Навчання за ваучером: у переліку – 123 професії та спеціальності
Упродовж п’яти місяців поточного року майже 500 жителів Львівщини отримали ваучер на навчання, що дозволить їм іти в ногу з часом, володіти сучасними технологіями та використовувати у професійній діяльності новітнє обладнання.
Завдяки ваучеру можна пройти перепідготовку за робітничими професіями, підготовку за спеціальностями для присвоєння ступеня магістра на основі здобутої освіти бакалавра або магістра за іншими спеціальностями, підготовку на наступному рівні освіти, а також пройти спеціалізацію та підвищити кваліфікацію.
«Отримувачі ваучерів самостійно обирають місце школу серед професійно-технічних і вищих навчальних закладів, у яких є ліцензія про надання відповідних освітніх послуг», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
За його словами, від 25 травня цього року перелік професій та спеціальностей, за якими видається ваучер для навчання, майже вдвічі збільшений і складається із 123 найменувань. Серед нових такі затребувані на ринку праці професії як бетоняр, штукатур, муляр, продавець непродовольчих товарів, продавець продовольчих товарів, молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими, монтажник з монтажу сталевих і залізобетонних конструкцій, слюсар будівельний, електромонтер з ремонту та обслуговування апаратури та пристроїв зв’язку, оператор котельні, провідник пасажирського вагона, службовець на складі (комірник) та ін.
Перелік також доповнений сучасними спеціальностями: автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка; біотехнології та біоінженерія; гірництво; деревообробні та меблеві технології; дизайн; дошкільна освіта; економіка; енергетичне машинобудування; залізничний транспорт; інформаційні системи та технології; комп’ютерні науки; маркетинг; мікро- та наносистемна техніка; озброєння та військова техніка; підприємництво та торгівля; терапія та реабілітація; туризм і рекреація; теплоенергетика; фізична культура і спорт; цивільна безпека тощо.
Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (сьогодні це 26840 грн). Якщо вона більша за цю суму, то працедавець або фізична особа самостійно доплачує різницю.
Повну інформацію про програму ваучеризації можна отримати в найближчому підрозділі ЛОЦЗ (https://bit.ly/459Fenf) або на сайті Державної служби зайнятості в рубриці «Ваучер».
Найбільше пропозицій роботи у Львівській філії обласного центру зайнятості
На початку червня цього року за сприяння спеціалістів обласної служби зайнятості роботу шукали 3738 осіб зі статусом безробітного. Більшість з них –жінки (71,9%), 28,3% – складала молодь віком до 35 років, 40,6% – жителі сільських поселень.
Серед зареєстрованих безробітних 54% мали вищу освіту. Ще 33% –професійно-технічну, 13% – загальну середню.
У перші дні літа служба зайнятості оперувала інформацією про наявність в області 6226 вакансій, тобто в середньому на одне вільне робоче місце претендував один безробітний.
Середня заробітна плата в актуальних вакансіях, які задекларували працедавці, становила 11,0 тисяч гривень. Найвища винагорода зафіксована у таких сферах економіки як водопостачання, каналізація, поводження з відходами (14,4 тис. грн), сільське, лісове та рибне господарство (13,3), будівництво (13,1), постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (12,9), професійна, наукова та технічна діяльність (12,4 тис. грн).
За кількістю вільних робочих місць і вакантних посад в області лідирує Львівська філія обласного центру зайнятості, де до уваги клієнтів понад 4 тисячі варіантів працевлаштування. Значно менше вакансій у Червоноградській (688), Дрогобицькій (447), Стрийській (364), Золочівській (331), Яворівській (267) та Самбірській (124 вакансії) філіях ЛОЦЗ.
Львівський обласний центр зайнятості