Питання декларування та своєчасної сплати податковий платежів обговорили в Перемишлянській ДПІ
В Перемишлянській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбулась зустріч начальника інспекції Ігоря Дяківа з платниками щодо новацій податкового законодавства та співпраці з бізнесом.
В ході заходу обговорено питання добровільності та своєчасності сплати податків, легалізації зайнятості найманих працівників та сплати єдиного внеску, використання електронних сервісів.
Також звернуто увагу на зміни в законодавстві щодо запровадження з 1 вересня п.р. до 1 вересня 2022р. одноразового, добровільного декларування громадянами своїх активів. Зазначено об’єкти декларування, ставки та порядок подання декларації. Наголошено, що до декларанта, який сплатив у повному обсязі суму збору не проводиться податкова перевірка джерел отримання доходів, за рахунок яких було набуті задекларовані активи.
Зустріч відбулась у форматі запитання – відповіді.
Фахівцями ЦОП Перемишлянської ДПІ надано 966 адмінпослуг
З початку 2021 року фахівцями Центру обслуговування платників Перемишлянської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області громадянам та представникам бізнесу надано 966 адміністративних послуг, з них 198 в електронній формі.
Зокрема, видано 739 карток платника податків про реєстраційний номер облікової картки з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, 28 відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів, утриманих податків та 14 витягів з реєстру платників ПДВ.
Також зареєстровано 100 книг обліку розрахункових операцій, 46 розрахункових книжок та 16 реєстраторів розрахункових операцій.
Нагадуємо, підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з метою визначення необхідності застосування РРО та/або програмних РРО повинні самостійно визначити перевищення обсягу доходу, понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. При цьому враховується обсяг доходу за поточний звітний податковий рік з урахуванням всіх доходів відповідно до ст. 292 Податкового кодексу.
Одноразові (спеціальні) добровільні декларації перевірятимуть тільки камерально на арифметичні та логічні помилки
Декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, має право добровільно подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
При цьому інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається.
Разом із тим податковим органом не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою, що підпадає під дію п. 10 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Податкового кодексу доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, передбачені п. 10 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ ПКУ.
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку. Це буде камеральна перевірка, яку центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної декларації. Мета такої перевірки є виявлення арифметичних та логічних помилок у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.
Понад 3 млрд грн задекларовано громадянами доходів за 2020 рік з початку року
Станом на 01.08.2021 року громадянами Львівщини подано 16073 декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік, що на 2 873 декларації більше у порівнянні з минулим роком, або на 21,8 відс та задекларовано 3641,1млн грн, що на 560,2 млн грн більше ніж торік.
Нагадуємо, що кампанія декларування минулорічних доходів громадян закінчилася, але особи, які мають право на податкову знижку, можуть подати декларацію до кінця 2021 року.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником ПДФО витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки визначений ст. 166 Податкового кодексу. Скористатися таким правом можна лише за витратами 2020 року.
Звертаємо увагу, що декларацію можна направити до податкових органів засобами електронного зв’язку. Для цього потрібно скористатися Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу можна подати за допомогою Електронного кабінету
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що власники підприємств, установ, організацій та фізичні особи підприємці зобов’язані подавати до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску повідомлення про прийняття працівника на роботу. Повідомлення затверджене постановою КМ України від 17.06.2015 № 413 та подати його можна за допомогою сервісу ДПС «Електронний кабінет».
Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
Режим «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету забезпечує можливість створення платниками податкової, фінансової, статистичної звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в тому числі Повідомлення, підписання і подання такої звітності до контролюючих органів. Із запропонованого переліку форм слід обрати форму «J(F)3001001» Повідомлення про прийняття працівника на роботу» та зазначити відповідний територіальний орган ДПС (регіон, район) в полі «Код ДПІ».
Нагадаємо, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом та подання повідомлення про прийняття його на роботу.