Новини центру зайнятості (26-02-2025)

У січні ваучер на навчання отримали майже 150 жителів області

Торік на Львівщині програмою видачі ваучерів на навчання скористалися 1729 жителів області, а у січні цього року ваучери отримали 146 осіб, котрі на безоплатній основі зможуть здобути новий фах чи спеціальність, що залишаються актуальними на ринку праці. Серед найбільш популярних напрямів, за якими вирішили навчатися ті, хто отримав ваучер, є дошкільна освіта, психологія, медсестринство, а також такі професії як водій навантажувача, водій автотранспортних засобів, кондитер, кухар, оператор котельні тощо.

Отримати ваучер та освоїти одну зі 155 професій та спеціальностей можуть окремі категорії громадян, котрі мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття упродовж останніх 3-х років. Зокрема:

  • – особи віком «45+», що мають страховий стаж понад 15 років;
  • – ветерани, учасники бойових дій;
  • – внутрішньо переміщені особи;
  • – люди з інвалідністю;
  • – особи, що отримали поранення внаслідок військової агресії або пройшли полон.

Щоби отримати послугу, треба обрати спеціальність, професію та місце навчання, подати заявку онлайн на сайті Державної служби зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery) або звернутися до будь-якого підрозділу Львівського обласного центру зайнятості (https://bit.ly/40jWW59) із заявою та документами (паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо).

Упродовж 90 днів після отримання в центрі зайнятості ваучера особа повинна укласти договір про навчання із закладом освіти. Сума ваучера не може перевищувати 30280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то працедавець або людина доплачує різницю самостійно.

Повна інформація про аспекти видачі ваучерів – на сайті Державного центру зайнятості (https://dcz.gov.ua/profnavch/voucher). Консультації надаються у підрозділах ЛОЦЗ (https://bit.ly/40jWW59) або за телефоном +380966825183.

Львівський обласний центр зайнятості

За кількістю грантерів Львівщина знову у трійці лідерів

Завершився розгляд заяв, поданих у період з 06 до 19 січня 2025 року, претендентами на мікрогрант від урядової програми «Власна справа». Результат втішний: за кількістю переможців Львівщина вкотре увійшла до трійки лідерів, поступившись першістю Київщині.

«З нашої області кошти на відкриття або розширення бізнесу отримають 35 учасників програми, котрі інвестують у власну справу 7,7 млн грн і створять 58 робочих місць, – зазначив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – В основному переможці першої у цьому році хвилі планують відкрити або розбудувати бізнес у стоматології, ресторанній сфері, гуртовій та роздрібній торгівлі, а також надаватимуть послуги мобільного харчування, займатимуться загальною медичною практикою тощо. Серед грантерів – 63% жінок, 38% чоловіків, більшість (97%) з вищою освітою».

За словами керівника Львівського ОЦЗ, право на мікрогрант у цій хвилі вибороли двоє заявників віком від 18 до 25 років, котрі отримають молодіжний грант у розмірі до 150 тисяч гривень для започаткування бізнесу. Завдяки цій урядовій ініціативі стартапи зможуть закупити потрібне обладнання, покрити видатки на оренду приміщення, оплатити рекламні послуги тощо. Від початку дії програми, тобто з торішнього вересня, на Львівщині молодіжний грант отримали 17 початківців.

Окрім того, кошти на розбудову бізнесу надійдуть ще трьом учасникам бойових дій, котрі взяли участь у програмі «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей». Вони отримають фінансову підтримку для масштабування підприємництва на загальну суму майже 2 млн грн і створять 8 робочих місць. Від початку дії ветеранського компонента програми (з квітня 2023 року) завдяки участі в ній 83 учасники бойових дій і 47 дружин захисників змогли реалізувати свої підприємницькі проєкти та інвестувати в бізнес 63 млн грн.

Усього від старту програми «Власна справа» проєкту «єРобота» (з липня 2022 року) нею скористалися 3199 учасників з Львівщини, котрі залучать у розвиток бізнесу 753,3 млн грн і відкриють 6551 робоче місце.

Нагадуємо, що в рамках програми «Власна справа» від Міністерства економіки України та Державної служби зайнятості на започаткування або розширення бізнесу можна отримати мікрогрант на суму до 250 тис. грн. Кошти у розмірі до 1 млн грн надаються учасникам бойових дій або особам з інвалідністю внаслідок війни, а також другому з їх подружжя. Молодь віком від 18 до 25 років може розраховувати на грант у розмірі до 150 тисяч гривень. Подати заявку можна через портал «Дія» ((https://bit.ly/3Wcsg43). За додатковою інформацією звертайтеся до підрозділів служби зайнятості (адреси – https://bit.ly/40jWW59). Деталі програми – https://www.dcz.gov.ua/people/micro.

Відділ комунікації Львівського обласного центру зайнятості 

Для шукачів роботи – майже 11 тисяч вакансій

Станом на 03.02.2025 року у базі вакансій Львівського обласного центру зайнятості налічувалося 10,8 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. З них кожна п’ята – із заробітною платою від 20,0 тис. грн.

Найбільша потреба у працівниках на підприємствах переробної промисловості, у торгівлі, сфері освіти та транспортній галузі.

У топ 5 вакансій області увійшли: водій, швачка, продавець, фахівець і підсобний робітник.

За розміром зарплати на першому місці експерт у галузі права (115,1 тис. грн), далі – головний агроном (100,0 тис. грн), агроном (70,0 тис. грн), водій автотранспортних засобів (70,0 тис. грн), фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення (66,0 тис. грн), інженер з охорони праці (65,0 тис, грн), менеджер (управитель) з персоналу (60,0 тис. грн).

Зарплату 40-50 тис. грн пропонують інженеру, машиністу крана, монтажнику, фарбувальнику дзеркал, шліфувальнику скла, агрохіміку, менеджеру (управителю) та ін.

А від 30 до 40 тис. грн може отримувати гірник очисного забою, юрист, фрезерувальник, тракторист, монтажник-складальник алюмінієвих конструкцій, оператор автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок,  слюсар зі складання металевих конструкцій, головний бухгалтер, друкар флексографічного друкування, муляр, оператор верстатів з програмним керуванням, технік-технолог (текстильна та легка промисловість), зварник, машиніст екскаватора, бетоняр тощо.

Працедавці Львівщини також пропонують понад 150 варіантів працевлаштування з наданням житла. На таку роботу можуть розраховувати адміністратори, швачки, бармени, бетонярі, видувальники скловиробів, зварники, кухарі, муляри, монтажники, охоронники, грибоводи, покоївки, сестри медичні та ін.

За детальнішою інформацією щодо перспектив працевлаштування необхідно звертатися до підрозділів Львівського обласного центру зайнятості (https://bit.ly/40jWW59). З повною базою вільних робочих місць можна ознайомитися на «Єдиному порталі вакансій» (https://jobportal.dcz.gov.ua/).

Львівський обласний центр зайнятості