Роботою на Львівщині забезпечено 246 переселенців
Від початку повномасштабного вторгнення кремлівських військ на територію України, тобто із 24 лютого до 15 травня цього року, за допомогою у працевлаштуванні до базових центрів зайнятості та філій Львівського обласного центру зайнятості звернулося 2059 осіб, котрі прибули на Львівщину із районів ведення активних бойових дій. Із них 971 визнано безробітними. З-посеред жителів центральних і східних областей України, що користувалися послугами обласної служби зайнятості, офіційно статус вимушено переміщених мали 1110 осіб, у тому числі 690 безробітних.
Вдалося забезпечити роботою 246 переселенців, у тому числі 144 особи зі статусом вимушено переміщеної особи, з них 61 безробітного.
Аналіз працевлаштування осіб, котрі переїхали на Львівщину, засвідчив, що за видами економічної діяльності більшість із них – 34,9% – поповнили трудові колективи підприємств переробної промисловості, 11,6% влилися у сферу торгівлі та послуг, стільки ж – у транспортну галузь і складські господарства, 9,3% – у сферу адміністративного та допоміжного обслуговування.
Основну частку працевлаштованих внутрішньо переміщених безробітних за професійними групами становили кваліфіковані робітники з інструментом (27,9%), представники найпростіших професій та особи без професії (23,3%), а також працівники сфери торгівлі та послуг (14,0%).
У базі вакансій – 2650 пропозицій роботи
Станом на 16 травня 2022 року у базі вакансій Львівського обласного центру зайнятості налічувалося 2653 вакансії.
Найбільший попит в області на швачок – 268 вільних місць праці. Друге місце за кількістю вакансій посідають слюсарі різного профілю, зокрема сантехніки, ремонтники, слюсарі з механоскладальних робіт, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, аварійно-відновлювальних робіт, слюсарі-електрики з ремонту електроустаткування). Для них зафіксована 261 пропозиція працевлаштування. Третю і четверту сходинку – по 153 вакансій – поділили електромонтери (з експлуатації електролічильників, з експлуатації розподільчих мереж, з ремонту повітряних ліній електропередач, з ремонту та обслуговування електроустаткування, оперативно-виїзної бригади та ін.) та оператори автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок. Замикають топ-5 дефіцитних працівників представники сфери торгівлі: продавці промислових або продовольчих товарів і касири торговельного залу. Для них в області налічується майже 130 варіантів працевлаштування.
Окрім того, фірми та компанії пропонують роботу сотні водіям автотранспортних засобів, 90 поліцейським, 70 двірникам, майже 50 охоронникам, 30 радіомеханікам з ремонту радіоелектронного устаткування. Заклади охорони здоров’я задекларували майже 60 вакансій для лікарів різної спеціалізації, і ще 20 для молодших медичних сестер. У сфері громадського харчування бракує 47 кухарів, 20 офіціантів, 17 кондитерів і 16 пекарів.
Загалом у базі вакансій містяться пропозиції працевлаштування для претендентів за 408 назвами професій та спеціальностей.
Документи для призначення компенсації подали 140 фірм і компаній
Станом на 23.05.2022 року 140 суб’єктів господарювання подали документи для призначення компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 283 осіб, що офіційно визнані внутрішньо переміщеними, а консультації з цього питання отримали майже 5400 працедавців.
Для реалізації урядової програми Львівська область профінансована на суму 188,5 тис. грн. Ці кошти вже надійшли на рахунки підприємств, де працюють переселенці.
Як повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, левову частку тих, хто звернувся за допомогою, становили працедавці міста Львова. За галузевою ознакою в основному пакети документів для отримання витрат з оплати праці подали суб’єкти господарювання переробної промисловості (виробництво), заклади оптової та роздрібної торгівлі, організації харчування, установи, що ведуть діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, професійної, наукової та технічної діяльності, охорони здоров’я, сільського господарства та будівництва.
Аби отримати компенсацію, що надається у розмірі 6,5 тис. грн упродовж двох місяців з дати працевлаштування ВПО, слід не раніше ніж через 5 днів після прийому на роботу внутрішньо переміщеної особи подати до базового центру зайнятості або філії ЛОЦЗ заяву встановленого взірця, копію наказу про працевлаштування особи, документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком, відомості про працівників, які є застрахованими особами, копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або надіслати заяву в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія».
Урядова програма діє у період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення, однак вона не поширюється на установи на організації, що фінансуються з бюджету, а також фонди соціального страхування. До слова, встановлений переселенцям розмір заробітної плати не може бути меншим за мінімальний.
Більш детально процедура надання працедавцям компенсації описана в інфографіці за посиланням https://bit.ly/3rLlpAI .
Перемишлянська районна філія
Львівського обласного центру зайнятості