Про зарахування податкових платежів та єдиного внеску у період завершення бюджетного року
Головне управліня ДПС у Львівській області звертає увагу платників податків, що останній день в 2023 році, коли податкові платежі та єдиний внесок, сплачені через Систему електронних платежів Національного банку України, будуть зараховані Казначейством на бюджетні/небюджетні рахунки, в тому числі на рахунки, відкриті в СЕА ПДВ і реалізації пального та спирту етилового та єдиний рахунок, 29 грудня 2023 року. З 30 грудня 2023 року по 01 січня 2024 року включно платники податків не зможуть здійснювати податкові платежі у зв’язку із проведенням Казначейством технічних робіт. Свою роботу у звичайному режимі Казначейство відновить з 02 січня 2024 року.
До уваги фізичних осіб – платників єдиного податку першої – третьої груп!
Головне управліня ДПС у Львівській області повідомляє, що з 01.01.2024 відповідно до статей 7 та 8 Закону України від 09.11.2023 № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено місячні розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3028 грн та мінімальної заробітної плати – 7100 гривень.
Згідно з Податковим кодексом граничний обсяг доходу для платників єдиного податку першої – третьої груп розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Отже, у 2024 році розмір доходу для підприємців - платників єдиного податку не повинен перевищувати такі суми для:
першої групи платників єдиного податку – 1 185 700 грн;
другої групи платників єдиного податку – 5 921 400 грн;
третьої групи платників єдиного податку – 8 285 700 гривень.
Ставка єдиного податку для І групи (до 10 % прожиткового мінімуму) складе з 1 січня 2024 року 302,80 гривень.
Ставка єдиного податку для ІІ групи (до 20% мінзарплати) становитиме 1420 гривень.
Ставка єдиного податку для ІІІ групи - 5% доходу, або 3% доходу + ПДВ.
Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti//
Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Львівській області Телеграм: https://t.me/tax_service_Lviv
Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot».
До уваги громадян - власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь!
З метою уникнення заборгованості перед бюджетом, ГУ ДПС у Львівській області повідомляє громадян - власників, орендарів, користувачів на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, що якщо у 2023 році таким громадянам контролюючим органом нараховано мінімальне податкове зобов’язання і вони отримали податкове повідомлення-рішення з розрахунком такі особи зобов'язані сплатити зазначену суму податку відповідно до норм Податкового кодексу.
Де можна переглянути план-графік перевірок?
Відповідно до чинних положень статті 77 Податкового кодексу України та згідно з вимогами Порядку формування план-графіка, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015р. №524 «Про затвердження Порядку формування план-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (із змінами) формується план-графік проведення документальних планових перевірок та розміщується на вебпорталі ДПС.
З детальним план-графіком проведення документальних планових перевірок платників податків на 2023 рік можна ознайомитись за покликанням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/642254.html
Роботодавцям на замітку
Перемишлянська ДПІ звертає увагу, що будь-яке використання найманої праці має бути оформлене роботодавцями відповідно до вимог чинного законодавства. При цьому, слід пам’ятати, що допуск працівника до роботи за трудовим договором можливе після направлення відповідного повідомлення до територіального органу податкової служби. Крім того, якщо працівник приймає рішення працювати за трудовим договором, то має написати заяву про прийняття на роботу та надати необхідні документи. В свою чергу роботодавець забезпечує укладання трудового договору або видає наказ про прийняття працівника на роботу та ознайомлює з ним працівника, направляє повідомлення до територіального органу податкової служби, навчає працівника безпечній роботі і лише після цього працівник допускається до роботи. Нагадаємо, що трудовий договір – це документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем. Він визначає права і обов’язки обох сторін, умови праці, заробітну плату, термін дії, порядок зміни і розірвання. Договір може бути строковим або безстроковим, з повним або неповним робочим часом, основним або за сумісництвом залежно від характеру роботи і бажання сторін.
Фізичним особам про податкову знижку
Перемишлянська ДПІ нагадує, що фізичні особи мають можливість отримати податкову знижку за витратами, здійсненими у 2022 році. Для цього до 31 грудня 2023 року необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступний рік. Тобто засвідчити свої витрати, аби повернути частину коштів за 2022 рік, можна лише до кінця поточного року. Перелік витрат дозволених для включення до податкової знижки міститься в ст. 166 Податкового кодексу України. Звертаємо увагу, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, крім випадку, визначеного п.п. 166.4.4 п. 166.4 ст. 166 Кодексу.
Застосування РРО чи ПРРО є обов’язковим при готівкових розрахунках
Перемишлянська ДПІ нагадує, що змінами до законодавства з 1 жовтня 2023 року відновлено застосування до суб’єктів господарювання санкцій за здійснення готівкових розрахунків у пунктах продажу без використання РРО чи програмного РРО.
За порушення порядку застосування РРО передбачена фінансова санкція у розмірі 100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг), а за кожне наступне порушення -150 відсотків.
Для фізичних осіб – підприємців єдиноподатників, тимчасово, до 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати скасування воєнного стану, фінансова санкція застосовується у розмірі 25 відсотків за перше порушення та 50 відсотків за кожне наступне. Але це не стосується платників ПДВ та ФОП, що здійснюють продаж підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння.
Нагадуємо, що процедури реєстрації реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) встановлені порядками, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій». Зокрема, форми для реєстрації ПРРО та інструкції щодо їх заповнення знаходяться на вебпорталі ДПС України за покликанням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/formi-prro/.
Мобільний застосунок «Моя податкова»: отримання інформації з реєстрів ДПС
Для зручності та допомоги платникам податків Державна податкова служба України розробила відеоролик «Мобільний застосунок «Моя податкова»: отримання інформації з реєстрів ДПС». Переглянути відеоролик можна за посиланням https://tax.gov.ua/data/video/000/009/10167/video.mp4