БО «Львівська Освітня Фундація»), об’єднує молодь та дітей п’яти сіл Новострілищанського старостату. Проведено низку цікавих культурно-просвітницьких заходів, майстер-класів.

Спорт

У закладах освіти Бібрської громади організовано діяльність секцій та гуртків із традиційних видів спорту – футбол, баскетбол, міні-футбол, на території громади є 3 спортивні майданчики зі штучним покриттям для футболу та баскетболу, обладнано 4 тренажерні майданчики.

При закладах культури організовано діяльність спортивних гуртків, зокрема з гри в шашки, настільний теніс.

На високу оцінку заслуговують заняття досить таки цікавим видом спорту– кіокушинкай карате. Тренер секції карате, Руслан Жуков, вважає що тут молодь не тільки зможе розкрити фізичні якості, а й духовні. 2021 рік приніс для кіокушинкайців велику кількість перемог. Ми повинні гордитися і знати нашу талановиту молодь:

  • Чемпіонат Європи 2021 – М.Чабан (Ім.); О.Наугольник (Ім.); А.Денега (ІІ і ІІІ місця);
  • Чемпіонат України 2021 – М.Чабан ( три І місця); О.Наугольник (І м.); А.Денега (ІІ м.); І.Березка (ІІІ м.); А.Чабан (ІІ м.); Ю.Денега (ІІІ м.); Р.Опеля (ІІІ м.); В.Красівська (два ІІ місця); М.Гвоздецький (ІІ і ІІІ місця);
  • Кубок України 2021 – О.Наугольник (Ім.); Р.Березка (Ім.); Ю.Дирда (Ім.).

Здійснюють свою статутну діяльність і громадські організації фізкультурно-спортивного спрямування, в частині розвитку дитячо-юнацького спорту в громаді. На території громади зареєстровані наступні громадські організації з футболу:

  • ГО «Лідер» (ДФШ), ГО «Захід», ГО «Галицька ватра».

До обласної ліги входять футбольні клуби нашої громади. А саме: ФК «Захід» Бібрка, ФК «Сокіл» Великі Глібовичі, ФК «Камула» Романів, ФК «Скала» Вільховець, ФК «Прикарпаття» Нові Стрілища, ФК «Рух» Репехів.

Та найбільше трофеїв у свою скарбничку назбирала національна збірна ветеранів ФК «Фенікс-Стефано» Підмонастир, президент Степан Пилип:

  • володар Кубку Весни 2021 - Ліги Ветеранів Львівщини 40+;
  • володар Кубку «Золота осінь» Ліги Ветеранів футболу Львівщини – 2021;
  • переможець зимового Кубку по міні-футболу Ліги Ветеранів Львівщини січень 2021.
  • Чемпіон Ліги Ветеранів Львівщини команда "Фенікс-Стефано" братиме участь в Меморіалі ЕРНЕСТА ЮСТА - 2022.

Комунальний заклад «Публічна бібліотека Бібрської міської ради»

Діяльність КЗ «Публічна бібліотека Бібрської міської ради» забезпечують сам опорний заклад, 9 сільських бібліотек-філій та 12 пунктів видачі.

2021 рік став для бібліотек викликом, зумовленим карантинними обмеженнями поширення COVID-19, щодо виконання завдань. Книгозбірні визначили своїм пріоритетом діяльності зберегти в полі впливу своїх користувачів, максимально забезпечуючи їхні соціокультурні та інформаційні запити. Бібліотекарі обслуговували громадян як у традиційному режимі, так і дистанційно. Зокрема, налагоджено систему інформування про графік роботи та анонси заходів у карантинний період: оголошення оперативно й заздалегідь розміщувалися у соціальній мережі Facebook.

У 2021 році бібліотеки обслужили 4493 користувачі, книговидача становила 59110 книг, відвідування — 17193.

Основними джерелами комплектування фондів КЗ «ПБ Бібрської міської ради» у 2021 році були: поповнення фондів бібліотек Львівської області, Регіональна програма розвитку інформаційного простору, обласна програма поповнення бібліотечних фондів, дарунок «Українського культурного фонду», подарунки від авторів, користувачів, організацій. Завдяки депутату обласної ради Степанові Пилипу, забезпечено бібліотеки нашої громади цінними книжками про Андрея Шептицького та письменниці Галини Козак. Книгозбірня отримала унікальні книжки, видані у 2021 році це “Повне академічне зібрання творів Лесі Українки у 14 томах”.

Організаційно-методична діяльність

Упродовж року діяльність спрямовувалася на допомогу працівникам комунального закладу в оволодінні новими формами і методами роботи; використанні новітніх технологій; виявленні та запровадженні кращого досвіду; організації системи підвищення кваліфікації кадрів; організації обміну досвідом між бібліотеками; роз’яснення найважливіших питань бібліотечної роботи, надання методичної допомоги бібліотекам, які знаходяться на території МТГ

Під час карантину бібліотекарі брали активну участь у зустрічах з циклу «Методист – онлайн», які відбувалися на платформі Zoom і були організовані методистами Львівської обласної бібліотеки для дітей, на засіданні інтер@ктивної студії "Метод-профі" "Цілі сталого розвитку і нова парадигма розвитку бібліотек", організованою зав. науково-методичного відділу ЛОУНБ Шматько О.В. Двоє бібліотекарів взяли участь у воркшопі «Сучасний гурток в сучасній бібліотеці», на якому дізналися, як організувати гурток програмування у своїй бібліотеці та стати частиною великого міжнародного проєкту, ознайомилися з навчальними програмами Code Club Ua та набули практичних навичок програмування Scratch.

Соціокультурна діяльність бібліотек

Постійно ведеться наповнення сторінки в мережі Facebook. У соціальній мережі створено рубрики “Родинне читання легенди”, “В гостях у казки”, “Літературні постаті”, “День в історії”, “Звичаї нашого народу”, “Книга дня”, “Рекомендуємо прочитати”. За звітний період опубліковано 96 публікацій. Свої сторінки в мережі Facebook створили бібліотеки-філії сіл Романів, Свірж, Лани, Баківці та смт.Нові Стрілища.

Проведено ряд зустрічей з відомими та місцевими авторами:

  • 24 червня у бібліотеці м.Бібрка відбулася цікава та весела зустріч із дитячим письменником Олександром Зімбою, який є автором 26 пригодницьких історій про Бровка та Мурчика, засновником видавництва "Вісім лапок", а також заслуженим тренером України з важкої атлетики, майстром спорту та відомим спортсменом.
  • 25 серпня у бібліотеці-філії с.Лани відбулася арт-зустріч із поеткою та письменницею, літературознавицею Роксоланою Жарковою. Зустріч пройшла у теплій і дружній атмосфері. Авторка читала свої вірші та ділилася планами на майбутнє.
  • 6 вересня, користувачі бібліотеки мали можливість поринути у творчий світ одного з найпопулярніших авторів сучасності Мирослава ДОЧИНЦЯ.

Творча зустріч з відомим закарпатським письменником, філософом, публіцистом, прозаїком, видавцем, журналістом відбулася у Народному домі м.Бібрки за сприяння депутата Бібрської міської ради Ігоря Лалака.

  • 21 вересня до 165-ої річниці від дня народження І.Франка у бібліотеці-філії с.Романів відбулась зустріч із директором Дому Франка Богданом Тихолозом та Наталею Тихолоз. Пан Богдан розповів про роботу музею Франка, а пані Наталя презентувала свою книгу про сина Івана Франка – Петра “Петро Франко. Формула долі”.
  • 06 жовтня у м.Бібрка відбулась презентація видань львівської письменниці - Галини Козак. Зустріч відбулася за сприяння депутата Львівської обласної ради Степана Пилипа.

Читачі бібліотек сіл Романів, Суходіл, Лани, П'ятничани, Романів, смт. Нові Стрілища та м.Бібрки взяли участь у І-му дистанційному огляді-конкурсі патріотичної поезії “З любов'ю в серці” та отримали призові місця, а саме:

  • молодша вікова категорія в номінації «поезія»:

ІІ місце, звання ЛАУРЕАТА - Соломія Шнира (КЗ "Публічна бібліотека БМР", керівник О.Стеців) та Марта Гірняк (бібліотека-філія смт.Нові Стрілища, керівник Л.Головачевська);

  • середня вікова категорія в номінації «поезія»:

І місце, звання ЛАУРЕАТА - Богдан Рущак (КЗ "Публічна бібліотека БМР", керівник Г.Комар);

  • -старша вікова категорія в номінації «поезія»:

І місце, звання ЛАУРЕАТА - Світлана Мох (бібліотека-філія с.Романів, керівник Г.Війтович).

З 13 по 19 грудня 2021 р. - "Національний тиждень читання". Цю акцію в Україні проводили вперше і започаткував її Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Гуртуймося всі довкола книги!!! Бібліотека с. Романів приєдналася до акції "Національний тиждень читання” створивши відео-ролик із висловами відомих людей про книги та провели бібліотечний урок у пункті видачі с.Підгородище із учнями 1-го і 2-го класів місцевої школи, де поринули у чарівний світ казки та ознайомилися з літературою для дітей.

Дебютом користувачів бібліотеки м.Бібрки став виступ на великій сцені. Адже, у нас можна не лише читати!

