Новини центру зайнятості (30-12-2024)

Майже 700 людей з інвалідністю знайшли роботу через службу зайнятості

З прагненням реалізувати свій творчий потенціал, бути потрібними суспільству, віднайти своє місце у сфері праці звертаються до служби зайнятості особи з інвалідністю. До кожного з них застосовується індивідуальний підхід, а місце праці підшукується з урахуванням стану здоров’я та рекомендацій медико-соціальної експертної комісії.

– Упродовж одинадцяти місяців поточного року соціальними послугами служби зайнятості з метою пошуку роботи скористалися 2448 людей з інвалідністю. З них 687 вдалося працевлаштувати на постійній основі, 175 забезпечити громадськими, 104 – суспільно корисними роботами. Ще 165 жителів області з інвалідністю отримали ваучери на навчання для підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці. А майже 30 людей з інвалідністю, учасників програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів і членів їхніх сімей» проєкту «єРобота», змогли відкрити або масштабувати підприємницьку діяльність шляхом інвестування у бізнес грантових коштів, – повідомив директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк.

За його словами, щомісяця служба зайнятості оперує інформацією про наявність в області 10,1 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. Серед цих пропозицій не завжди є прийнятна робота для клієнтів з інвалідністю. Тому таким відвідувачам надаються профорієнтаційні послуги, мета яких – визначити, яка сфера діяльності їм підходить з урахуванням індивідуальних рекомендацій медиків. Якщо для людей з інвалідністю відсутні варіанти працевлаштування, пропонується професійне навчання. У січні-листопаді за скеруванням служби зайнятості навчалося 370 безробітних з інвалідністю.

Держава стимулює брати на роботу працівників, які мають інвалідність, додатковими виплатами, компенсуючи витрати за облаштування робочого місця у розмірі до 106 тис. грн для людини з інвалідністю I групи та до 71 тис. грн для працівника з II групою. Упродовж 11 місяців цього року такою програмою на Львівщині скористалися 48 працедавців, котрі працевлаштували 52 особи з інвалідністю та повернули кошти за придбані меблі, поручні, бруси, оргтехніку тощо на загальну суму 3,7 млн грн.

На початку грудня роботу за сприяння служби зайнятості роботу шукали 0,8 тис. безробітних з інвалідністю, у тому числі 54 учасники бойових дій, 61 вимушено переміщена особа, а також 45 жителів області, котрі отримали інвалідність внаслідок війни.

Передноворічні вакансії: кому пропонують зарплату 30-100 тисяч гривень?

У переддень Різдва Христового та Нового року у базі Львівського обласного центру зайнятості налічується майже 13,2 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. У 700 з них значиться заробітна плата від 30,0 тис. грн до понад 100,0 тис. грн.

Найвищу винагороду – 115,1 тис. грн – пропонують експерту в галузі права у Львівській філії ЛОЦЗ. На доволі високу зарплату можуть розраховувати головний агроном (100,0 тис. грн), головний інженер (88,0 тис. грн), агроном (70,0 тис. грн) та водії автотранспортних засобів (70,0 тис. грн). Такі вакансії зафіксовані у Червоноградській філії ЛОЦЗ.

Заробіток від 50,0 тис. грн до 66,0 тис. грн пропонується фахівцям з розробки та тестування програмного забезпечення, менеджерам зі збуту, директорам відділення (банківська система), інженеру з охорони праці, начальнику відділу, агрохіміку, а також монтажникам систем утеплення будівель, машиністу тепловоза та водіям.

У майже 180 пропозиціях роботи вказана зарплата у діапазоні 40-49 тис. грн. Саме стільки працедавці готові платити інженеру-механіку груповому, спеціалісту-юрисконсульту, головному бухгалтеру, фахівцям, директору відділення, адміністратору даних, завідувачу господарства, машиністу крана, інженеру-технологу, лікарю-стоматологу, маляру, монтажнику, монтажнику з монтажу сталевих і залізобетонних конструкцій, монтувальнику шин, різальнику скла тощо.

А праця завідувача господарства, інкасатора-водія автотранспортних засобів, поліграфолога, заступника директора, гірника очисного забою, дизайнера-виконавця, коменданта, монтажника-складальника алюмінієвих конструкцій, бетоняра, бурильника, муляра, бухгалтера, водія навантажувача, водія трамвая, водія тролейбуса, геодезиста, продавця-консультанта, розкрійника та токаря оцінюється у розмірі від 30 тис. грн до 40 тис. грн.

Найбільше шансів знайти роботу мають швачки (630 вакансій), водії автотранспортних засобів (600), підсобні робітники (440), кухарі (380) та продавці-консультанти (370 вакансій).

Повний перелік вільних робочих місць і вакантних посад – у закладці «Єдиний портал вакансій» (https://jobportal.dcz.gov.ua) інтернет-ресурсу Державної служби зайнятості, на сайті Львівського ОЦЗ (https://lviv.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy) та за покликанням http://surl.li/jabnsx.

«єРобота»: в області буде створено 6,2 тисячі робочих місць

За підсумками перевірки ділової репутації, оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди з претендентами на отримання мікрогрантів, що надаються в межах програми «Власна справа» проєкту «єРобота», Державний центр зайнятості ухвалив рішення про надання коштів ще 54 заявникам із Львівщини, котрі у період з 21 жовтня до 3 листопада 2024 року (з урахуванням доопрацьованих документів) зголосилися взяти участь в урядовій ініціативі для відкриття або розширення підприємницької діяльності.

«Погоджені заяви на отримання мікрогрантів 37 фізичним особам-підприємцям, 7 – юридичним особам і 10 стартапам, які планують створити 92 робочих місця, – зазначив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – За кошти грантової програми, розмір яких коливається від 75 тис. грн до 250 тис. грн, учасники програми мають намір придбати обладнання, необхідне для ведення господарської діяльності, а також закупити сировину та матеріали, оплатити оренду або рекламні послуги».

Аналіз поданих бізнес-планів засвідчив, що більшість (26%) грантоотримувачів масштабують власну справу у сфері гуртової та роздрібної торгівлі, 22% – розширять ресторанний бізнес або послуги мобільного харчування, 13% – розгорнуть діяльність у галузі охорони здоров’я.

За словами Василя Барилюка, від початку дії програми, тобто від липня 2022 року, державні кошти на загальну суму 710,2 млн грн для організації або розбудови власної справи на Львівщині отримають понад 3 тис. представників бізнес-спільноти, котрі зобов’язалися створити 6,2 тис. робочих місць.

Подати заяву на отримання мікрогрантів можна на порталі «Дія» (https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu), умови надання мікрогранту –  за покликанням https://www.dcz.gov.ua/people/micro. Консультаційна підтримка надається у підрозділах Львівського ОЦЗ (контакти –  тут https://bit.ly/40jWW59), у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ (графік – за покликанням https://bit.ly/3VA4e2e), а також в офісах «Зроблено в Україні», які функціонують на базі Львівської, Дрогобицької та Стрийської філій ЛОЦЗ.

Львівський обласний центр зайнятості