Новини Державної податкової служби України (18-11-2021)

Актуальні питання  щодо  добровільного декларування активів

Як декларанту заповнити графи 6, 7, 9, 12 розд. V Декларації, якщо він декларує об’єкти житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує сукупно по квартирі(ах) – 120 кв.м., по житловому будинку(ках) –240 кв.м., нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальною площею більше 60 кв. м.?

Перемишлянська ДПІ повідомляє, що згідно з пунктом 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства. До таких активів відносяться, зокрема, об’єкти:

а) житлової нерухомості:

квартира/квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 кв. м., або майнові права, що підтверджені відповідними документами, на таку квартиру або квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;

житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м., або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м., за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

б) нежитлової нерухомості – нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв. метрів.
Якщо фізична особа виявила бажання скористатися своїм правом на подання Декларації, то незалежно від загальної площі активів або їх сумарної вартості, декларант заповнює необхідні розділи Декларації без урахування положень п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
У разі декларування об’єктів житлової/нежитлової нерухомості, у розд. V Декларації зазначаються:

графа 6 – загальна площа активу; графа 7 – розмір частки, яка належить декларанту; графа 9 – загальна сума витрат на придбання (набуття) активу або його оціночна вартість;

графа 12 – вартість активу (база для нарахування збору). У цій графі фізична особа самостійно приймає рішення щодо бази для нарахування збору, а саме базою буде вся сума понесених витрат, пов’язаних з придбанням активу, чи тільки їх частина.

 

Як відкривається спеціальний рахунок в банку для цілей добровільного декларування?

Для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті «Призначення платежу/зміст операції» зазначає «добровільне декларування».

Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:

- перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;

- або зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;

- або подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.

Декларант додатково до документів для відкриття спеціального рахунку подає анкету та заяву.

 

Визначення бази нарахування збору з добровільного декларування для іноземної валюти

Базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування для іноземної валюти є її грошова вартість, яка зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування Збору шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Довідково: пункт 7 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу визначає базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування виходячи із конкретних об’єктів декларування. Детальніше про особливості  одноразового та добровільного декларування можна дізнатися у роз’яснювальних матеріалах, розміщених  на вебпорталі ДПС у банері ««Одноразове добровільне декларування».

 

Майже 101 млн грн надійшло до бюджету за результатами податкових перевірок

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що впродовж січня-жовтня 2021 року працівниками управління податкового аудиту проведено 2370 перевірок, з яких 110 планових та 2 260 позапланових перевірок. За результатами перевірок донараховано узгоджених податкових зобов’язаннях в сумі 434,6 млн гривень. Показник рівня узгодженості донарахованих сум за актами документальних перевірок склав 130,6 відсотки. З донарахованих сум сплачено до бюджету 100,5 млн гривень.

 З початку 2021 року зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 1184,3млн грн, що дозволило упередити несплату цього податку в наступних податкових періодах на 213,2 млн грн, а також зменшено від'ємне значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом з ПДВ на 70,8 млн грн та суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету, на 100 млн гривень.

Крім цього, проведено 2 189 фактичних перевірок, застосовано та узгоджено фінансових санкцій на суму 13,3 млн грн, з яких сплачено до бюджету 7,3 млн гривень.

 

До уваги платників єдиного внеску!

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що згідно з Законом України «Про державний бюджет України на 2021 рік»,  з 01.12.2021 розмір мінімальної заробітної плати становитиме 6 500 гривень.

 При цьому зміниться ставка єдиного внеску, зокрема, мінімальний розмір  становите 1430 грн (6 500 х 22 %). Також зазнає змін з 1 грудня і максимальна сума страхового внеску, яка складе 21 450 гривень, а саме: максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становитиме 97 500 грн (15 розмірів мінімальної заробітної плати).

 

Порядок та терміни реєстрації ПРРО

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що порядок застосування програмних РРО регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Мінфіну України від 23.06.2020 №317 .

Для реєстрації ПРРО складається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (J/F 1316602). Реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків до фіскального сервера засобами Електронного кабінету (портального рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (API)) або засобами телекомунікацій.

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.

Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.

Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:

- у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного дня);

- не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного дня).

За наявності підстав для відмови в реєстрації ПРРО фіскальний сервер формує повідомлення про відмову в реєстрації ПРРО із зазначенням підстав для такої відмови.