Казковий мюзикл "Небесна кухня", сценарій якого написаний ще у 1981 році у книзі "Листи до Святого Миколая" (виданій у Чикаго українською діаспорою) та передрукований у газеті видавництва "Добре серце " (1994), музика Мирона Берези (директора НД м.Бібрки), зачарував не тільки малечу, а й дорослих.

Працівники бібліотеки м.Бібрки (Надія Береза, Ольга Стеців) проводять безкоштовні навчання комп’ютерної грамотності “Організація роботи працівників закладів культури в умовах сьогодення”. Також проводилися навчання основ програмування за допомогою програми Scratch для дітей. Всі свої заходи бібліотеки спрямовують на користь громаді.

Завдяки програмі соціально-економічного розвитку за рахунок бюджету Львівської обласної ради зреалізовано проєкт «Капітальний ремонт системи опалення з впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій в приміщенні КЗ "Публічна бібліотека Бібрської міської ради».

КЗ «Публічна бібліотека Бібрської міської ради» є поліфункціональною та демократичною, тому враховує потреби користувачів різних соціальних груп та різних вікових категорій. Публічна бібліотека – простір нових можливостей та креативності, цілим Всесвітом знань і творчості.

Бібрська музична школа імені Юрія Сінгалевича

З ініціативи педагогічного колективу, батьків та мистецької спільноти цього року музичній школі присвоєно ім’я нашого земляка, видатного кобзаря, бандуриста, актора, художника – Юрія Сінгалевича.

У 2020-2021 н.р в штаті БМШ ім.Ю.Сінгалевича працювало 25 основних педагогічних працівників, 1 сумісник, спеціальність і кваліфікаційний рівень яких відповідає профілю предметів, що викладаються. На підвищення якості й організації освітнього процесу, зміцнення матеріально-технічної бази спрямована робота адміністрації і завідуючих відділами. Здобуває мистецьку освіту – 200 учнів.

У школі успішно працюють 9 творчих колективів музичного відділення:

  • учнівський хор, керівник О.Леськів;
  • оркестр духових інструментів, керівник І.Дікало;
  • оркестр народних інструментів, керівник Г.Серкез;
  • ансамбль скрипалів, керівник Т.Винницька;
  • ансамбль бандуристів, керівник В.Мурська;
  • ансамбль гітаристів, керівник О.Біскуп;
  • ансамбль акордеоністів, керівник Н.Герчаківська;
  • камерний ансамбль, керівник Т.Винницька.

Бібрська музична школа імені Юрія Сінгалевича впродовж навчального року працювала і у звичному режимі роботи з дотримання норм та вимог карантину, і дистанційно.

З метою активізації роботи закладу, було проведено цикл дистанційних концертів. В дистанційному режимі продемонстрували творчі досягнення своїх учнів. З метою підвищення фахового рівня викладачів, на базі музичної школи проводилися семінари, майстер-класи. Учні та викладачі мають чимало визначних досягнень. Велика кількість заходів та конкурсів сприяє творчому розвитку та мистецькому вдосконаленню юних митців. А саме:

  • ІV Регіональний фестиваль-конкурс юних музикантів «Інструментальний вернісаж»: Б.Рущак–гран-прі; Т.Фем’як–Ім; С.Стручинська- Ім; А.Самошкіна - І м; Д.Дзяний - І м; К.Пелешак - І м;
  • І Відкритий регіональний конкурс з музично-теоретичних дисциплін «Барвінок» : Е.Охримович – І м:
  • І Всеукраїнськиїй інтернет-форум юних музикознавців «Херсон Діти Art»: А.Самошкіна – диплом.
  • Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах «Відлуння Митуси»: Б.Рущак–ІІ м; Т.Фем’як–ІІІм; А.Самошкіна-Ім)
  • Обласний фестиваль-конкурс ансамблів бандуристів мистецьких шкіл Львівщини «Співай, моя бандуро» : анcамбль бандуристів – диплом ІІ ст.
  • Обласний фестиваль-конкурс дитячого мистецтва «Барви літа»: анcамбль бандуристів – Grand Prix;
  • Міжнародний фестиваль-конкурс «Дитяча хвиля» : М.Охримович - І м.
  • Міжнародний фестиваль-конкурс «Сім нот»: Е.Охримович - І м.
  •  XVI Міжнародний фестиваль-конкурс «Симфонія талантів»: Р.Івасів - І м.; К.Пуделко - І м.
  • Міжнародний фестиваль-конкурс «Квітнева фантазія»: С.Скалка - ІІ м; І.Саловська Ірина - II м; О.Боднар - I м; С.Шнира -ІІ м.
  • XVI Міжнародний конкурс-мистецтв «Зіркова весна»: Е.Охримович - ІІ м.
  • Міжнародний конкурс «Мелодії і ритми Карпат»: А.Самошкіна – ІІ м.
  • V Міжнародний інтернет-конкурс «Music Modern»: дует А.Гузар, Б. Рущак – III м.
  • VII Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Простір майбутнього»: А.Пуделко – II м;
  • Всеукраїнський фестиваль-конкурс Spring life Festiral : Я.Швець – І м; І.Саловська – ІІ м; О.Боднар – ІІ м; Н.Кобрин – ІІ м; С.Стручинська – ІІ м;
  • Всеукраїнський фестиваль-конкурс Soul of Music: Б.Рущак – І м;
  • Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорового мистецтва «Співоча весна»: учнівський хор – диплом І ст.
  • XXII Всеукраїнський Різдвяний-фестиваль «Велика коляда»: учнівський хор – диплом;
  • Конкурс художніх робіт «Просто небилиці»:Ю.Гуляк Юлія, М.Михаліна – дипломи;
  • Дистанційний онлайн конкурс «Музика і фарба»: А.Кошла, Д.Мельник, М.Михаліна, Х. Гринус - дипломи
  • Всеукраїнський конкурс «Об’єднаймося ж брати мої»: Д.Мельник, І.Василик, Ю. Гринда – ІІІ м;
  • Всеукраїнський конкурс «Щасливе дитинство» - Д.Максименко – ІІ м;
  • Всеукраїнський конкурс «Моя квітуча Україна» - Д.Максименко – Grand Prix.

Бібрська музична школа тісно співпрацює з викладачами Львівського музичного коледжу ім. С.П. Людкевича, ЛНМА ім. М. Лисенка та ЛСМШІ ім. С. Крушельницької учнями яких є колишні випускники школи.

Цього року зреалізовано проєкт: «Придбання енергозберігаючого котла для ІІ корпусу Бібрської музичної школи Бібрської міської територіальної громади Львівської області» – 103,0 тис. грн.

Педагогічний колектив школи працює цілеспрямовано, творчо, забезпечуючи виконання поставлених завдань.

У планах роботи школи - впровадження інформаційної системи «Просвіта» для якісного проведення навчального процесу з елементами дистанційного навчання, застосування на уроках з музично-теоретичних дисциплін мультимедійних технологій з програмним забезпеченням.    

Інформація про роботу відділу та підпорядкованих закладів культури, плани та анонси проведення культурно-мистецьких заходів на території територіальної громади Бібрської міської ради постійно висвітлюються на офіційному сайті Бібрської міської ради та в інших соціальних мережах.

Відділ архітектури, містобудування, земельних відносин та інфраструктури виконавчого комітету Бібрської міської ради

Загальна характеристика земельних ресурсів громади

Територія громади займає площу 43733,8000 га

Населення громади станом на 01.01.2021 року становило 18 546 осіб.

Площа земель запасу складає - 8908,2434га

Площа, яку займають

  • сільськогосподарські підприємства, складає 2045,1294 га
  • промислові та інші підприємства, складає 74,9548 га
  • лісогосподарські підприємства, складає 16052,2142 га
  • водогосподарські підприємства, складає 2,0000 га

Площа земельних ділянок, які станом на 01.01.2022 р. перебувають у власності громадян, складає 16195,4375 га

Основною метою земельних відносин на території Бібрської міської територіальної громади на 2021-2023 роки є забезпечення ефективного використання та підвищення цінності земельних ресурсів.

Основні напрямки роботи: проведення робіт із інвентаризації земель; розроблення документації із землеустрою; забезпечення подальшого розвитку відносин власності на землю; розвиток ринку земель; підготовка, організація та проведення земельних торгів у формі аукціонів; організація моніторингу земель громади.

За результатами інвентаризації буде створено достовірну інформаційну базу для здійснення повного справляння плати за землю, підтвердження прав на землю суб’єктів земельних відносин.

На виконання у 2022 році завдань «Регіональної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування на 2021-2025 роки» надано для опрацювання пропозиції щодо надання субвенції із обласного бюджету на проведення інвентаризації таких населених пунктів:

Романів, Свірж, Стрілки, Великі Глібовичі, Соколівка, П’ятничани, Суходіл, Бібрка, Лани, Нові Стрілища, Баківці, Бертишів.

