Дефіцитні вакансії: кому на Львівщині складно працевлаштуватися?
Відповідно до статистичних даних, якими володіє обласний центр зайнятості, на початку серпня цього року на одне вільне місце праці на Львівщині в середньому претендували три безробітних.
Однак навантаження у різних галузях економіки – доволі різне. Приміром, станом на 01.08.2022 року за видами діяльності найбільше вакансій задекларували підприємства переробної промисловості (29,6%), заклади гуртової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту та мотоциклів (15,4%), а також фірми сфери транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (9,5%).
Традиційно в області бракує швачок, водіїв автотранспортних засобів, слюсарів різної спеціалізації, електромонтерів, операторів автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок, перукарів, монтерів кабельного виробництва, столярів, електрогазозварників, трактористів тощо.
Доволі високі шанси влаштуватися на роботу у лікарів різного профілю, менеджерів, бухгалтерів, поліцейських, адміністраторів, інспекторів.
Чималий попит на працівників сфери торгівлі (продавців-консультантів, касирів торговельного залу, продавців продовольчих товарів), громадського харчування (кухарів, барменів, пекарів, офіціантів, кондитер), а також на осіб без професії чи спеціальної освіти: двірників, молодших медичних сестер, прибиральників території або підсобних робітників.
Гостра нестача вакансій на Львівщині для юристів, комірників, економістів, спеціалістів держслужби, сестер медичних, бібліотекарів, листонош, охоронників, завідувачів складу.
Найбільше претендентів з числа зареєстрованих безробітних на 1 вакансію керівника та менеджера (8 осіб), технічного службовця (7 осіб) та фахівця (5 осіб).
За сприяння служби зайнятості роботу знайшли понад 9 тис. осіб
У січні-липні цього року посередницькими послугами Львівської обласної служби зайнятості з метою пошуку місця праці скористалися 32,3 тис. безробітних, що на 23,1 тис. менше, ніж в аналогічному періоді торік.
За скеруванням служби зайнятості у цей період роботу знайшли 9,1 тис. осіб, у т. ч. 7,5 тис. безробітних. Серед них – 110 клієнтів було забезпечено новими робочими місцями із наданням працедавцям компенсації зі сплати єдиного соціального внеску. Для підвищення рівня конкурентоспроможності 1,7 тис. безробітних проходили професійне навчання або перекваліфікацію.
Упродовж семи місяців цього року пошук потенційних працівників службі зайнятості довірили 4,9 тис. суб’єктів господарської діяльності, від яких надійшла інформація про наявність 18,2 тис. вільних робочих місць і вакантних посад.
Середній розмір заробітної плати, зазначений у відкритих станом на 01.08.2022 року вакансіях, становив 9,6 тис. грн, тоді як у цей час минулого року працедавці пропонували за роботу в середньому 8,4 тис. грн.
У перші дні серпня п. р. допомоги у працевлаштуванні потребували 9,4 тис. безробітних (торік було на 10,1 тис. менше). Більшість із них (65,2%) – жінки, 25,4% – молодь віком до 35 років, 41,6% – жителі сільської місцевості.
Перемишлянська районна філія Львівського обласного центру зайнятості