Податкова служба надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання конфіскованого майна
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що ДПС України у листі від 03.06.2021 № 12825/7/99-00-21-03-02-07 надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання конфіскованого майна.
У листі зазначено, що не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з:
конфіскації майна (передачі майна від особи, в якої його конфісковано, у власність держави);
безоплатної передачі конфіскованого майна від особи, що здійснює його безоплатну передачу, до державних органів, установ (організацій), які утримуються за рахунок бюджетних коштів, а також закладів, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей.
Операції з постачання (продажу) конфіскованого майна іншим фізичним та юридичним особам є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.
Додатково слід зазначити, що для операцій з постачання (продажу) конфіскованого майна виключень з числа об’єктів оподаткування та податкових пільг з ПДВ не передбачено.
Оскільки конфісковане майно належить державі, то держава здійснює делегування функцій щодо нарахування і сплати податкових зобов’язань з ПДВ, які виникають у зв’язку з реалізацією належного їй майна, особі, якій делеговано право здійснювати постачання (продаж) такого майна.
Отже, особа, яка здійснює операції з постачання (продажу) конфіскованого майна, повинна виконувати усі обов’язки, передбачені нормами Податкового кодексу України для платника ПДВ, здійснюючи такі операції.
Також у листі надано роз’яснення щодо особливостей, які виникають при здійсненні операцій з постачання конфіскованого майна.
Понад 6 млрд грн надійшло до бюджетів Львівської області єдиного внеску
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що протягом січня - травня поточного року до бюджету області забезпечено надходження єдиного внеску в сумі 6 473,2 млн гривень. Приріст надходжень єдиного внеску за п’ять місяців п.р. в порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить 123,9 відс, або на 1 246,8 млн грн більше.
Через єдиний рахунок, з початку року перераховано до бюджету єдиного внеску в сумі 3,4 млн гривень.
Нагадуємо, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», та не менше розміру мінімального страхового внеску.
До уваги платників!
14 червня 2021 року з 09.00 до 10.00 в Перемишлянськй ДПІ відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань оподаткування суб’єктів господарювання та застосування електронних сервісів. На запитання платників відповідатиме в.о. начальника інспекції Лазоренко В.М. за телефоном: (263) 2-24-76.
Платниками Львівщини сплачено понад 1 млрд. грн. рентної плати
Впродовж січня – травня 2021 року до державного бюджету надійшло 924,8 млн. грн. рентної плати, що у порівняні аналогічним періодом минулого року більше на 460,6 млн. грн.., або на 85,4 відсотка. Найбільшу частку у надходженнях до державної казни, а саме 95,8 відс., складає рентна плата за користування надрами. За п`ять місяців п.р. її надходження скали 886,4 млн. гривень.
До місцевих бюджетів за січень-травень поточного року надійшло 100,0 млн. грн. рентної плати, що на 34,5 млн. грн., або на 52,7 відсотка більше ніж торік.
Щодо граничних обсягів доходу для І-ІІІ груп з метою перебування на спрощеній системі підприємцями
Згідно з п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
-не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
-обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Дія п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.
До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).
Разом з цим умови, відповідно до яких фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп, зазначені у п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу.
В Перемишлянській ДПІ надано понад 500 адмінпослуг
Впродовж січня - травня поточного року працівниками Перемишлянської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області надано представникам бізнесу та громадянам 547 адміністративних послуг, з них 106 в електронній формі.
Зокрема, видано 419 карток платника податків про реєстраційний номер облікової картки з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, 22 відомості з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів, утриманих податків та 86 витягів з реєстру платників єдиного податку.
Також зареєстровано 85 заяв на застосування спрощеної системи оподаткування, 64 книги обліку розрахункових операцій та 12 реєстраторів розрахункових операцій.
Нагадуємо, підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з метою визначення необхідності застосування РРО та/або програмних РРО повинні самостійно визначити перевищення обсягу доходу, понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. При цьому враховується обсяг доходу за поточний звітний податковий рік з урахуванням всіх доходів відповідно до ст. 292 Податкового кодексу.