Повідомлення про прийняття працівника на роботу можна подати через Електронний кабінет
Перемишлянська ДПІ інформує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення про це відповідного органу ДПС.
Постановою КМ України від 17.06.2015 року № 413 встановлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг;
на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Для подання Повідомлення в електронному вигляді здійснюється вхід до Електронного кабінету за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Режим «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету забезпечує можливість створення платниками податкової, фінансової, статистичної звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в тому числі Повідомлення, підписання і подання такої звітності до контролюючих органів.
Електронні сервіси ДПС: увійти до Е- кабінету можна з допомогою QR-коду
Міністерство цифрової трансформації та Державна податкова служба України спростили вхід до Електронного кабінету. Для швидкого входу користувач може скористатися QR-кодом:
обрати спосіб входу Дія та «Отримати код»;
відсканувати QR-код;
підтвердити особу через мобільний додаток «ДІЯ» та підписати Запит.
Підписуйтесь на канали інформування ДПС:
https://www.facebook.com/tax.lviv
https://www.facebook.com/TaxUkraine
https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:
https://t.me/infoTAXbot.
У податковій обговорили актуальні питання адміністрування податків
Нещодавно в Буській ДПІ під головуванням заступника начальника ГУ ДПС у Львівській області Ігоря Лазорко відбулась зустріч у форматі «круглого столу» із суб’єктами господарювання – юридичними особами територій обслуговування Буської, Бродівської, Золочівської та Перемишлянської ДПІ.
На початку заходу Ігор Лазорко зазначив позитивну динаміку надходжень до бюджетів усіх рівнів впродовж п’яти місяців поточного року та подякував представникам бізнесу за сумлінно сплачені податки. Зазначив, що податкова служба зацікавлена у підвищені рівня добровільності сплати податкових платежів і всіляко сприяє створенню партнерських відносин з суб’єктами господарювання.
Під час зустрічі розглянуті актуальні питання адміністрування податків, збільшення податкового навантаження з податку на прибуток та ПДВ, легалізації робочих місць та дотримання законодавства про працю. Також нагадали про можливість використання електронних сервісів ДПС, завдяки яким можна не тільки сформувати, перевірити та надіслати податкову звітність, а й дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом та отримати іншу довідкову інформацію.
Зустріч пройшла у форматі конструктивного діалогу.
Ви запитували – ми відповідаємо
В Перемишлянській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань оподаткування платників податків та застосування касових апаратів. На запитання платників відповідав в.о. начальника інспекції Віталій Лазоренко.
Як новоствореній юридичній особі подати до контролюючого органу інформацію про головного бухгалтера?
Згідно з пунктом 66.4 статті 66 Податкового кодексу та пунктом 9.3 розділу IX Порядку № 1588 платники податків – юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб зобов’язані подати відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви за ф. № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».
При подані заяви за ф. № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» заповнюються 1, 2, 4 та 10 розділи заяви за ф. № 1-ОПП, при цьому інформація про засновників не подається.
Відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, також оновлюються контролюючими органами у Єдиному банку даних юридичних осіб на підставі реєстраційної заяви платника податку на додану вартість (про реєстрацію, перереєстрацію або внесення змін), якщо така реєстраційна заява була подана в один із способів, визначених п. 183.7 ст. 183 розд. V Податкового кодексу, та задоволена контролюючим органом.
У цьому разі платник податків звільняється від подання до контролюючого органу заяви за ф. № 1-ОПП у зв’язку із зміною відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи.
Платники податків можуть подати заяву за ф. № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг.
З якого віку фізична особа може зареєструватися підприємцем?
Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі після досягнення нею 16-річчя, якщо вона має бажання займатися підприємницькою діяльністю. Це передбачено частиною третьою ст. 35 Цивільного кодексу України.
Проте, в такому випадку, для проведення державної реєстрації підприємцем, громадянам, які ще не досягли повноліття, необхідно отримати письмову згоду на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування.
Слід врахувати, що з моменту реєстрації підприємцем, така молода людина набуває повної цивільної дієздатності та несе відповідальність за провадження підприємницької діяльності.
Здійснити реєстрацію фізичної особи-підприємця можна в кілька способів:
звернутися з заявою до Центру надання адміністративних послуг;
скористатися послугою нотаріуса;
скористатися офіційним електронним додатком “Дія”.
В який термін потрібно написати заяву на відпустку платнику єдиного податку ?
Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік, на час відпустки.
Звільнення від сплати єдиного податку платники можуть отримати за умови подання заяви до органу податкової служби за місцем реєстрації, де вказано обраний період щорічної відпустки. Заява підприємця подається в довільній формі.
Платники єдиного податку 1 та 2 груп сплачують податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця – (п.295.1 ПКУ). Нарахування авансових внесків для таких платників єдиного податку здійснюється податковими органами на підставі поданої ними заяви, зокрема щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви стосовно періоду щорічної відпустки (п.295.2 ПКУ). З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до контролюючих органів заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.
Платники єдиного податку є ще й платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки.
Фізичні особи-підприємці можуть подати заяву і без відвідування контролюючого органу ДПС за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника», скориставшись меню «Листування з ДПС» приватної його частини, де платники мають можливість направити документ до ДПС.
Чи можна отримати інформацію про дату реєстрації РРО, книги обліку розрахункових операцій?
На офіційному вебпорталі Державної служби України у відкритій частині Електронного кабінету в меню «Реєстри» у вкладках:
«Інформація про РРО» – суб’єкт господарювання може отримати інформацію про всі зареєстровані реєстратори розрахункових операцій та програмні РРО, шляхом пошуку за їх даними;
«Інформація про книги ОРО» – суб’єкт господарювання може отримати інформацію про зареєстровані книги обліку розрахункових операцій, шляхом пошуку за їх даними.