З 01.01.2020р діє оновлена нормативна грошова оцінка населених пунктів:

с.Стрілки, с.Малі Ланки,с. Волове,с. Мостище,с. Вілявче,с. Романів Львівського району Львівської області

З 01.01.2022р діє оновлена нормативна грошова оцінка населених пунктів:

  • с. Свірж, с. Глібовичі, с.Копань, с. Задубина, с.Підвисоке, с.Грабник, с.Мивсева Львівського району Львівської області ;
  • с. Лани, с.Благодатівка, с.Гончарів, с.Серники, с.Любешка Львівського району Львівської області ;
  • с.Великі Глібовичі, с.Волощина, с.Підмонастир Львівського району Львівської області
  • - потреба у виготовленні нової нормативної грошової оцінки земель Бібрської міської об’єднаної територіальної громади населених пунктів:
  • м. Бібрка
  • с.Шпильчина
  • с.Суходіл
  • с. Лопушна
  • с.Вільховець
  • смт. Нові Стрілища
  • с. Старі Стрілища
  • с. Лінія
  • с. Кологори
  • с.Соколівка
  • с.Сенів
  • с.Ходорківці
  • с.П’ятничани

На території Бібрської міської ради за 2021 рік надходження по земельному податку становить:

 

2021

станом на 18.09.2021р

Земельний податок з юридичних осіб

1413051,41

112,94

Орендна плата з юридичних осіб

3899835,25

105,40

Земельний податок з фізичних осіб

1158568,73

77,92

Орендна плата з фізичних осіб

450668,29

95,62

Відділ архітектури, містобудування, земельних відносин та інфраструктури виконавчого комітету Бібрської міської ради у 2021 році

  • сформував та видав 11 289 податкових повідомлень на нарахування земельного податку (939451,12 тис. грн.);
  • замовив та отримав нормативно-грошову оцінку на 2021 рік для оподаткування орендованих земельних ділянок ( 92 договори оренди).
  • розглянув 73 питання, порушених у зверненнях громадян, та опрацював 141 лист від підприємств, установ, організацій тощо.
  • надав пропозиції щодо резервування земельних ділянок для створення громадських пасовищ із земель сільськогосподарського призначення, які розташовані:

- Романівський старостинський округ - земельні ділянки площею 180,1577 га;

- Стрілківський старостинський округ - земельні ділянки площею 97,3811га;

- Свірзький старостинський округ - земельні ділянки площею 189,3720 га;

- Ланівський старостинський округ - земельні ділянки площею 172,6644 га;

- с.Шпильчина - земельні ділянки площею 9,61га .

На даний період потребує доопрацювання Великоглібовицький старостинський округ, Суходільський старостинський округ, Новострілищанський старостинський округ та Соколівський старостинський округ.

У 2021 році відділом опрацьовано та розглянуто 3273 заяв щодо надання дозволу на розроблення проектів землеустрою; надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості); надання в оренду або постійне користування земельних ділянок; внесення змін до існуючих договорів оренди земельних ділянок; заключення нових договорів оренди земельних ділянок; затвердження проектів землеустрою та технічної документації із землеустрою.

Завершуються роботи по генеральних планах м.Бібрка, с.Свірж–Копань, с.Під’ярків, смт. Нові Стрілища.

Розглянуто 12 детальних планів території та 2 звіти СЕО за межами с.Квітневе Кар’єр площею 15,88га та в межах населеного пункту с. Лани по вул. Гончарівка, 2. Надано 9 будівельних паспортів для будівництва і обслуговування будівель (житлових і садових). Погоджено 4 паспорти при’вязки розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

До Державного реєстру нерухомих пам’яток у Бібрській міській раді внесено :

6 пам’яток архітектури національного значення

61 пам’ятка архітектури місцевого значення

5 пам’яток історії

2 пам’ятки монументального мистецтва

Відділ містобудування, архітектури, земельних відносин та інфрастуктури при перевірці відповідних відомостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07 липня 2021року №690, надає присвоєння адреси об’єктам будівництва нерухомого майна за допомогою порталу електронної системи .

Відповідно до рішення Бібрської міської ради №3488 від 10.12.2021 року у 2022 році буде розроблятися комплексний план просторового розвитку території Бібрської міської ради.

Звіт про роботу ЦНАП за 2021 рік

Центр надання адміністративних послуг Виконавчого комітету Бібрської міської ради розпочав свою роботу наприкінці 2020 року. Основною метою ЦНАПу Бібрської МТГ є формування клієнтоорієнтованої системи надання адміністративних послуг для мешканців громади, основними принципами якої є: єдиний відкритий простір, ввічливе ставлення персоналу, зрозумілі процедури, стислі та чітко визначені строки, комфортні умови для клієнтів, максимальна результативність.

Станом на 01.02.2022 р. у Центрі громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 68 послуг. Затверджений перелік послуг, які надаються через Центр, є динамічним і постійно актуалізується. Так, до прикладу, у 2021 році ЦНАП отримав доступ до електронного порталу ДЗК, що дало можливість збільшити кількість адміністративних послуг, зокрема додати такі:

  • відомості з Державного земельного кадастру у формі витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з відомостями про речові права на земельну ділянку, їх обтяження, одержаними в порядку інформаційної взаємодії з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
  • відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру.

Упродовж 2021 року ЦНАП надав 4915 послуг. Найбільш затребуваними послугами у звітному році були:

  • Реєстрація місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання громадян – 580;
  • Видача довідки про зареєстрованих у житловому будинку:
  • м. Бібрка - 2878;
  • У Великоглібовицькому старостаті – 811;
  • У Ланівському старостаті – 707;
  • У Стрілківському старостаті – 869;
  • У Свірзькому старостаті – 842;
  • У Романівському старостаті – 595;
  • У Соколівському старостаті – 243;
  • У Новострілищанському старостаті – 850;
  • У Суходільському старостаті – 187;
  • Державна реєстрація народження – 53;
  • Державна реєстрація шлюбу – 27;
  • Державна реєстрація смерті – 366

Окрім того, прийнято заяв і звернень громадян – 4721 з них 3273 – земельні питання.

У ЦНАПі запроваджено шеринг документів через Дія.QR, що дає можливість приймати громадян з е-паспортом, а також приймати документи в електронному вигляді.

Робота Центру спрямована не лише на прийом пакету документів від суб’єктів звернень, а й на підвищення якості їх надання, підвищення рівня задоволеності заявників під час перебування у Центрі.

Послуги ЦНАПу у сфері соціального захисту

Опрацьовано 2269 письмових заяв громадян, зокрема:

  • виготовлення та продовження посвідчень багатодітної сім”ї та продовження посвідчень дітей з багатодітних сімей — 41 заява;
  • виготовлення та продовження посвідчень інвалідів, дітей — інвалідів, інвалідів війни — 18 заяв;
  • забезпечення путівками на оздоровлення з державного бюджету учасників бойових дій, інвалідів — 27 заяв;
  • забезпечення путівками на оздоровлення категорійних дітей Бібрської громади — 47 осіб;
  • надання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг внутрішньо переміщеним особам — 2 ;
  • призначення пенсії по втраті годувальника — 5 заяв;
  • призначення грошового забезпечення особам на дітей, які позбавлені батьківського піклування, батькам — вихователям і прийомним сім’ям- 6
  • відшкодування послуги по державній програмі “Муніципальна няня”- 2 заяви;
  • призначення та поновлення пільг на відшкодування ЖКП багатодітним сім’ям, часникам АТО(ООС), учасникам та інвалідам війни — 271 заява;
  • призначення та поновлення надання субсидії оплату на ЖКП та на отримання твердого палива — 557 заяв;
  • призначення соціальних виплат (допомога у зв’язку із вагітністю і пологами, допомоги при народженні дитини, допомога при усиновленні дитини, допомогу на дітей одиноким матерям, допомогу особі, яка доглядає за хворою дитиною, допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога на догляд особі, яка проживає з інвалідом з психічними розладами 1 або 2 групи і яка за висновком ЛКК потребує постійного стороннього догляду — 919 заяв;
  • забезпечення інвалідів та осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації та надання реабілітаційних послуг — 29 заяв;
  • призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів — 6 заяв;
  • видача довідок про отримання соціальних виплат та перебування на обліку, як малозабезпечена сім’я, закриття та переведення субсидій та пільг на карткові банківські рахунки - 797.

Інспектор ЦНАП у сфері соціального захисту населення Кузик Т.Ф. забезпечила виконання Обласної Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців — добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021 — 2025 роки у межах завдань:

надання та виплата одноразової адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО(ООС) і звільненими особам безпосереднім учасникам АТО(ООС), які захищали суверенітет та територіальну цілісність України — 2 особам;

  • виготовлення та встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих або померлих учасників АТО(ООС) — 1 особа;
  • надання адресної допомоги на реабілітацію або санаторно — курортне лікування осіб з інвалідністю внаслідок війни 1, 2 або 3 групи з числа осіб, які брали участь в антитерористичній операції (ООС) — 8 осіб;
  • компенсація вартості наданих послуг з організації сімейного відпочинку поранених учасників АТО (ООС) — 2 особи;
  • придбання житла для учасників АТО (ООС) та родин Героїв Небесної Сотні на умовах співфінансування — 2 особам (Чаплінський Дмитро Степанович, Сваха Володимир Романович);

Виконання Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян на 2021- 2025 роки

  • виплати одноразової грошової допомоги ветеранам Української Повстанської Армії, вдовам (вдівцям Української Повстанської Армії , реабілітованим за ст.3 ЗУ “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні” та потерпілим від політичних репресій) — 68 осіб;
  • надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями до голови Львівської обласної державної адміністрації — 26 осіб;
  • надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями до депутатів Львівської обласної державної адміністрації — 63 особи.

