Які види тимчасової зайнятості пропонують безробітним?
Львівська обласна служба зайнятості активно спрямовує зусилля на організацію громадських, суспільно корисних та інших робіт тимчасового характеру, щоби безробітні хоч якийсь період були залучені до трудової діяльності та розширили можливість знайти роботу на постійній основі, а територіальні громади могли вирішити нагальні питання життєдіяльності. Завдяки цьому у січні-червні 426 осіб мали гарантований легальний заробіток. Із них 186 клієнтів служби зайнятості виконували роботи тимчасового характеру або громадські, а 240 – суспільно корисні.
Найактивніше у цьому плані спрацювали спеціалісти Львівської філії ЛОЦЗ. За півроку вони охопили тимчасовою зайнятістю 158 осіб, котрі озвучували книги для краян з вадами зору, супроводжували осіб з інвалідністю, надавали населенню реабілітаційні послуги, соціальну чи юридичну допомогу, а тим, хто звільнився із місць позбавлення волі, – психологічну та профорієнтаційну підтримку.
В інших філіях ЛОЦЗ організовувалися громадські роботи з екологічного захисту навколишнього середовища, благоустрою та озеленення території, очищення придорожніх смуг, прибирання об’єктів соціальної сфери, зон відпочинку і туризму, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ. У деяких громадах безробітні виконували роботи, пов’язані із будівництвом і ремонтом об’єктів соціальної сфери, зокрема навчальних або спортивних закладів, установ культури чи охорони здоров’я, надавали допомогу учасникам бойових дій, ветеранам і сім’ям, члени родин котрих загинули, постраждали та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту, впорядковували територію біля меморіалів, пам’ятників, а також місця поховання загиблих захисників Вітчизни тощо.
Під час виконання суспільно корисних робіт безробітні в основному виготовляли маскувальні сітки для потреб армії, підтримували у готовності захисні споруди цивільного захисту для використання їх за призначенням, займалися обладнанням наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття, також у медичних установах наводили лад у палатах і допоміжних приміщеннях, допомагали пораненим військовослужбовцям долати різні труднощі для повернення до повноцінного життя. З-посеред тих, хто був залучений до виконання суспільно корисних робіт, 59,6% трудилися для забезпечення функціонування національної економіки та системи життєдіяльності населення, а 33,3% працювали для задоволення потреб Збройних сил України, інших військових формувань і сил цивільного захисту.
Охочим взяти участь у громадських, суспільно корисних та інших роботах тимчасового характеру слід звертатися до підрозділів Львівського обласного центру зайнятості (https://bit.ly/459Fenf), консультаційна підтримка надається за телефоном «гарячої лінії» +380966825183, а також на офіційному телеграм-каналі Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv).
За працевлаштування переселенців роботодавцям Львівщини відшкодовано 8,0 млн грн
У першому півріччі цього року 290 працедавців Львівщини скористалися програмою компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 697 осіб, котрі переїхали з тимчасово окупованої території або районів активного ведення бойових дій.
За галузевою ознакою в основному фінансову підтримку отримали фірми і компанії переробної промисловості (виробництво), заклади оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, організації харчування, а також установи, що ведуть діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, охорони здоров’я, сільського господарства, будівництва тощо.
Для виплати компенсації витрат з оплати праці переселенців Львівська область профінансована на суму 8,4 млн грн. Із них 8,0 млн грн вже надійшли на рахунки підприємств, де працюють вимушено переміщені особи.
Для отримання компенсації в розмірі 6700 грн за кожного працевлаштованого переселенця працедавцям необхідно подати заяву через застосунок «Дія» (http://surl.li/bxuvd) або звернутися до підрозділу обласної служби зайнятості (http://surl.li/hlqlq) за місцезнаходженням. Тривалість надання такої допомоги не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.
Загалом упродовж 6 місяців поточного року послугами обласної служби зайнятості з метою працевлаштування скористалися 1718 осіб з числа ВПО. Із них 412 вдалося працевлаштувати.
Станом на 01.07.2023 року роботу на Львівщині шукали 437 переселенців, у тому числі 239 безробітних. Серед них переважали представники таких груп професій як працівники сфери торгівлі та послуг (21,8%), професіонали (16,3%), фахівці (14,2%), законодавці, держслужбовці, керівники (13,8%). Більшість ВПО (60,3 %) з вищою освітою і віком від 35 до 44 років (32,6%).
Ваучер на навчання: які професії та спеціальності обирають на Львівщині
Запровадження нових технологій, автоматизація і цифровізація виробничих процесів призводять до того, що професії та спеціальності, які ще вчора були на піку популярності, стають застарілими або вимагають від тих, хто їх здобув, нових, більш сучасних, знань, умінь чи навичок. Однак вихід є. І його пропонує служба зайнятості шляхом видачі ваучерів на навчання.
Завдяки цій програмі краяни віком понад 45 років, учасники бойових дій, звільнені зі служби військовослужбовці, внутрішні переселенці, особи з інвалідністю або позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України мають змогу за кошти держави пройти перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні за професією (спеціальністю) або підвищити кваліфікацію, щоб залишатися конкурентоспроможними на ринку праці і гарантовано мати роботу.
«На реалізацію програми ваучеризації у Львівській області передбачено 8800,0 тис. грн, з яких уже використано 2238,4 тис. грн, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – У першому півріччі цього року ваучер отримала 561 особа, 425 з них виявили бажання підвищити рівень кваліфікації».
За його словами, ваучер видається лише один раз. Завдяки цьому документу особа може оплатити навчання вартістю до 26840 грн. Для цього необхідно подати до підрозділів обласної служби зайнятості заяву, паспорт, документ про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків, трудову книжку або її дублікат. Особа самостійно обирає навчальний заклад з відповідною ліцензією, де бажає пройти вишкіл.
Серед 123 професій і спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, жителі Львівщини наразі обрали 19. Більшість підвищувала кваліфікацію за такими напрямами як «психологія» – 165 осіб, «середня освіта (за предметними спеціалізаціями)» – 75, «соціальна робота» – 61, «медсестринство» – 45 осіб. А перепідготовка здійснювалася за професіями «верстатник деревообробних верстатів» (39 осіб), «водій навантажувача» (21), «швачка» (15), «кухар» (11 осіб) та ін.
Повна інформація щодо аспектів видачі ваучерів – на сайті Державного центру зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery). Консультації надаються у підрозділах ЛОЦЗ (https://bit.ly/459Fenf), на телеграм-каналі @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або за телефоном 096 682 51 83.
Львівський обласний центр зайнятості