Дотримання норм Закону 1072 допоможе позбутися пені і штрафів
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує платникам про можливість скасування штрафних санкцій та пені. Дана норма запроваджена Законом України від 04.12. 2020 року № 1072-ІХ. Відповідно до п. 23 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу для того, щоб скористатися можливістю скасування платнику податків штрафних санкцій та пені, такому платнику необхідно:
- написати до контролюючого органу заяву;
- сплатити до 10 червня 2021 року основну суму податкового боргу;
- не допускати виникнення нових податкових боргів з поточних зобов’язань.
За умови виконання платником перелічених умов, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими, будуть скасовані у порядку визначеному для списання безнадійного податкового боргу.
Вказані норми не поширюються на:
-великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 ПКУ;
-осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
-осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
-банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
-осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
-осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.
Заяву до податкового органу можна подати скориставшись послугами Електронного кабінету.
Щодо особливостей звільнення від оподаткування ПДВ операцій, які здійснюються в рамках реалізації проектів, що фінансуються НТО
ДПС України з метою застосування норм Податкового законодавства у частині оподаткування ПДВ, враховуючи положення Угоди між Урядом України та Організацією Північноантлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні, ратифікованої Законом України від 04.02.2016 року №989-VIII, надала роз’яснення щодо особливостей звільнення від оподаткування ПДВ операцій, які здійснюються в рамках реалізації проектів, що фінансуються НТО.
Відповідно до статтей 25, 26 Угоди проекти, що фінансуються НАТО, в тому числі їхні активи, доходи та інше майно (яким володіє реципієнт або інша особа від імені реципієнта) звільняються від:
усіх прямих і непрямих податків; разом з тим, ні НАТО, ні реципієнт не будуть претендувати на звільнення від податків і платежів, які пов'язані з оплатою комунальних послуг;
усіх митних та інших зборів і кількісних обмежень на ввезення та вивезення щодо товарів, які ввозяться або вивозяться у зв'язку з або на підтримку проекту, що фінансується НАТО; товари, що ввозяться відповідно до цього звільнення не повинні відчужуватися шляхом їх продажу або дарування в Україні, за виключенням умов, затверджених Урядом України;
усіх митних зборів та інших зборів та/або кількісних обмежень на ввезення та вивезення щодо публікацій, пов'язаних з проектом, що фінансується НАТО.
Реципієнт означає будь-яку юридичну або фізичну особу, розташовану або яка проживає н Україні, яка одержує конти та/або обладнання в рамках проекту, що фінансується НАТО,
Реципієнтам дозволяється укладати прямі контракти на придбання товарів, послуг і будівництва з будь-якого джерела всередині і за межами України щодо проекту, що фінансується НАТО. Такі контракти, товари, послуги і будівництво не підлягають сплаті мит, податків, податку на додану вартість та інших платежів в Україні. Товари, послуги і будівництво, набуті відповідно до цього положення, не повинні відчужуватися шляхом їх продажу або дарування в Україні, за виключенням умов, затверджених Урядом України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Податкового кодексу. Пунктом 197.11 статті 197 ПКУ передбачено звільнення від оподаткування ПДВ, зокрема, операцій з:
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів як міжнародної технічної допомоги ( далі - МДТ), яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок МТД, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;
ввезення на митну територію України майна як гуманітарної допомоги, наданої згідно з нормами Закону України "Про гуманітарну допомогу".
Порядок залучення, використання МТД затверджено КМ України від 15.02.2002р. №153. При цьому, дія Порядку №153 не поширюється на проекти, які фінансуються Організацією Північноантлантичного договору (НАТО) відповідно до Угоди.
Станом на 19.04.2021 року чинними є довідники пільг ДПС: Довідник №103/1 та Довідник №103/2.
За звільненнями від оподаткування ПДВ операціями постачальники (платники ПДВ) зобов’язані складати податкові накладні та реєструвати їх в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни з урахуванням вимог Положення №1307 від 31.12.2015, із змінами та доповненнями.
Враховуючи вищенаведене, за умови дотримання вимог, визначених Угодою та ПКУ, звільненню від оподаткування ПДВ підлягають операції з постачання товарів/послуг у рамках реалізації проектів, що фінансуються НАТО, у т.ч. прямих контрактів на придбання товарів, послуг і будівництва з будь-якого джерела всередині і за межами України щодо проектів, що фінансуються НАТО.
Детальніше у листі ДПС України № 10196/7/99-00-21-03-02-07 від 29.04.2021 року.
Порядок та термін реєстрації програмних РРО
Перемишлянська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) складається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (J/F 1316602) (далі – реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО). Реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків до фіскального сервера засобами Електронного кабінету (портального рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (API)) або засобами телекомунікацій.
У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.
Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.
Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:
у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного дня);
не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного дня).
Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області