Забезпечення виконання завдань та заходів Програми фінансування заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення Бібрської міської територіальної громади на 2021-2022 роки

  • забезпечення своєчасне та повне надання пільг на оплату ЖКГ ,послуги зв’язку, придбання твердого палива вдовам політв’язнів, інвалідам по зору 1 та 2 групи, учасникам бойових дій, одиноким інвалідам — 30 осіб;
  • надання пільг на придбання 2 метрів кубічних дров учасникам АТО — 52 осіб;
  • забезпечення виплати одноразової грошової допомоги інвалідам по зору 1 та 2 групи та інвалідам по слуху — 31 особа;
  • забезпечення одноразової адресної грошової допомоги дітям учасникам АТО (ООС) на проїзд — 1особа;
  • забезпечення виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які вступили на військову службу за контрактом — 1особа;
  • забезпечення та виплата одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій, які воювали на території інших держав(воїни — афганці) — 13 осіб;
  • забезпечення та виплата одноразової грошової допомоги учасникам та ліквідаторам Чорнобильської аварії — 21 особа;
  • забезпечення та виплата щомісячних компенсаційних виплат на догляд за особами похилого віку понад 80 років та інвалідів, які обмежені у фізичному розвитку — 121 особа.

Відділ державної реєстрації

За період з січня до грудня 2021 року відділ державної реєстрації виконавчого комітету Бібрської міської ради зареєстрував 9338 заяв і запитів.

За справляння адміністративного збору за державну реєстрацію на рахунок Бібрської міської ради надійшло 1012394,00 грн

Служба у справах дітей Бібрської міської ради

Штатна чисельність служби становить четверо осіб. Питання соціального захисту дітей, захисту їхніх прав та законних інтересів охоплює все дитяче населення громади, яке становить 3562 дітей.

Станом на 31.12.2021 року на первинному обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей Бібрської міської ради перебуває 9 дітей-сиріт та 13 дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 17 дітей виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників, 1 дитина перебуває в прийомній сім’ї, 3 - вихованці дитячого будинку сімейного типу, 1 – перебуває на повному державному забезпеченні.

За звітний період 2021 року на первинний облік дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, поставлено 5 дітей, яким надано статус дітей, позбавлених батьківського піклування. У сімейні форми виховання забезпечено влаштування 5 дітей, з них: 2 дітей усиновлено, 3 дітей взято під опіку, піклування.

На початок звітного періоду в закладі інституційного догляду перебувала 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, 1 - в закладі Міністерства соціальної політики, з них: 1 дитина досягла повноліття, 1- влаштована на навчання та перебуває на повному державному забезпеченні.

На кожну дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування сформована особова справа, в якій систематично поновлюються документи з метою належного нагляду за дотриманням законних прав та інтересів дітей зазначеної категорії.

У службі у справах дітей Бібрської міської ради ведеться облік кандидатів в усиновителі, на який в 2021 році поставлено 1 сімейну пару. Однією сімейною парою усиновлено 1 дитину, що перебувала на місцевому обліку з усиновлення. У 2021 році також було здійснено усиновлення одним із подружжя дитини другого з подружжя.

На обліку дітей, які можуть бути усиновлені на кінець звітного періоду, перебуває 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Упродовж 2021 року усиновлено 2 дітей, які перебували на обліку з усиновлення служби у справах дітей Бібрської міської ради.

У службі у справах дітей ведеться облік усиновлених дітей, за умовами проживання і виховання яких здійснюється нагляд. Упродовж 2021 року перевірено умови проживання 4 усиновлених дітей, складено відповідні звіти.

У службі у справах дітей ведеться облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, на якому перебуває 9 дітей. Упродовж 2021 року на облік поставлено 11 дітей.

Із зазначеною категорією сімей, у яких виховуються діти, що опинилися у складних життєвих обставинах, проводиться профілактична та роз’яснювальна робота, унаслідок якої з первинного обліку у 2021 році знято 7 дітей, з них 3 дітей - у зв’язку із усунення умов та обставин, які стали підставою для взяття дитини на облік, 4 дітей - набули статусу дітей, позбавлених батьківського піклування.

Систематично працівники служби у справах дітей здійснюють контроль за умовами утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. За період з 01.01.2021 року до 31.12.2021 року проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання зазначених категорій дітей, та складено 37 актів.

На початок звітного періоду на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов виконавчого комітету Бібрської міської ради, перебувало 15 осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою забезпечення дотримання законодавства щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розроблено та затверджено Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Бібрській міській територіальній громаді на 2021-2025 роки. На виконання вищезазначеної Програми, у 2021 році придбано 1 житловий будинок та 1 квартиру, забезпечено житлом 1 особу з числа дітей-сиріт, та 2 осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відповідно до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2021 року №615 скеровано кошти субвенції в сумі 2 687 886 гривень на забезпечення житлом шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення. Можливість придбати власну домівку мають 4 осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 дітей-сиріт.

Підготовлено та скеровано клопотання про необхідність постановки 1 дитини із зазначеної категорії на квартирний облік у виконавчий комітет міської ради. Так на зазначений облік у період 2021 року поставлено 1 дитину-сироту. Здійснено 5 описів майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З метою збереження наявного житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у 2021 році ухвалено 5 рішень про призначення відповідальних за його збереження.

У 2021 році організовано та проведено 15 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 39 питань з метою захисту законних прав та інтересів дітей, та ухвалено відповідні рішення. Для забезпечення виконання рішення Комісії з питань захисту прав дитини працівниками служби підготовлено 12 розпоряджень, з них: 2 - про усунення перешкод у спілкуванні одного із батьків з дітьми, 2 - про визначення місця проживання дітей, 4 - про надання статусу дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 - про надання дозволу на відчуження майна, право користування, яким має дитина та ін. З дітьми, які скоїли злочини та схильні до вчинення правопорушень, працівники служби у справах дітей провели 19 профілактичних бесід з метою залучення таких дітей до навчання, участі в роботі гуртків та секцій та недопущення повторного вчинення правопорушень, злочинів.

З метою запобігання та протидії домашньому насильству відвідано 20 сімей. З кривдниками проведено роз’яснювальні бесіди та відібрано пояснення. Працівники служби за звітний період 2021 року взяли участь у 35 судових засіданнях, на яких розглядалися питання щодо захисту сімейних, житлових, майнових, особистих прав дітей різних категорій.

З метою профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі та попередження дитячої безпритульності та бездоглядності працівники служби у справах дітей спільно з працівниками відділення поліції №2 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області, та фахівцями із соціальної роботи КЗ “Центр надання соціальних послуг” Бібрської міської ради здійснили 9 профілактичних рейдів. На вимогу відділення поліції №2 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області, з метою дотримання законних прав та інтересів дітей працівники служби брали участь при відібранні показів, пояснень у неповнолітніх. У 2021 році здійснено 1 такий захід.

Упродовж року за сприяння служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації 30 категорійних дітей Бібрської територіальної громади мали можливість подивитись музично-цирковий арт-проєкт “Коло”, який підготувала Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтва. Працівники служби у справах дітей сприяли в участі дітей підоблікових категорій у святкових заходах з нагоди Дня Святого Миколая, де діти мали змогу переглянути святкову виставу та отримати солодкі подарунки. У рамках проєкту “Різдвяний конвой” та за сприянням громадської організації “Народна самооборона” 25 статусних дітей Бібрської міської територіальної громади отримали солодкі подарунки.

КНП «Центр первинної медико-санітарної освіти» Бібрської міської ради

І. Характеристика установи

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико – санітарної допомоги» Бібрської міської ради включає такі структурні підрозділи:

  • Адміністративно-управлінський та допоміжний персонал;
  • Амбулаторія загальної практики сімейної медицини міста Бібрка;
  • Амбулаторія загальної практики сімейної медицини села Романів;
  • Амбулаторія загальної практики сімейної медицини села Свірж.

Новострілищанська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини перебуває у стані реорганізації шляхом приєднання до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бібрської міської ради.

Станом на 01.12.2021 року пацієнти з лікарями ЗПСМ КНП «ЦПМСД» Бібрської міської ради уклали 14 110 декларацій. Лікарі ЗПСМ та середній медичний персонал надає первинну медичну допомогу усім мешканцям Бібрської територіальної громади та сусідніх громад.

У 2021 році КНП «ЦПМСД» Бібрської міської ради, крім договору про надання первинної медичної допомоги, підписали з НСЗУ договори «Вакцинація проти COVID-19» та «Лікування та супровід дорослих та дітей, хворих на туберкульоз на первинному рівні». У КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бібрської міської ради наявна ліцензія МОЗ України на медичну практику наказ МОЗ України №811 від 11.04.2019 року.

ІІ. Фінансова діяльність

Відповідно до кошторисних призначень на 2021 рік по загальному фонду КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бібрської міської ради, отримав:

  • договір НСЗУ про надання первинної медичної допомоги – 8 502 365 грн.;
  • інші надходження від НСЗУ склали – 172 490 грн .

Залишок попередніх років – 500 574 грн.

Разом - 9 175 429 грн.

Використання кошторису по загальному фонду бюджету становить-100%

Структура видатків :

  • 92,8% - заробітна плата з нарахуваннями – 8 515 962 грн.;
  • 1,9 % - медикаменти, засоби індивідуального захисту, реактиви лабораторні – 173 172;
  • 5,3% - інші видатки - 486 295.

Кошти місцевого бюджету за 2021 рік складають - 562 495 грн.

Позабюджетні кошти за 2021 рік - 129 708 грн.

Разом - 692 203 грн.

