Новини центру зайнятості (31-08-2023)

Стартує навчання за напрямом «монтаж санітарно-технічних систем і устаткування»

Державна служба зайнятості і ПРООН за підтримки Уряду Німеччини організовує безкоштовне навчання за напрямом «монтаж санітарно-технічних систем і устаткування».

Професія сантехніка завжди була і буде затребуваною на ринку праці, оскільки будівлі вимагають постійного обслуговування систем водопостачання, каналізації та опалення. Будівництво комунікацій також потребує професійної руки майстра з монтажу та обслуговування. Щоб допомогти стати кваліфікованим фахівцем у сантехнічній галузі, Державна служба зайнятості спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, за фінансової підтримки Уряду Німеччини, організували безкоштовний курс для всіх бажаючих за напрямом «монтаж санітарно-технічних систем і устаткування».

На вишкіл запрошуються як безробітні, так і інші мешканці Львівської громади.

На охочих здобути фахові компетенції очікує:

  • дистанційне навчання з теоретичної підготовки;
  • практичне відпрацювання навичок на базі Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ (м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122).
  • висококваліфіковані викладачі;
  • сучасне обладнання та інструменти;
  • харчування та проживання на період практичного навчання.

Подати онлайн-заявку на навчання можна за посиланням https://surl.li/keboe.

Довідково: Навчання в освітніх закладах Державної служби зайнятості відбувається за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Ринок праці Львівщини: вакансій вдвічі більше, ніж безробітних

Чисельність зареєстрованих безробітних, котрі станом на 1 серпня 2023 року користувалися послугами Львівського обласного центру зайнятості з метою працевлаштування, становила 3780 осіб, з них 2579 отримували допомогу з безробіття.

У січні-липні п. р. через службу зайнятості знайшли роботу 7553 особи, у тому числі 5382 безробітних. 

Професійним навчанням охоплено 904 жителів області, з них 413 осіб проходили вишкіл у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Ваучер для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації отримали 644 особи.

До тимчасової зайнятості залучено 252 безробітних, з них 232 взяли участь у громадських роботах. Ще 367 осіб виконували суспільно корисні роботи.

База вакансій у перші дні серпня поточного року складалася із 8,4 тис. пропозицій працевлаштування. Середній розмір заробітної плати, зазначений у вакансіях, становив 11,8 тис. грн.

Майже сто іноземних найманих працівників отримали право працювати в Україні

У січні-червні цього року 83 фірми і компанії у Львівському обласному центрі зайнятості отримали/продовжили строк дії дозволу на застосування праці 98 іноземних найманих працівників з 47 країн світу.

Найбільше використовується праця громадян Туреччини (15), Вірменії (3), США (2), Азербайджану (2) та Еквадору (2). Окрім того на Львівщині працюють прибулі з Індії, Німеччини, Данії, Нової Зеландії, Нідерландів, Румунії, Франції, Японії, Узбекистану та ін.

В основному іноземці працюють у таких галузях економіки як виробництво, фінансова та страхова діяльність, будівництво доріг, сільське господарство, ІТ-індустрія, освіта, торгівля, переробна промисловість, сфера обслуговування та надання послуг тощо.

Освіта дорослих: за рахунок ваучера навчатимуться понад 640 осіб

У січні-липні поточного року ваучер на навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці у підрозділах Львівського обласного центру зайнятості отримали 644 жителі регіону, у тому числі 624 особи віком понад 45 років і 20 вимушених переселенців.

Найбільшу активність щодо участі в програмі ваучеризації проявили жителі Львівської (154 особи), Золочівської (108) та Стрийської (86) територіальних громад. З-поміж тих, хто скористався можливістю навчатися коштом держави, 443 особи будуть підвищувати рівень кваліфікації, а 136 – проходити перепідготовку. 

За рахунок ваучера 207 осіб будуть поглиблювати знання за спеціальністю «психологія», 76 обрали «середню освіту (за предметними спеціалізаціями)», 63 – «соціальну роботу», 67 – «медсестринство», 39 – професію «верстатник деревообробних верстатів», 37 – «кухар», 34 – «водій навантажувача». Також знайшлися охочі підвищити рівень кваліфікації за фахом «водій автотранспортних засобів», «швачка», «технології медичної діагностики та лікування», «соціальне забезпечення», «ветеринарна медицина», «фармація» та ін.

Ваучер надається за 123 професіями та спеціальностями. Його вартість не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму, тобто 26840,00 грн. Окрім осіб віком понад 45 років із страховим стажем більш як 15 років, цей документ для безкоштовного навчання можуть отримати вимушені переселенці, особи з інвалідністю, звільнені з військової служби, особи, позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їхнього звільнення, а також ті, хто у період дії воєнного стану в Україні отримав поранення, контузію, каліцтво або захворювання.

Більш детально про програму – https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.