Новації у сфері фіскалізації розрахункових операцій
Перемишлянська ДПІ повідомляє, що реалізація товарів на території села звільнена від обов`язкового використання РРО. Це передбачено змінами, прийнятими КМ України до Постанови «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»» від 23 серпня 2000 року № 1336.
Звертаємо увагу, що виключення не застосовуються, якщо:
- одночасно здійснюється реалізація підакцизної продукції;
- одночасно здійснюється дистанційна торгівля;
- сільською радою прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.
Щодо порядку ведення товарних запасів
Перемишлянська ДПІ нагадує, що 26 листопада набув чинності Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Мініфіну України від 03.09.2021 № 496.
Щодо платників єдиного податку другої-четвертої груп, то положення Порядку №496 стосується лише:
платників- «спрощенців», що наведені у пункті 61 підрозділу 10 Розділу XX Податкового Кодексу України та здійснюють наступні види діяльності:
реалізують технічно-складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту;
реалізують лікарські засоби, а також вироби медичного призначення;
реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Окрім того, вимоги Порядку стосуються підприємців, що належать до 3 групи єдиного податку та зареєстровані платниками податку на додану вартість. Також Порядок встановлює обов’язок ведення обліку товарних запасів Для ФОП , які використовують загальну систему оподаткування та здійснюють свою діяльність у сферах торгівлі, громадського харчування та послуг.
Положення, передбачені Порядком №496, не стосуються платників єдиного податку І групи.
ДПС про порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам
ДПС України оприлюднила черговий інформаційний лист № 26, який присвячено нормам Закону України від 03.06.2021 № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».
Законом № 1525 доповнено Податковий кодекс статтею 208 прим. 1, норми якої набирають чинності з 1 січня 2022 року. У листі ви дізнаєтеся:
- що включає в себе термін «Електронні послуги»;
- яка ставка податку застосовується до операцій з постачання нерезидентами електронних послуг;
- хто вважається платником ПДВ за операціями з постачання електронних послуг;
- як визначається місце постачання електронних послуг;
- як відбуватиметься взаємодія особи-нерезидента з податковими органами в Україні;
- за яких умов особа-нерезидент, яка постачає фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України, зобов`язана зареєструватися платником ПДВ тощо.
Ознайомитися з інформаційним листом можна за посиланням https://tax.gov.ua/data/material/000/432/537580/InfoList26.pdf.
Як декларанту розрахувати базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо валютних цінностей?
Перемишлянська ДПІ нагадує, що до 1 вересня 2022 року триває кампанія одноразового добровільного декларування активів, під час якої громадяни мають можливість добровільно задекларувати активи, з яких раніше не були сплачені податки.
Пункт 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу визначає базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування виходячи із конкретних об’єктів декларування.
У разі якщо така грошова вартість визначена в іноземній валюті, вартість таких валютних цінностей зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України (далі – НБУ) станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. У разі якщо така грошова вартість визначена у вигляді банківських металів, вартість банківських металів зазначається, виходячи з маси та облікової ціни банківських металів, розрахованої НБУ станом на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.