Служба зайнятості тепер в смартфоні: запустили мобільний застосунок
Новий цифровий застосунок для пошукачів роботи запустила Державна служба зайнятості. Підтримали розробку Польща, Німеччина та Програма розвитку ООН.
Застосунок «Державна служба зайнятості» доступний в App Store та Google Play.
Застосунок – це не тільки найбільша в Україні база вакансій, які можна фільтрувати за різними критеріями, а й зручний сервіс. Тут можна шукати вакансії з житлом або вакансії для ветеранів.
У додатку ви можете записатися до електронної черги, подати заявку на навчання, на грант на власну справу, створити електронний кабінет пошукача роботи. Мобільний застосунок дозволить поспілкуватися з кар’єрними радниками, запланувати зустріч із потенційним роботодавцем чи отримати необхідну довідку.
Скористатися застосунком можуть і українці за кордоном.
Зараз функції застосунку повністю орієнтовані на потреби пошукачів роботи. Наступним етапом розвитку ініціативи буде запуск функціоналу для роботодавців.
«Ми сподіваємося, що цей застосунок допоможе якомога більшій кількості людей знайти роботу, покращити свої знання та навички чи опанувати новий фах. Нині структурне безробіття – одна із ключових проблем бізнесу. Тому разом із упровадженням програм навчання та перенавчання, компенсацій за працевлаштування та інших ми також цифровізуємо процеси. Для нас важливо, щоби послугами Державної служби зайнятості можна було скористатися онлайн у кілька кліків – швидко і зручно», – зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка - Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
«Ми прагнемо спростити комунікацію на ринку праці та застосувати сучасніші підходи до наших послуг. Наразі у застосунку – сервіси для фізичних осіб, згодом будуть і сервіси для роботодавців. Цифровізація державних послуг у сфері працевлаштування наближає нас до створення ще якіснішого сервісу для всіх громадян», – зазначила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
«Завдяки щедрій підтримці наших партнерів та плідній співпраці з профільними міністерствами й державними службами ми оперативно реагуємо на актуальні потреби та виклики у сфері працевлаштування в Україні. Створення мобільного застосунку для Державної служби зайнятості – це безсумнівний крок уперед. Упевнені, що цей застосунок полегшить пошук роботи для тисяч українців», – сказав Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.
Служба зайнятості – зручний сервіс для всіх учасників ринку праці. Це мережа з понад 500 офісами по всій країні та сервіси онлайн. Щороку понад 600 тисяч українців користуються послугами Служби зайнятості.
Ринок праці у цифрах і фактах
У січні-жовтні 2024 року:
- 9,0 тис. підприємств, установ та організацій заявили про потребу у робочій силі;
- до обласної служби зайнятості від суб’єктів господарської діяльності надійшла інформація про наявність 47,8 тис. вакансій;
- 415 суб’єктів господарювання отримали компенсацію витрат з оплати праці на загальну суму 13,5 млн грн за працевлаштування 685 вимушено переміщених осіб у період дії воєнного стану;
- 42 підприємствам відшкодовано майже 3,0 млн грн за облаштування робочих місць для працевлаштованих осіб з інвалідністю I і II групи;
- за скеруванням служби зайнятості роботою забезпечено 18,6 тис. жителів області, у т. ч. 9,6 тис. безробітних;
- 482 зареєстрованих безробітних працевлаштовано з наданням працедавцям компенсації витрат на оплату праці;
- 1625 безробітних працевлаштовано на нові робочі місця із виплатою працедавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- професійним навчанням, перенавчанням і підвищенням кваліфікації охоплено 4,5 тис. безробітних;
- ваучер для підтримання конкурентноспроможності на ринку праці отримали 1,6 тис. осіб;
- 1,2 безробітних взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру,
- 3,7 тис. осіб скеровано на виконання суспільно корисних робіт;
- 1,1 тис. учасників програми «Власна справа» вибороли право на отримання мікрогрантів для відкриття або масштабування підприємницької діяльності;
- 100 захисників або членів їхніх родин, котрі взяли участь у програмі «Гранти для ветеранів та другого з подружжя», завдяки отриманим грантам долучилися до розбудови ветеранського бізнесу;
Станом на 01.11.2024 року:
- за сприяння служби зайнятості роботу в області шукали 3,8 тис. безробітних;
- у базі вільних робочих місць і вакантних посад налічувалося 15,0 тис. пропозицій працевлаштування;
- середній розмір зарплати, зазначений у вакансіях, становив 14,2 тис. грн;
- у середньому на одного безробітного припадало 4 вакансії.
Компенсація за працевлаштування переселенців: якими програмами можна скористатися?
Для працедавців, які забезпечують роботою вимушено переміщених осіб, служба зайнятості пропонує дві компенсаційні програми.
