Новини центру зайнятості (12-01-2022)

Кому яку зарплату пропонують працедавці

На початку січня цього роком Львівська обласна служба зайнятості оперувала інформацією про наявність 3,4 тис. вільних робочих місць і вакантних посад.

За сферами діяльності найбільша кадрова потреба спостерігалася у переробній промисловості (27,5% всіх вакансій), торговельній галузі (13,0%) та транспорті (9,7%).

У професійному розрізі найбільше – 37,5% – вільних місць праці зафіксовано для кваліфікованих робітників з інструментом: швачок, пекарів, слюсарів-електриків з ремонту устаткування, гірників підземних, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарів аварійно-відновлювальних робіт, електрослюсарів підземних, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, слюсарів-ремонтників, слюсарів-сантехніків та ін. Середній розмір пропонованої їм заробітної плати становив 11152 грн.

Ще 20% вакансій адресовані робітникам з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водіям автотранспортних засобів, операторам автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок, трактористам-машиністам сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, операторам котельні, токарям, машиністам підземних установок, складачам поїздів, машиністам екскаватора тощо). Представникам цих професій працедавці готові в середньому платити 12339 грн.

Майже 11% складають пропозиції працевлаштування для професіоналів: інспекторів (пенітенціарна система), вчителів закладу загальної середньої освіти, судових експертів, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), бухгалтерів (з дипломом магістра), фармацевтів, вчителів-дефектологів, лікарів-терапевтів, лікарів ветеринарної медицини та ін. Середній розмір зарплати у цій групі – 11206 грн.

Для працівників сфери торгівлі та послуг (кухарів, продавців продовольчих (непродовольчих) товарів, продавців-консультантів, офіціантів, барменів, молодших медичних сестер, поліцейських (за спеціалізаціями), перукарів (перукарів-модельєрів), охоронників, покоївок, манікюрників, шеф-кухарів) налічувалося 10,2% вакансій із середньою винагородою 7682 грн.

Праця представників найпростіших професій та осіб без професії (двірників, підсобних робітників, укладальників-пакувальників, вантажників, прибиральників, кухонних робітників, укладальників хлібобулочних виробів, комірників, контролерів енергонагляду) оцінюється в середньому 7672 грн. Для них пропозиції працевлаштування склали 7,3%.

А найменше – 6,4 % – вакансій налічувалося для фахівців (бухгалтерів, вихователів, сестер медичних, електриків дільниці, механіків, лаборантів (медицина), агентів комерційних, майстрів виробничого навчання, електриків цеху, механіків дільниці, фахівців з фізичної реабілітації, логопедів тощо), зарплатні пропозиції для котрих – 10217 грн.

За програмою «єРобота» в області буде створено 1045 нових робочих місць

Серед переможців програми «єРобота», яка передбачає надання мікрогрантів для відкриття або розвитку бізнесу, – 433 заявники із Львівської області.

«Сума грантових коштів, що будуть освоєні на Львівщині, становить 101,6 млн грн. Із них 65,1 млн грн вже надійшли на рахунки 278 учасників програми. Середній розмір фінансової підтримки держави – 234,7 тис. грн», – зазначив директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк. 

За його словами, за кількістю заявників-переможців програми Львівщина на тлі України посіла друге після Київщини місце. Мікрогранти отримають 278 приватних підприємців, 67 – юридичних осіб, котрі готові розвивати бізнес, а також 88 початківців, що виявили бажання займатися власною справою. За виділені кошти вони придбають обладнання для організації або розширення підприємницької діяльності, закуплять сировину та матеріали, оплатять вартість оренди приміщень, рекламні послуги та ін. 

Відповідно до поданих учасниками програми бізнес-планів в області буде створено 1045 нових робочих місць. У розрізі видів економічної діяльності найбільше погоджених проєктів у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту (28%), ведення діяльності у переробній промисловості (20%), а також у галузі тимчасового розміщення та організації харчування (14%).

Нагадаємо, що ключова мета програми «єРобота» – державна підтримка бізнесу у непростий час війни шляхом видачі заявникам мікрогрантів для започаткування або розгортання підприємницької діяльності. Отримувачі коштів зобов’язуються створити від одного до двох робочих місць залежно від суми гранту (одне робоче місце – 150 тис. грн, два і більше – 250 тис. грн).

В останні дні грудня 2022 року уряд направив черговий транш на фінансування програми в розмірі 308 млн грн і планує продовжити проєкт цього року.