Новини Державної податкової служби України (13-09-2021)

Перед подачею спецдекларації скористайтесь прикладами з її подання

Перемишлянська ДПІ нагадує, що в Україні стартувала кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування громадянами активів. Триватиме вона з 1 вересня 2021 року по 1 жовтня 2022 року.

Громадяни України можуть задекларувати активи, розміщені на території України та/або за її межами, які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування буде відбуватися шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація».

Наразі у банері «Одноразове добровільне декларування» на вебпорталі Державної податкової служби України розміщено приклади заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Тож, перед декларуванням активів радимо переглянути їх.

Добровільне декларування активів: як задекларувати готівку?

Перемишлянська ДПІ повідомляє, що згідно внесених Законом від 15.06.2021 №1539-ІХ змін до Податкового кодексу, об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі.

Для цілей одноразового декларування громадянин має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України  до подання декларації. Для цього необхідно звернутися до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Нацбанком України.

Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Щодо проведення податковою службою перевірок декларацій при одноразовому декларуванні активів

Відповідно до п.п. 15.1 п. 15 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання відповідної Декларації.

Метою проведення камеральної перевірки декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок. Тобто податковими органами не проводяться документальні перевірки, що свідчить про відсутність фіскальної складової.

Водночас, повідомляють, що контролюючим органом  не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, склад та обсяг яких перебуває у межах, які визначені положеннями Податкового кодексу та вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори.

Крім того, одноразові (спеціальні) добровільні декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта, а також як докази у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних та адміністративних справах.

15 вересня – граничний термін  для подання заяви про перехід на спрощену систему

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу.

Якщо суб’єкт господарювання є платником інших податків і зборів, має намір перейти на спрощене оподаткування, він повинен подати до контролюючого органу заяву про перехід, яка подається не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Разом із заявою слід подати розрахунок доходу за попередній календарний рік. Форми заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 року № 308.

Перехід на сплату єдиного податку є можливим лише якщо протягом попереднього календарного року суб’єкт господарювання дотримав визначених пунктом  291.4 Податкового кодексу вимог.

 Для подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування рекомендуємо використовувати "Електронний кабінет" (https://cabinet/tax.gov.ua), який є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом.

Для отримання відомостей про доходи  скористайтесь Електронним кабінетом платника

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що платник податків може отримати Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, скориставшись Електронним кабінетом (http://cabinet.tax.gov.ua).

Вкладка «Запит про суми виплачених доходів» режиму «ЕК для громадян» приватної частини Е-кабінету надає можливість користувачу після проходження електронної ідентифікації сформувати, підписати та надіслати Запит щодо отримання відомостей з ДРФО в електронному вигляді(заповнюється автоматично відповідно до реєстраційних даних платника податків).

Відповідь (Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді) можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи» або у вкладці «Запит про суми виплачених доходів» режиму «ЕК для громадян» переглянути Відповідь № 2, сформовану на поданий Запит.