Зокрема, у разі працевлаштування переселенців під час воєнного стану та упродовж 30 календарних днів після його скасування, суб’єкти господарювання мають прави відшкодувати витрати з оплати праці ВПО. Йдеться про переселенців, у котрих є довідки про взяття на облік, видані після 24 лютого 2022 року. Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати (сьогодні це – 8000 грн). Термін виплати – три місяці, а у разі прийому на роботу вимушено переміщених осіб з інвалідністю – шість місяців.
Для отримання компенсації працедавцю необхідно в режимі онлайн або офлайн не раніше ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування ВПО та не пізніше шести місяців з дня працевлаштування ВПО подати до центру зайнятості заяву та пакет документів, зокрема: копію наказу про працевлаштування особи, відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта), копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копію документа, в якому зазначена інформація про інвалідність працевлаштованої особи (у разі працевлаштування особи з інвалідністю).
У січні-жовтні цього року на Львівщині таким механізмом скористалося 415 працедавців, які забезпечили роботою 685 вимушено переміщених осіб і повернули витрати на загальну суму 13,5 млн. грн.
Деталі програми – за покликанням http://surl.li/yxxlzo
Друга компенсаційна програма поширюється на працедавців, котрі працевлаштували на умовах строкових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Компенсація фактичних витрат роботодавця на оплату праці проводиться за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців, а її місячний розмір не може перевищувати двох мінімальних заробітних плат (сьогодні – це 16000 гривень). Основна умова – збереження гарантій зайнятості ВПО впродовж періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази.
Для отримання компенсації роботодавцю протягом двох місяців з дня працевлаштування необхідно подати до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми, копію строкового трудового договору між ним і працівником, копію розпорядчого акту про прийняття на роботу, завіреного в установленому порядку.
Рішення про надання або відмову у наданні компенсації приймається центром зайнятості упродовж 10 робочих днів з дати отримання всіх даних, у тому числі від ДПС та ПФУ.
Упродовж десяти місяців цього року завдяки дії цієї компенсаційної програми на Львівщині вдалося працевлаштувати 64 безробітних переселенців до 54 працедавців, і компенсувати суб’єктам господарювання витрати у розмірі 2354,3 тис. грн.
Подробиці – http://surl.li/itoomp
Майже 3000 заявників з Львівщини скористалися грантовою програмою «Власна справа»
Львівська область продовжує утримувати лідерські позиції за кількістю учасників урядової програми «Власна справа», котрі отримають мікрогрант для відкриття або розвитку бізнесу.
Відповідно до результатів розгляду Державним центром зайнятості документів, що надійшли у період з 07 жовтня до 20 жовтня 2024 року з урахуванням доопрацьованих заяв, кошти на масштабування господарської діяльності невдовзі отримають ще 47 заявників з нашої області, у тому числі 29 приватних підприємців, 7 юридичних осіб і 11 стартапів, котрі разом планують створити 105 робочих місць.
Більшість фізичних осіб і підприємців – жінки (21 особа). Понад 70% учасників програми свого часу здобули вищу освіту, 10% – середню спеціальну (технікум, коледж). З-посеред заявників 28 ведуть або відкриють бізнес у Львівській громаді, 5 розгортатимуть власну справу у Дрогобицькому районі, по 4 – на Золочівщині, Стрийщині та Яворівщині, а 2 – у Червоноградській громаді.
Більшість ґрантоотримувачів ведуть бізнес у сфері гуртової/роздрібної торгівлі та ремонту автотранспорту (34%), 19% займаються тимчасовим розміщенням та організацією харчування, по 11% припадає на переробну промисловість, професійну наукову та технічну діяльність та надання інших видів послуг, по 4% – на освіту, галузь охорони здоров’я та сільське господарство, 2% – мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.
Як зазначив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, від початку цього року 1,1 тис. учасників програми «Власна справа», бізнес-плани котрих розглядала комісія ЛОЦЗ, інвестують у бізнес понад 260 млн грн і створять 2,1 тис. робочих місць. А загалом від початку дії програми, тобто від липня 2022 року, державні кошти на загальну суму 698,1 млн грн для організації або розбудови власної справи на Львівщині отримають майже 3,0 тис. представників бізнес-спільноти. За урядовою ініціативою «Грант для ветеранів та їх подружжя» підприємницьку діяльність у нашій області масштабує 81 учасник бойових дій і 47 родичів захисників, котрі освоять 61,1 млн грн. За двома програмами в області передбачається створення майже 6,4 тис. робочих місць.
Подати заявку про участь у програмах урядового проєкту «єРобота» можна року через портал «Дія» (https://bit.ly/3NpFdDn). Консультації з цього питання надаються у підрозділах обласної служби зайнятості (адреси – за покликанням https://bit.ly/40jWW59 або за тел. +380966825183. Подробиці – https://www.dcz.gov.ua/people/micro.
Львівський центр професійно-технічної освіти надає онлайн-консультації з аспектів реалізації грантової програми та написання бізнес-плану, а також на платформі ZOOM проводить дводенні семінари (деталі – https://bit.ly/42cxVcH).
Львівський обласний центр зайнятості