Звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, прем'єр-міністра, голови асоціації міст України

Президентові України Володимиру Зеленському

Голові Верховної Ради України Дмитрові Разумкову

Прем’єр-міністрові Олексію Гончарукові

Голові асоціації міст України Віталієві Кличку

Звернення

Зважаючи на запропоновані урядом положення статті 10 Законопроєкту №2804 «Про засади адміністративно-територіального устрою України», зокрема про зниження статусу населених пунктів відповідно до кількості населення, Бібрська міська рада виступає проти таких законодавчих змін. Міста, які формували свою ідентичність упродовж століть, відновлювалися після воєн, розвивали культуру, освіту, будували унікальні споруди, які нині є пам’ятками архітектури, можуть втратити свій історичний статус і перспективи розвитку. Бібрка, місто з магдебурзьким правом із 1469 року, веде свою історію з 1211 року (перша згадка в Галицько-Волинському літописі), за новим законом має стати селом. Це призведе до швидкого відтоку населення, втрати ідентичності, нівелювання історії та символіки, згортання бізнесу, маргіналізації та регресу.

Населених пунктів, які мають менше, ніж 20 тис. жителів, в Україні багато. Це міста з унікальною історією та особливим людським потенціалом: Белз, Кам’янка-Бузька, Ходорів, Яворів, Жовква, Миколаїв, Сколе, Жидачів, Рогатин та інші. Вважаємо, що технічний підхід, зокрема врахування лише кількості населення, щодо адміністративно-територіального устрою України на тлі нівелювання інших критеріїв є неприйнятним. Бібрська міська рада наполягає на скасуванні положень статті 10 Законопроєкту №2804, які порушують основи територіально-адміністративного устрою держави.

Бібрський міський голова Р.Я. Гринус