До уваги платників єдиного податку, які обрали спрощену систему з особливостями оподаткування
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що з 6 травня діє форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки, затверджена наказом Мінфіну України від 26.04.2022 № 124.
Звертаємо увагу, що платники єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відс. доходу зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для місячного податкового (звітного) періоду. Граничний термін подання декларації за квітень припадає на 20 травня 2022 року.
Нагадуємо, спеціальний режим оподаткування єдиного податку запроваджено тимчасово з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України. При цьому згідно з п.п. 9.9 п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники ЄП 3-ї групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування.
При виїзді за кордон на постійне місце проживання подайте декларацію
Громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.
Декларацію необхідно подати не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду за три останні звітні податкові періоди та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації). Перевірка контролюючим органом здійснюється протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації. У разі відсутності податкових зобов’язань платнику податку видається відповідна довідка.
Довідка про сплату або відсутність податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур. Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.
Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу та постановою КМ України від 27.12.2010 №1243 «Про порядок видачі довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов'язань з такого податку».
Щодо перевірок одноразових (спеціальних) добровільних декларацій контролюючим органом
Відповідно до п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, протягом визначеного підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування, має право добровільно подати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
При цьому в декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.
Крім того, п. 13 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що податкова перевірка контролюючим органом не проводиться щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою, що підпадає під дію п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, передбачені п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Водночас, відповідно до п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ Декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку.
Так, декларація підлягає у порядку, передбаченому підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, камеральній перевірці, яку контролюючий орган проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної Декларації (п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Метою проведення камеральної перевірки декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок.
З початку року платниками Львівщини сплачено понад 7 млрд. грн. податкових платежів до місцевих бюджетів
Незважаючи на воєнний стан, надходження до місцевих бюджетів Львівщини за 4 місяці цього року збільшилися на 20 відсотків. Так, впродовж січня-квітня п.р. надходження податкових платежів до місцевих бюджетів склали понад 7 млрд. грн. Ріст у порівнянні з таким періодом минулого року на 1,2 млрд. грн. або на 20,5 відсотків.
По податку на доходи фізичних осіб надходження становлять 4,8 млрд. грн.. (це плюс 24 відсотки), єдиному податку надійшло 1,3 млрд. грн. (додатково 270 млн. грн. або плюс 26,5 відсотків. Надходження податку на нерухоме майно склали 195 млн. грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 36,9 млн. грн. або на 23,3 відсотки більше.
Дякуємо платникам податків Львівщини!
Ціни на соціально значущі товари під контролем ДПС та Держспоживслужби
Нещодавно відбулася зустріч заступника начальника ГУ ДПС у Львівській області Руслана Ганюка та заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Олександри Чукаш.
Відповідно до змін в Податковому Кодексі, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюють державний контроль (нагляд) та спостереження у сфері ціноутворення відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення».
Заходи контролю будуть вживатися спільно із представниками Держпродспоживслужби та спрямовані на дотримання платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) при торгівлі продовольчими товарами, що мають істотну соціальну значущість, лікарськими засобами та пальним.
Враховуючи, що вартість деяких товарів, зокрема, продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, лікарських засобів та пального суттєво впливає на добробут населення, особливо в умовах воєнного стану, ДПС та Держпродспоживслужба обговорили питання здійснення контроль за цінами.
Чи продовжується кампанія декларування під час воєнного стану?
Кампанія декларування 2022 триває. Звертаю увагу, що обов’язковому декларуванню підлягають:
- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
- доходи у вигляді спадку від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунків від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
- доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи тощо.
Відповідно до п. 69.1 п. 61 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, у випадку відсутності у платника податків можливості, зокрема своєчасно подати декларацію, платники звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим наданням декларації протягом 6-ти місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Де можна детально ознайомитись з правилами одноразового декларування?
Детальна інформація щодо одноразового спеціального декларування оприлюднюється на субсайті ДПС в тематичному банері «Одноразове добровільне декларування» розмішений за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.
Банер містить розділи: нормативно-правові акти; повідомлення; роз’яснення для платників;
аналітичні дані; зворотній зв’язок; подати декларацію.
До уваги платників!
16 травня 2022 року з 10:00 до 11:00 в Перемишлянській ДПІ буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо оподаткування доходів громадян та змін у податковому законодавстві. На запитання платників відповідатиме начальник інспекції Ігор Дяків за телефоном: (263)2-14-20.