Виконання програми місцевого рівня за 2021 рік:

  • програма безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювання – 202 235 , що становить – 98,3 % від запланованих коштів місцевого бюджету;
  • програма з інфекційного контролю та дотримання заходів із запобігання інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги – 19 993,5 , що становить – 99 % від запланованих коштів місцевого бюджету.

III. Державні закупівлі

Упродовж 2021 року КНП «ЦПМСД» Бібрської міської ради було здійснено державні закупівлі на загальну суму 1 700 500 грн., з них: кошти НСЗУ – 1 312 070 грн.; кошти місцевого бюджету – 388 430 грн.

Основними закупівлями були: медичні матеріали; реактиви для роботи лабораторії; фармацевтична продукція; дезінфікувальні засоби; швидкісні тести; бензин; газ; канцтовари; металопластикові конструкції; поточний ремонт санвузла; програмне забезпечення; юридичні послуги.

ІV. Штат: структура і чисельність

Штатних посад - 50,75: лікарі - 11,0; середній медперсонал - 26,5, молодший медперсонал - 5,5, інший медперсонал - 7,75.

Загальна чисельність працівників 50 осіб., з них :

  • Адміністративно – управлінський персонал – 9 ос.
  • Лікарі – 8 ос.
  • Середній медичний персонал – 24 ос.
  • Молодший медичний персонал – 6 ос.
  • Інший персонал – 3 ос.

2.       Підвищення кваліфікації

Протягом року лікарі та сестри медичні проходили планові та позапланові курси підвищення кваліфікації. Станом на 01.12.2021 р. увесь лікарський персонал має присвоєні або підтверджені кваліфікаційні категорії, серед середнього медичного персоналу є невеликий відсоток неатестованих, які відносяться до молодих спеціалістів.(табл.1).

Назва посади        2021

                                               Абс.число   % атестованих медичних працівників

Лікарі                                                  10      100

Середній медичний персонал           26      85

V. Лікувальна робота

Демографічні показники Бібрської міської об’єднаної територіальної громади за 2021 рік:

Згідно зі статистичними даними ГУС у Львівській області, населення ОТГ складає - 16 694 чол.

  • народжуваність — 88 ( в абсолютних числах) , що складає 5,2 %;
  • смертність — 370 (в абсолютних числах) , що складає 22,1 %;
  • природний приріст - 282 ( в абсолютних числах) , що складає 17,0 %.

У 2021 році лікарі КНП “ЦПМСД” провели - 31 540 прийомів, з них :

  • відвідування вдома — 1 815 (що складає 5,85 %)
  • прийом дітей від 0-17 років — 6 492 (20,58 %), з них:
  • відвідування вдома дітей від 0-17 років — 673 (10,3%);

У структурі кількості захворювання , які проліковані в центрі, загальна кількість складає 7 053, на першому місці - хвороби системи кровообігу — 3012 ос., з них :

  • гіпертонічна хвороба — 1 607 ос.;
  • ішемічна хвороба серця — 1 013 ос.
  • Хвороби органів дихання складають — 2 032 чол.
  • COVID – 19 – 574 чол., з них : дітей — 0-14 — 88 чол.

У 2021 році був створений та почав працювати стаціонарний пункт щеплення проти COVID-19. За цей період провакциновано — 6 805 ос.: першою дозою — 3 681 ос. ,що складає — 40,1 % від кількості задекларованих , другою дозою — 3 194 ос., що складає — 36,7 % від кількості задекларованих, бустерною дозою — 9 ос.

VІ. Матеріально-технічна база

Зі загального фонду бюджету закуплено:

  • столи та стільці - 17 700 грн.
  • поточний ремонт пандуса - 49 929,94 грн.

За кошти місцевого бюджету:

  • обладнання для АЗПСМ с. Свірж (аналізатор сечі та електрокардіограф) – 50000 грн.
  • сходохід - 145 999 грн.
  • відновлення зливної каналізації – 19979 грн.
  • встановлення металопластикових конструкцій в АЗПСМ с.Романів–17000 грн.

За програмами обласного рівня у 2021 року отримано:

  • кисневі концентратори SL-3C-550 в кількості 9 шт. – загальною вартістю 26 0478,00 грн.;
  • програмно-апаратний комплекс для телемедицини IDIS2GO в кількості 2 шт. – 212 298,70 грн.

Комунальне некомерційне підприємство «НОВОСТРІЛИЩАНСЬКА АМБУЛАТОРІЯ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ – СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ»

НАЗПСМ Бібрської міської ради включає такі структурні підрозділи:

  • Адміністративно-управлінський відділ та допоміжний персонал;
  • Лікувально-профілактично-діагностичний відділ;

Станом на 01.01.2022 року з лікарем НАЗПСМ укладено 1770 декларацій.

У 2021 році КНП «Новострілищанська амбулаторія загальної практики - сімейної медицини» Бібрської міської ради (ліцензія МОЗ України на медичну практику наказ МОЗ України №233 від 31.01.2019 року) уклала договір з НСЗУ за програмою медичних гарантій та пройшла контрактування закладів первинної медичної допомоги.

ІІ. Фінансова діяльність

Відповідно до кошторисних призначень на 2021 рік по загальному фонду КНП «Новострілищанська амбулаторія загальної практики - сімейної медицини» Бібрської міської ради, отримала:

  • договір НСЗУ про надання первинної медичної допомоги – 1 136 492 грн.;
  • дохід від благодійників – 15 900 грн.;
  • відшкодування з місцевого бюджету за комунальні послуги та експлуатаційні витрати - 11 066 грн.;
  • кошти місцевого бюджету на розвиток – 65 490 грн.;

Залишок попередніх років – 58 229 грн.

Разом – 1 287 177 грн.

Використання кошторису по загальному фонду бюджету становить-100%

Структура видатків :

  • 93,1% - заробітна плата з нарахуваннями – 1 137 746 грн.;
  • 0,15 % - медикаменти, засоби індивідуального захисту, реактиви лабораторні – 1 819 грн.;
  • 6,7% - інші видатки – 82 122.

Кошти місцевого бюджету за 2021 рік складають – 217 962 грн.

Позабюджетні кошти за 2021 рік – 4491 грн.

Разом – 222 453 грн.

Виконання програми місцевого рівня за 2021 рік :

  • програма безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювання – 8 461 , що становить – 33,8 % від запланованих коштів місцевого бюджету;
  • програма з інфекційного контролю та дотримання заходів із запобігання інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги – 0, що становить – 0 % від запланованих коштів місцевого бюджету.

III. Державні закупівлі

Упродовж 2021 року КНП «НАЗПСМ» Бібрської міської ради було здійснено державні закупівлі на загальну суму 456 526 грн., з них :

  • Кошти НСЗУ – 35 702 грн.
  • Кошти місцевого бюджету – 420 824 грн.

Основними закупівлями були: медичні матеріали; фармацевтична продукції; швидкісні тести; бензин; газ; канцтовари; металопластикові конструкції.

ІV. Штати установи

Штатних посад    10

Лікарів        1,5 ст.

Середній медперсонал  4,5 ст.

Молодший медперсонал         0,5 ст.

Інший медперсонал       3,5 ст.

Загальна чисельність працівників 15 осіб, з них :

  • Адміністративно – управлінський персонал – 2 ос.
  • Лікарі – 4 ос.
  • Середній медичний персонал – 6 ос.
  • Молодший медичний персонал – 1 ос.
  • Інший персонал – 2 ос.

ІV. Підвищення кваліфікації

Протягом року сестри медичні проходили курси підвищення кваліфікації планові та позапланові. Станом на 01.01.2022 р. серед середнього медичного персоналу всі медичні працівники атестовані.

V. Лікувальна робота

Населення старостату – 2716 осіб. У 2021 році лікарі КНП «НАЗПСМ» провели – 5 891 прийомів, з них: відвідування вдома — 524; прийом дітей від 0-17 років — 326; відвідування вдома дітей від 0-17 років — 63.

Кількість захворювань, які проліковані в амбулаторії:

  • гіпертонічна хвороба — 207 чол.;
  • серцево-судинні захворювання — 362 чол.;
  • хвороби органів дихання — 132 чол.;
  • інфекційні захворювання – 92 чол.;
  • COVID-19 – 574 чол., з них дітей від 0 до 14 років - 43 дитини.

VІ. Матеріально-технічна база

Зі загального фонду бюджету закуплено:

  • інформаційні стенди та таблички з шрифтом Брайля.

За кошти місцевого бюджету:

  • матеріали для проведення водопостачання та водовідведення.
  • встановлено металопластикові двері.

Від благодійників та підприємців:

  • отримано матеріали для проведення ремонтних робіт в кабінетах на першому поверсі.
  • отримано меблі для кабінетів лікарів.
  • отримано бруківку для благоустрою території амбулаторії.

З програм обласного рівня в 2021 року отримано:

  • кисневі концентратори SL-3C-550 в кількості 3 шт.
  • програмно-апаратний комплекс для телемедицини IDIS2GO в кількості 1 шт.

КНП «Бібрська міська лікарня»

Комунальне некомерційне підприємство «Бібрська міська лікарня» Бібрської міської ради включає такі структурні підрозділи:

  • Терапевтично-неврологічне відділення з палатами інтенсивної терапії;
  • Поліклінічне відділення;
  • Приймально-діагностичне відділення;
  • Дитячий денний стаціонар.

