Новини центру зайнятості (10-02-2023)

Допомоги у працевлаштуванні потребують 580 переселенців

У січні цього року до підрозділів Львівської обласної служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулося 166 вимушено переміщених осіб з районів ведення бойових дій або тимчасово окупованих територій, із них 130 набули статус безробітного. За скеруванням служби зайнятості 44 особи з числа ВПО минулого місяця вдалося забезпечити роботою. Працевлаштувалися переселенці в основному у заклади сфери торгівлі та послуг (31,0%) і на підприємства переробної промисловості (27,6%). Тепер вони працюють продавцями, офіціантами, пекарями, бухгалтерами, швачками, двірниками, вантажниками, прибиральниками службових приміщень та ін.

Загалом від початку повномасштабної війни, тобто із 24 лютого 2022 року і до 31 січня 2023 року, посередницькі послуги служби зайнятості з метою працевлаштування на Львівщині отримували 4659 внутрішніх переселенців, з котрих 1147 знайшли роботу.

Станом на 01.02.2023 року допомоги у пошуку місця праці потребували 580 ВПО, половина з них (292 особи) – це клієнти Львівської, 77 – Стрийської, 65 – Дрогобицької, 57 – Самбірської філій ЛОЦЗ. За кваліфікаційним складом домінували фахівці (19,6%), професіонали (17,3%) та працівники сфери торгівлі та послуг (15,9%).

Нагадуємо, що для працедавців, які забезпечують роботою вимушено переміщених осіб, діє програма компенсації витрат з оплати праці. Щоби скористатися нею, необхідно подати пакет документів у паперовій формі до місцевих підрозділів служби зайнятості (контакти – https://bit.ly/40jWW59) або в електронній через портал «Дія» (https://bit.ly/3xbuxAF). Ознайомитися з компенсаційним механізмом можна за посиланням https://cutt.ly/JJULj1G.

До 250 тис. гривень на старт або розвиток бізнесу: відновлений прийом заяв на участь у програмі «єРобота»

У рамках реалізації урядового проєкту «єРобота» з лютого поточного року відновлений прийом заяв охочих отримати мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу.

«На Львівщині завдяки цій програмі, яка стартувала у липні минулого року, буде освоєно понад 100 млн грн і створено 1045 нових робочих місць», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. За його словами, у 2022 році за результатами реалізації урядової ініціативи 433 учасники, документи котрих розглядала комісія ЛОЦЗ, отримали позитивне рішення про фінансування власних бізнес-ідей за рахунок мікрогрантів. Середній розмір виплати склав 234,7 тис. грн.

Цьогоріч до програми «єРобота» внесені певні зміни. Зокрема кошти учасникам програми виплачуватимуться із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Мікрогранти щодо яких було прийняте позитивне рішення у 2022 році, будуть профінансовані із фонду державного бюджету.

Право на фінансову підтримку мають як підприємці, що вже ведуть бізнесову діяльність, так і ті, хто має намір відкрити власну справу. Щоб отримати кошти, потрібно подати заяву та розроблений бізнес-план через портал «Дія». Після перевірки поданих документів, оцінки бізнес-плану, а також ділової репутації заявника йому потрібно пройти співбесіду з членами комісії Львівського ОЦЗ. Рішення про надання гранту ухвалюється в Державному центрі зайнятості.

Основна умова отримання мікрогрантів – створення не менш як одного нового робочого місця. Державні кошти надаються для покриття таких напрямів витрат:

– придбання меблів, обладнання (окрім транспортних засобів), необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);

– закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно до 50 відсотків розміру мікрогранту);

– послуги маркетингу та реклами (не більш як 10 відсотків розміру мікрогранту);

– орендна плата за нежитлове приміщення (до 25 відсотків розміру мікрогранту);

– орендна плата за обладнання (не більш як 10 відсотків розміру мікрогранту);

– лізинг обладнання, окрім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (до 50 відсотків загального розміру мікрогранту);

– використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Консультації з питань участі у програмі «єРобота» можна отримати на телеграм-каналі за посиланням https://t.me/DCZ_Lviv , а також за номерами тел.: 096 682 51 83 або (0322) 33 01 67.

Робота для швачок: яку зарплату пропонують працедавці?

У базі вільних робочих місць і вакантних посад Львівської обласної служби зайнятості налічується понад 360 пропозицій роботи для швачок.

Половина вакансій для представників цієї затребуваної професії зосереджена у Львові, водночас працедавці готові працевлаштувати швачок у Бориславі, де зафіксовано майже 30 вакансій, Червонограді та Яворові (по 25 вільних місць праці), дещо менше – 13-16 вакансій – залишаються неукомплектованими на підприємствах Городоччини, Дрогобиччини, Миколаївщини. Водночас потрібні такі працівники у Буську, Золочеві, Жовкві, Старому Самборі та Новому Роздолі.

Найбільшу заробітну плату (20 тис. грн) швачкам пропонують у Львові на підприємстві з пошиття трикотажних виробів. На дві тисячі менше можуть розраховувати майстрині швейного ремесла у Бориславі, котрі погодяться трудитися на підприємстві, що спеціалізується на пошитті чохлів для м’яких меблів.

На Яворівщині фірма, яка займається виготовленням чохлів для автомобілів AUDI, BMV, Mercedes, Skoda, Seat, пропонує потенційним співробітникам 17 тис. грн.

Із зарплатою 15 тис. грн для представниць цієї професії є вакансії у Червонограді, Львові та Городку. Приміром, у столиці Галичини швейне підприємство, що виготовляє легкий жіночий одяг, зокрема блузки, спідниці, штани, плаття, пропонує працевлаштування особам з інвалідністю, у котрих за станом здоров’я нема застережень до такого виду діяльності. В іншу львівську компанію бракує майстринь на пошиття верхнього одягу. У Червонограді шукають працівників для пошиття виробів з цупких тканин, зокрема сумок, рюкзаків, шкіряних сидінь для автомобілів тощо.

Загалом картина щодо розміру винагороди для швачок така: вакансій із зарплатою від мінімальної до 8,0 тис. грн – 42%, 8,0-10,0 тис. грн – 26%, 11,0-15,0 тис. грн – 8%, 15,0-20,0 тис. грн – 24%.

Із повним переліком вільних робочих місць і вакантних посад можна ознайомитися у закладці «Єдиний портал вакансій» (https://jobportal.dcz.gov.ua ) інтернет-ресурсу Державної служби зайнятості, на сайті Львівського ОЦЗ (https://lviv.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy) та профілі «Львівська обласна служба зайнятості» у соціальній мережі «Фейсбук» (https://bit.ly/3pZJ7IC).

Львівський обласний центр зайнятості