Львівщина – серед лідерів програми «єРобота»
Завершився черговий розгляд заяв на отримання мікрогрантів для відкриття або розвитку бізнесу, які подали учасники програми «єРобота» у період з 3 до 16 жовтня цього року (восьма хвиля). Відповідно до статистики ухвалених позитивних рішень Львівщина увійшла до п’ятірки областей-лідерів з найбільш успішних проєктів, поступившись місцем Київщині.
«Ще 35 заявників, документи котрих розглядала комісія Львівського ОЦЗ, вибороли право на отримання 8,5 млн грн для організації або розширення підприємницької діяльності. Як результат, в області буде додатково створено 74 нових робочих місць у таких сферах економіки як оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, переробна промисловість, тимчасове розміщування й організація харчування та ін.», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
Він зазначив, що загалом від старту програми «єРобота», тобто від липня цього року, Державний центр зайнятості ухвалив рішення про надання коштів 191 претенденту із Львівщини (25 юридичних осіб, 120 фізичних осіб-підприємців та 46 охочих започаткувати власну справу). Відповідно до їхніх бізнес-планів в області загалом буде створено 435 нових робочих місць. Кошти для розгортання бізнесу вже надійшли 41 заявнику, решта – 150 – ще очікують на фінансування.
Мікрогрант у розмірі до 250 тис. грн надається для придбання обладнання, закупівлі сировини та матеріалів, покриття витрат на оренду, лізинг та інші потреби, необхідні для розвитку підприємницької діяльності. Основна умова – створення не менш як одного робочого місця.
Подати заяву на отримання мікрогрантів можна на порталі «Дія» https://bit.ly/3NpFdDn) до 12 грудня 2022 року, процедура описана за посиланням https://bit.ly/3sRdZw0. Перевірку ділової репутації претендента на отримання коштів проводить АТ «Ощадбанк», а остаточне рішення ухвалює Державний центр зайнятості після оцінки бізнес-плану.
Львівський центр професійно-технічної освіти щопонеділка та щочетверга надає онлайн-консультації з аспектів реалізації грантової програми та написання бізнес-плану, а також на платформі ZOOM проводить дводенні семінари (деталі – https://bit.ly/3FGbPXB).
Ринок вакансій: кого шукають працедавці?
Станом на 11.11.2022 року за даними «Єдиного порталу вакансій» (https://jobportal.dcz.gov.ua/), де налічувалося 123,9 тис. пропозицій роботи від провідних українських сайтів з працевлаштування (work.ua, robota.ua, novarobota.ua, PidBir, grc.ua, Jooble), Львівщина увійшла до топ-5 областей з найбільшою кількістю вакансій, поступившись місцем Київщині. Про це повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
За його словами, у базі вакансій обласної служби зайнятості найбільше – 360 –пропозицій роботи зафіксовано для швачок, 280 – для слюсарів різного профілю (у тому числі сантехніків, з аварійно-відновлювальних робіт, інструментальників, електромонтажників, з обслуговування теплових мереж, з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, механоскладальних робіт) і 200 – для водіїв автотранспортних засобів.
Також пропонується робота операторам котельні (150 вакансій), електромонтерам (140), операторам автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок (120), гірникам (100), верстатникам деревообробних верстатів (36), електрогазозварникам (32), монтерам кабельного виробництва (32), трактористам (30), токарям (22 вакансії) та ін.
Вакантними залишаються інженерні посади для спеціалістів з охорони праці, технічного нагляду, комп’ютерних систем, інженерів-конструкторів, програмістів, електроніків, технологів тощо. Окрім того, на роботу запрошуються бухгалтери, завідувачі складом або господарством, інспектори (у тому числі пенітенціарної системи), майстри виробничих дільниць, менеджери (управителі) зі збуту, агенти комерційні тощо.
У сфері громадського харчування та торгівлі бракує кухарів (116 вакансій), пекарів (57), барменів (30), офіціантів (28), кондитерів (20), касирів торговельного залу (85), продавців продовольчих товарів або продавців-консультантів (57 вакансій).
Установи охорони здоров’я запрошують на роботу понад 60 лікарів (з ультразвукової діагностики, анестезіологів, невропатологів, рентгенологів, хірургів, сімейних лікарів, терапевтів), 25 сестер медичних і 30 молодших медичних сестер.
Заклади сфери освіти готові забезпечити роботою 55 вчителів, 22 вихователів і 15 викладачів.
Для осіб без професії чи спеціальної підготовки вільними залишаються місця праці двірників (125), підсобних робітників (47), вантажників (23), прибиральників (20).
Із повною базою вакансій можна ознайомитися на сервісі «Єдиний портал вакансій» сайту ДЦЗ (https://jobportal.dcz.gov.ua/), профілі «Львівська обласна служба зайнятості» у соціальній мережі «Фейсбук» (https://bit.ly/3WYKFl1), телеграм-каналі ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» (https://t.me/worknowdcz) або у підрозділах обласної служби зайнятості (контакти – https://bit.ly/3yvyNfE).
Майже 1400 переселенців працевлаштовано з наданням працедавцям компенсації
Станом на 25.11.2022 року урядовою ініціативою, що передбачає виплату працедавцям компенсації витрат з оплати праці прийнятих на роботу вимушено переміщених осіб, на Львівщині скористалися 527 суб’єктів господарювання. Вони забезпечили роботою 1368 осіб, котрі переїхали з тимчасово окупованої території або районів активного ведення бойових дій.
За словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, більш активно працевлаштовували переселенців працедавці міста Львова, Червонограда, Дрогобича, Стрия, Кам’янки-Бузької, Бродів, Пустомит та Сокаля. За галузевою ознакою в основному пакети документів для отримання витрат з оплати праці подали підприємства переробної промисловості (виробництво), заклади оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, організації харчування, а також установи, що ведуть діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, охорони здоров’я, сільського господарства, будівництва тощо.
Для виплати компенсації витрат з оплати праці переселенців Львівська область профінансована на суму 16,5 млн. грн. Із них 16,2 млн грн вже надійшли на рахунки фірм і компаній, де працюють вимушено переміщені особи.
Упродовж 9 місяців від повномасштабного вторгнення російських військ на Україну послугами обласної служби зайнятості з метою працевлаштування скористалися 4275 ВПО. Із них кожного четвертого (1041 особу) вдалося забезпечити місцем праці. Станом на сьогодні роботу на Львівщині шукають 932 переселенці, у тому числі 715 безробітних.
Перемишлянська районна філія Львівського обласного центру зайнятості