Згідно з ліцензією МОЗ України на медичну практику та ліцензією МОЗ на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у 2021р. КНП “Бібрська міська лікарня” надавала медичні послуги дорослому та дитячому населенню Бібрської територіальної громади згідно з підписаним договором з НСЗУ по пакету №4 “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій” і пакету №9 “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах».

ІІ. Фінансова діяльність

Відповідно до кошторисних призначень на 2021 рік по загальному фонду КНП «Бібрська міська лікарня» Бібрської міської ради отримала:

УСЬОГО річних надходжень на суму — 12 256 646,52 грн

  • кошти місцевого бюджету на суму — 7 854 015 грн;
  • договір з НСЗУ на суму – 4 069 109 грн.; а саме пакет №4 — 2 600 292 грн; пакет №9 — 1 333 391 грн; пакет №24 — 135 424грн;
  • інші надходження (платні послуги та надання майна в оренду) – 133 802 грн.

Структура видатків місцевого бюджету:

  • заробітна плата з нарахуваннями – 4 629 754 грн.;
  • медикаменти, засоби індивідуального захисту, реактиви лабораторні - 397 573грн;
  • придбання будівельних матеріалів - 131 747 грн;
  • оплата послуг, крім комунальних 704 810 грн;
  • оплата комунальних послуг — 1 719 093 грн.

Закупівля обладнання:

За кошти місцевого бюджету - електрокардіограф багатоканальний (28 800 грн);

За кошти бюджету Львівського району - аналізатор КТ 6300 (199 720 грн).

Капітальні ремонти

Встановлення пандуса для маломобільних груп населення перед центральним входом КНП «Бібська міська лікарня»;

Капітальний ремонт вбиральні для людей з особливими потребами;

Капітальний ремонт 2-х приміщень КНП (242 237грн.)

Структура видатків коштів НСЗУ:

  • заробітна плата з нарахуваннями — 2 910 028 грн;
  • придбання обладнання - 153 189 грн, а саме: біохімічного аналізатора — 115 000 грн: насос шприцевий Біомед — 38 400 грн;
  • послуги, крім комунальних — 5 555 грн;
  • Разом - 3 068 773 грн.

III. Державні закупівлі

Протягом 2021 року КНП «Бібрська міська лікарня» Бібрської міської ради було здійснено державні закупівлі на загальну суму 3 810 254 грн., з них :

  • Кошти НСЗУ – 153 189 грн.
  • Кошти місцевого бюджету – 3 339 135 грн.
  • Власні надходження — 75 693 грн.
  • Кошти обласного бюджету — 242 236 грн;
  • розхідні медичні матеріали; реактиви для роботи лабораторії; медичні матеріали; дезінфікуючі засоби; швидкісні тести; бензин; комунальні послуги; послуги крім комунальних; канцтовари; будівельні матеріали; капітальний ремонт 2-х кабінетів; програмне забезпечення; юридичні послуги.

ІV. Штати установи

Штатні одиниці

 

2021 рік

Штатних посад, в т.ч.

84.25

Лікарів

25.0

Середній медперсонал

31.5

Молодший медперсонал

15.75

Інший медперсонал

12.00

Загальна чисельність працівників 88 чол., з них (76 - основні працівники, 12 зовнішні сумісники) :

  • Адміністративно – управлінський персонал – 3 осіб
  • Лікарі – 26 осіб.
  • Середній медичний персонал – 31 ос.
  • Молодший медичний персонал – 15 ос.
  • Інший персонал – 13 ос.

Підвищення кваліфікації

Підтвердження кваліфікаційних категорій лікарями та середнього медичного персоналу — відповідно до запланованих графіків.

V. Лікувальна робота

Кількість загальних прийомів поліклінічного відділення - 16 043, в тому числі діти - 920, консультування вдома — 69.

  • кількість стоматологічних консультацій — 800;
  • кількість проведених амбулаторно- хірургічних операцій – 332, в тому числі діти — 20;
  • кількість проведених рентгенологічних обстежень - 2 876;
  • кількість проведених УЗ обстежень — 1 600.
  • кількість проведених усіх клінічних обстежень — 31 919.

VІ. Використання ліжкового фонду

  • Кількість хворих у стаціонарі - 737:
  • виписано — 718;
  • померло — 6;

(кількість днів середнього перебування пацієнта у стаціонарі — 10,4)

VІІ. КНП “Бібрська міська лікарня”

З травня 2021р. в установі відновлено роботу пункту централізованого кисневого постачання за кошти НСЗУ. Закуплено для лабораторії аналізатор автоматичний біохімічний на суму 115 000 грн. Інфузомати 2 шт — 38 400грн. За кошти місцевого бюджету закуплено електрокардіограф багатоканальний — 28 800грн. За кошти Львівського району закуплено аналізатор автоматичний гематологічний на суму 199 720 грн.

За кошти місцевого бюджету встановлено пандус, введено в експлуатацію туалет для інклюзивних пацієнтів, відремонтовано центральні сходи і сходи аварійного виходу. Проведено капітальних ремонт 2-х кабінетів на суму 242 237 грн. За спонсорські кошти відремонтований адміністративний відділ та закуплено меблі .

В установі було відновлено роботу фізіотерапевтичного кабінету, кабінету ЛФК, переведено бригаду ЕМД з приймального відділення в покращені умови.

Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Бібрської міської ради

Комунальний заклад “Центр надання соціальних послуг надає такі соціальні послуги згідно з Державним стандартом: догляд вдома, догляд стаціонарний,

консультування, соціальна адаптація, кризове та екстрене втручання, інформування, соціальний супровід сімей / осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, соціальна профілактика, транспортні послуги.

У Центрі функціонує відділення соціальної допомоги вдома, у якому здійснюється обслуговування осіб похилого віку, у тому числі з когнітивними розладами, осіб з інвалідністю, у тому числі з психічними та поведінковими розладами (крім осіб, які страждають на психічні розлади і вчинили суспільно небезпечні діяння та отримують амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку за рішенням суду) і не здатні до самообслуговування. У відділенні на обслуговуванні перебуває 104 підопічних (у місті 22 громадянина та у сільській місцевості — 82), яких обслуговує 11 соціальних робітників, з них по місту — 2 та по сільській місцевості - 9. За 2021 рік відділення надало 30992 послуг та здійснило 1202 відвідувань. Упродовж року взято на обслуговування — 12 ос., знято з обслуговування-17 ос., (з причин смерті — 14 чол.). Навантаження на 1 соціального робітника — 9 осіб. Щодо контролю за організацією та якістю надання соціальної послуги догляду вдома за звітний період проведено 22 перевірки якості роботи соціальних робітників та складено відповідні довідки.

Відділення стаціонарного догляду Комунального закладу “Центр надання соціальних послуг” у с. Нові Стрілища Бібрської міської ради розраховане на 30 ліжкомісць, на обслуговуванні перебуває 27 підопічних, з них 3 на платній основі. У штаті закладу 23 особи.

За 2021 р. у відділенні стаціонарного догляду здійснено такі заходи:

  • обладнано системою протипожежного захисту, дерев’яні елементи горищних покриттів оброблено засобами вогнезахисту, встановлено “Блискавкозахист”, проведено замір опору ізоляції, відремонтовано пошко-джені розетки, відгалуження та окінцювання жил проводів, кабелів, проведено ідентифікацію потенційно небезпечного об’єкту, пройдено навчання та перевірка знань з питань пожежної безпеки та охорони праці, розроблено та затверджено посадові інструкції для всіх працівників.
  • у пральні проведено поточний ремонт (демонтаж старої облицювальної плитки та укладання нової, заміна електропроводки, вимикачів, світильників, пошпакльовано та побілено стіни, стелі);
  • у гаражі підмуровано стіни, перероблено перекриття;
  • у коридорі біля їдальні зроблено поточний ремонт (пошпакльовано та побілено стіни, стелі, пофарбовано панелі та підлога);
  • проведено санітарний ремонт у палатах № 4, 5, 6 та пофарбовано панелі й підлогу);
  • у палаті № 1 проведено поточний ремонт (залито стяжку на підлогу та покладено керамічну плитку, пошпакльовано та побілено стіни, стелі, пофарбовано панелі);
  • зроблено ремонт коридору при центральному вході у відділення (демонтовано підлогу, підсипано щебенем, залито бетонною стяжкою та покладено керамічну плитку, зашито люк на горище гіпсокартоном, по-шпакльовано та побілено стіни, стелі, пофарбовано панелі);
  • санітарне фарбування лівого крила відділення;
  • відремонтовано та пофарбовано двері в коридор, вбиральні, пральню, вихід на горище);
  • закуплено бойлер на 80 літрів, шафу трьохдверну.

Від благодійників Олени Демчишак та Ірини Ошуст отримано гуманітарну допомогу: концентратор кисню — 1 шт., пральні машини — 2 шт., телевізори плазмові — 11 шт., мікрохвильові печі - 3 шт., дивани шкіряні — 4 шт., крісла м’які — 2 шт., поверхню для електроплити — 1 шт., кухонну витяжку — 1 шт., ксерокс Canon – 1 шт., та від благодійного фонду “Здійснити мрію” надано бойлер на 80 літрів — 1 шт.

На території Бібрської МТГ фахівці із соціальної роботи виявили 39 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Відповідно здійснюється облік, ведеться банк даних та соціальний супровід таких сімей. Заведено базу даних щодо багатодітних сімей, які проживають на території Бібрської МТГ. Усього їх 235 і в них виховується 795 дітей. Здійснюється супроводження прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.

З метою запобігання соціального сирітства і подолання сімейного не-благополуччя фахівцями проводиться робота із сім’ями, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, а також профілактичні бесіди з батьками та дітьми, які вчинили правопорушення.

Розпорядженням міського голови на території громади запроваджено послугу з патронату над дитиною. З метою подолання складних життєвих обставин біологічна сім’я дитини перебувала під соціальним супроводом, а міждисциплінарною командою розроблено індивідуальний план соціального захисту дитини з метою забезпечення належного сімейного догляду дитини в сім’ї патронатного вихователя.

За сприяння Львівської освітньої фундації “Центр надання соціальних послуг” організував проведення просвітницького заходу щодо гігієни ротової порожнини для дітей шкільного віку, зокрема для учнів 1 - 4 класів Бібрського ОЗЗСО І - ІІІ ст. імені Уляни Кравченко. Захід провели працівники Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького з кафедри дитячої стоматології в рамках регіональної програми “Дітям Львівщини - стоматологічне здоров”я”, а також проведено інформаційну кампанію #НеЗлоВживай для учнів 7,8,11 класів Бібрського ОЗЗСО І - ІІІ ст. імені Уляни Кравченко. Підлітки переглянули соціальний відеоролик, у якому брала участь молодь Жовтанецької громади, отримали флаєри та стікери “10 кроків до твоєї свободи”.

Фахівці із соціальної роботи упродовж 2021 року надали 1332 соціальні послуги та взяли 12 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, під соціальний супровід.

Відповідно до рішення Бібрської міської ради I сесії VIII скликання № 20 КЗ “Центр надання соціальних послуг” Бібрської міської ради передано для цільового використання спецавтомобіль марки KrASZ-YDCT52 для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, з порушенням зору, інтелектуальними та психічними порушеннями, інші маломобільні групи населення. Служба “Соціальне таксі” здійснює перевезення вищезазначених громадян до закладів охорони здоров’я, державних та соціальних установ, вокзалів, банківських установ, на навчання, в центри правової допомоги та ін.

Мобільна бригада для соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, здійснила виїзди до 8 сімей, де вчинено домашнє насильство, та надано базові соціальні послуги, складено Акти оцінки потреб сім’ї і внесено в місцевий банк даних.

Створений соціальний проект «Допомога поруч», де соціальні робітники і волонтери допомагали людям похилого віку та сім’ям/ особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечити продуктами, одягом, взуттям та іншими необхідними речами.

Комунальне підприємство «Рідне місто»

Комунальне підприємство Рідне місто працює у сфері благоустрою території Бібрської міської територіальної громади (крім території Новострілищанського старостинського округу).

Благоустрій території, яке охоплює КП «Рідне місто», включає:

  • прибирання вулиць та утримання території
  • утримання кладовища м. Бібрка
  • обслуговування вуличного освітлення
  • догляд за деревами та рослинництво
  • збирання сміття (вуличний змет)
  • вивезення сміття

Для прибирання вулиць та утримання території, зокрема й міського кладовища, було придбано ручний інструмент, а саме: шуфлі для снігу (9 ), шуфлі (7), граблі – (7), лопати – (8), сапки (3), тачка (1).

Закуплено: вапно - 30 пакетів, щітки – 12, фарби – 37 б., розчинник – 15 б., пензлики – 29, цемент – 29 мішків, прапори – 174, віники березові – 640, сміттєві пакети- 8570, рукавиці робочі – 317 пар.

Закуплено дорожні знаки (36) на суму 40692 гривень.

Придбано контейнери для збору пластику в с. Романів (10 штук).

Для утримання території у зимовий період було використано протиожеледної суміші 42,6 тонни та піску 35 тонн.

За надані послуги із зимового утримання доріг та вулиць населених пунктів громади у 2021 році було виплачено 347784,96 грн.

Оплачено послуги з:

  • влаштування водовідних канав та земляних робіт в с. Волове, Малі Ланки вул. Нижня та вул. Шевченка, Баківці, м. Бібрка вул. Польова, вул. В.Стуса, вул. Глібовицька на загальну суму 220125,00 гривень.
  • з поточного ремонту вулиць
  • профілювання з додаванням щебеню: м. Бібрка (вул. Уляни Кравченко, Козацька, Птахівнича, Лепкого, 22 січня), с. Великі Глібовичі, Волощина, Підмонастир, Лани, Серники, Стрілки, Малі Ланки, Волове, Суходіл, Лопушна, Романів, Підярків, Свірж.
  • ямкового ремонту асфальтобетоном: м. Бібрка (вул. Національного Відродження, Курбаса, Грушевського Сагайдачного), с. Під’ярків на загальну суму 533100,73 грн.
  • Для вивезення вуличного змету, скошеної трави, гілля та опалого листя використовувався орендований вантажний автомобіль, за послуги якого оплачено 97 760,00 грн.
  • За обслуговування біотуалетів сплачено 38 400 гривень.
  • За вивезення ТПВ зі сміттєвих контейнерів, які розміщені в м. Бібрка та населених пунктах громади, оплачено 189 171,66 грн.

Для утримання та догляду за зеленими насадженнями було придбано:

  • тримери бензинові – 4 шт.
  • секатор для кущів
  • висоторіз електричний

використано:

  • ліска для тримера 950 м.
  • олива до палива 17л.
  • бензин 1282л.
  • косильні головки 9 шт. та різні запчастини для ремонту

Для технічного обслуговування вуличного освітлення громади було використано:

  • лампи світлодіодні (707)
  • ліхтарі світлодіодні (133)
  • електронні реле часу (10)

Спожита електрична енергія - 132838 кВт.

Всього витрати з обслуговування вуличного освітлення за 2021 рік становлять 763555,22 грн.

У 2021 році виконано:

  • оновлення центральної клумби в м. Бібрка;
  • встановлення вазона для квітів коло барельєфа на честь Уляни Кравченко на вул. Національного Відродження в м. Бібрка
  • ремонт приміщень другого поверху міської ради
  • відремонтовано боковини сходів в парку на вул. Тарнавського в м. Бібрка
  • проведено ремонт пам’ятника Т.Г. Шевченкові в с. Лани
  • придбано матеріали для влаштування тризуба із зелених насаджень в с.Лани
  • придбано матеріали для оновлення пам’ятника Небесній Сотні в с. Св. Глібовичі
  • придбано матеріал для виготовлення та встановлення автобусних зупинок на території Суходільського старостинського округу
  • придбано матеріали для встановлення перильного огородження моста в с. В. Глібовичі
  • проведено роботи зі святкового облаштування м. Бібрки до Новорічних та Різдвяних свят.
  • придбано літній та зимовий спецодяг для всіх працівників підприємства.

Всього на благоустрій території КП «Рідне місто» використало:

  • зарплата 2 032 241 грн.
  • ЄСВ 446 422 грн.
  • матеріали, інструменти та інвентар 721 639 гривень.
  • -         Послуги 1 325 650,09 грн.
  • -         Електроенергія 449 946грн.
  • -         Вивезення ТПВ 189 172 грн.
  • -         ПДВ 753 410 грн.

Разом 5 918 480,09 грн.

На утримання місцевої пожежної охорони в с. Романів використано:

  • зарплата 346 092 грн.
  • ЄСВ 76 130 грн.

Разом 422 222 грн.

Звіт КП «Нові Стрілища» за 2021 р.

Комунальному підприємству «Нові Стрілища» з коштів місцевого бюджету було виділено 824 499,00 грн., з яких було використано 819 209,26 грн., а саме:

  • на заробітну плату – 493 108,59 грн.;
  • на нарахування на з/п. – 108 567,13 грн.;
  • на оплату вуличного освітлення – 124 030,65 грн.;
  • на закупівлі – 93 502,89 грн.

Було придбано:

Тример бензиновий; пальне; запчастини до вуличного освітлення; лампочки; світильники вуличні; господарські та будівельні матеріали.

На території Новострілищанського старостату трактором були виконані роботи із розчищення доріг, захоронення стихійних смітників, викопування нових та чищення старих стічних канав, розрівнювання доріг, чистки дерев, планування територій та встановлення стовпів вуличного освітлення.

Власними коштами оплачено послуги з вивозу сміття, всі платежі і податки, які пов’язані з водопостачанням та водовідведенням, а також ремонт центрального водопроводу.

Комунальне підприємство "Бібрський комунальник" (нині КП «Бібрський водоканал»)

КП «Бібрський водоканал» забезпечує населення м. Бібрка та с. Шпильчина питним водопостачанням та відведенням побутових стоків. Основний вид діяльності підприємства – надання послуг з водопостачання та водовідведення та послуг з утримання будинків та прибудинкової території. Джерелом водопостачання міста і вторинних користувачів є підземні води. Рекомендована потужність існуючого водозабору становить 2040 м3/добу або 744,6 тис.м3/рік. Водозабір забезпечує нормативно-розрахункову витрату води. Протяжність водопровідних мереж становить 21,8 км.

Стічні води міста системою самопливних колекторів надходять у каналізаційно-насосну станцію, яка подає їх на очисні споруди. Обстеженням промислових підприємств і установ міста встановлено, що виробничі стоки специфічних забруднень (металів, органічних сполук і т.і.) не мають і вони близькі по якості до господарсько-побутових стоків.          Очистка стічних вод проводиться на каналізаційних очисних спорудах потужністю 700м3/добу, 255,5 тис.м3/рік.

Протяжність каналізаційних мереж становить 7,5км. Водопостачання міста здійснюється цілодобово.

У 2021 році згідно з Програмою фінансової підтримки водо-каналізаційного господарства Комунальному підприємству "Бібрський комунальник" виділено кошти на суму 3639, 171 тис.грн, які спрямовані на:

  • поточні роботи з ліквідації аварій на міському водопроводі та роботи з прочищення каналізаційних мереж;
  • проведено заміну 3 (трьох) глибинних насосів на міських свердловинах;
  • проведено заміну 1 (одного) фекального насоса на каналізаційній насосній станції;
  • на каналізаційних та водопровідних колодязях встановлено та замінено 18 люків;
  • проведено заміну 4 (чотирьох) пожежних гідрантів;
  • проведені роботи з підведення водопроводу до міського кладовища;
  • проведені роботи з прокладання водопроводу протяжністю 75 м зі встановленням пожежного гідранта в с. Шпильчина;
  • проведені роботи з прокладання каналізаційної мережі протяжністю 90 метрів діаметром 150 мм по вул. Робітничій;
  • проведено заміну каналізаційної мережі протяжністю 45 м по вул. Весела;
  • прокладено каналізацію довжиною 55 метрів по вул. Галицькій (КНП);
  • проведені роботи з повної заміні міського водопроводу діаметром 110мм та протяжністю 550 метрів по вул. Ів. Франка, вул. Шептицького, пл. Національного Відродження з під’єднанням 38 абонентів.

Крім виконаних робіт, кошти відповідно до даної Програми були спрямовані на підтримку фінансової стабільності підприємства для покриття різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення.

На балансі Комунального підприємства перебуває 87 комунальних будинків, які до цього часу не визначилися з формою управління своїми будинками.

У 2021 році виконано наступні роботи:

  • проведено заміну лічильників обліку електроенергії у приміщеннях загального користування (9 будинків);
  • проведено перевірку димових і вентиляційних каналів комунальних будинків та отримано акти даної перевірки;
  • закуплено матеріали на частковий поточний ремонт даху по вул. Уляни Кравченко, 13;
  • проведено заміну вікна в коридорі загального користування за адресою вул. Тарнавського, 12;
  • проведено заміну вхідних дверей по вул. Торгова, 18-20;
  • закуплено матеріали на поточний ремонт фундаменту будинку (Торгова 18 -20).

Реалізація проєктів Бібрської громади за 2021 р.:

Обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив

На обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у 2021 р. було подано 53 проєкти, переможцями став 21 проєкт, з них 21 реалізовано.

Перелік реалізованих проєктів:

  1. Реконструкція вуличного освітлення по вул. Шевченка від будинку № 36 до будинку № 128 в с. Лани Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  2. Реконструкція вуличного освітлення по вулицях Садова, Космічна, Вишнева, частина Гайової, Ярова, Джерельна, Квітнева, Яблунева, Підгірна, Тиха, Бічна, у с. Під'ярків Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  3. Капітальний ремонт частини вулиці Вітовського від початку до стоянки машин у м.Бібрка Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  4. Придбання інвентаря (стільців, шаф та столів для облаштування комфортного середовища) у приміщені спортивної роздягалки міського стадіону у м. Бібрка Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  5. Придбання обладнання дитячого майданчика (з облаштуванням відпочинкового простору) в с. Волощина Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  6. Придбання частини механізмів для годинника (на ратуші Бібрського магістрату) адмінбудинку Бібрської міської ради в м. Бібрка Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  7. Придбання дитячого майданчика (з облаштуванням відпочинкового простору) в с. Баківці Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  8. Капітальний ремонт території дитячого майданчика (з встановленням вуличного спортивного обладнання) у с. Репехів Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  9. Реставраційні роботи приміщень санвузлів у будівлі кінотеатру (пам'ятка архітектури місцевого значення, охоронний №2359-М) у м. Бібрка, пл. Стрілецька, 1, Бібрської міської територіальної громади
  10. Придбання систем охоронної сигналізації та мережі відеонагляду для будівлі кінотеатру (пам'ятка архітектури місцевого значення, охоронний № 2359-М) у м.Бібрка, пл. Стрілецька, 1, Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  11. Капітальний ремонт частини внутрішніх приміщень з проведенням гідроізоляційних робіт Народного дому у с.Великі Глібовичі, Бібрської міської територіальної громади, Львівської області
  12. Капітальний ремонт частини внутрішніх приміщень з заміною підлоги та сцени Народного дому в селі Ходорківці Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  13. Придбання звукової апаратури та мультимедійної системи для Народного дому с. Під’ярків Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  14. Придбання енергозберігаючого котла для 2-го корпусу Бібрської музичної школи Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  15. Капітальний ремонт зовнішньої сходової клітки з облаштуванням пришкільного відпонковочиго простору у ЗЗСО І – ІІ ст. у с. Лани Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  16. Капітальний ремонт системи опалення ДНЗ «Сонечко» у м. Бібрка Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  17. Капітальний ремонт приміщень їдальні закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. у с. Свірж Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  18. Капітальний ремонт внутрішніх приміщень ФАПу с. Підмонастир Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  19. Капітальний ремонт покрівлі і частини вікон закладу дошкільної освіти «Пізнайко» у с.Великі Глібовичі Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  20. Капітальний ремонт частини внутрішніх приміщень з заміною підлоги та дверей Народного дому с. Підгородище Бібрської міської територіальної громади Львівської області.
  21. Капітальний ремонт покрівлі (без зміни конфігурації) Народного дому у с.Селиська Бібрської міської територіальної громади Львівської області.

Інші проєкти

  1. Капітальний ремонт дороги по вул. Зелена села Підмонастир Перемишлянського району Львівської області
  2. Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Миру (від буд. №19), вул. Пасічна, вул. Джерельна в с.Баківці Львівської області
  3. Капітальний ремонт дороги по вул. Першого Травня в с. Квітневе Жидачівського району Львівської області. Коригування
  4. Капітальний ремонт покрівлі Народного дому с.Свірж Бібрської міської територіальної громади
  5. Капітальний ремонт стелі спортзалу ЗЗОШ І-ІІ ст. с. Романів Бібрської міської територіальної громади Львівської області
  6. Придбання спортивного обладнання (з облаштування відпочинкового простору)по вул.Привокзальна в с.Великі Глібовичі Бібрської міської територіальної громади Львівської області.
  7. Капітальний ремонт частини санвузлів в приміщенні КНП «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Бібрської міської ради, Бібрської міської територіальної громади, Львівської області.
  8. Поточний ремонт пандусу КНП «Бібрська міська лікарня» Бібрської міської територіальної громади Львівської області.
  9. Капітальний ремонт (аварійно-відновлювальні роботи) покрівлі будинку за адресою вул.У.Кравченко, 11, у м.Бібрка Львівського району, Львівської області.
  10. Реконструкції пожежно-питного водопроводу по вулицях М.Грушевського і Ген.Сагайдачного у м.Бібрка із забезпечення водопостачання по вулицях Т.Шевченка, Лесі Українки, Нижня села Малі Ланки Львівської області (відсоток готовності – 30%).
  11. Нове будівництво спортивного майданчика з штучним покриттям у с.Підмонастир Львівського району Львівської області (відсоток готовності – 20%).
  12. Капітальний ремонт системи опалення з впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій в приміщенні КЗ "Публічна бібліотека Бібрської міської ради" за адресою: вул.Тарнавського, будинок 16, м.Бібрка, Бібрської міської територіальної громади, Львівської області.
  13. Капітальний ремонт частини приміщень їдальні закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. у с. Романів Бібрської міської територіальної громади Львівської області.
  14. Капітальний ремонт частини санвузлів Бібрського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко у м.Бібрка Бібрської міської територіальної громади Львівської області.

Підсумки

Завершуючи звіт міського голови, підкреслюю, що ми й надалі будемо працювати на благо нашої територіальної громади для загального добра, миру і злагоди, тому що кожен із нас є частинкою громади. Усвідомлюю і наголошую, що весь позитив, якого вдалося досягти, - це наші спільні здобутки. Разом з тим і нерозв’язані проблеми, яких, на жаль, вистачає, - теж спільні.
Проблеми і завдання, які є пріоритетними у громаді:

  • Підвищення якості медичних послуг та збільшення їх кількості відповідно до потреб громади; закупівля обладнання для закладів охорони здоров’я з метою підписання з НСЗУ нових пакетів медичних послуг за Програмою медичних гарантій;
  • Ремонт дорожнього покриття, облаштування тротуарів;
  • Покращення якості водопостачання та водовідведення; продовження робіт із каналізування;
  • Охоплення 2 старостатів послугами з централізованого сміттєзбирання;
  • Збільшення кількості послуг у Центрі надання адміністративних послуг;
  • Проведення заходів з енергоощадності та енергоефективності;
  • Просторове планування: розпочати процес інвентаризації земель, розробити комплексний план просторового розвитку;
  • Розробити стратегію розвитку громади та статут.

Попереду ще не один рік важкої роботи. І від того, як ми впораємося з нею, залежатиме майбутнє нашої громади. Успіхів усім нам і натхнення!

          З повагою і вдячністю Бібрський міський голова Роман Гринус