Державна податкова служба України інформує (22-03-2021)

 Нові форми податкової накладної та податкової звітності з ПДВ

Перемишлянська  ДПІ  ГУ ДПС  у Львівській області  інформує, що затверджено нові форми податкової звітності з ПДВ та податкової накладної, які містять рядки та графи, призначені для відображення інформації щодо здійснюваних платниками податку операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою у розмірі 14 відсотків.
З 16 березня 2021 року для платників податку забезпечено можливість реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, які підлягають складенню за операціями з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, здійснених починаючи з 01.03.2021.
Відповідний наказ Міністерства фінансів України від 01.03.2021 № 131 „Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” зареєстровано у Міністерстві юстиції України 11.03.2021 за № 310/35932.

Задекларувати доходи можна за допомогою Електронного кабінету платника 

Перемишлянська ДПІ нагадують громадянам, що триває кампанія декларування доходів. Для того, щоб прозвітувати про отримані минулого року доходи, жителям Перемишлянщини не обов’язково йти до податкової, адже декларацію про майновий стан і доходи можна надіслати  в електронному вигляді.
При направленні декларації засобами електронного зв’язку слід скористатися сервісом «Електронний кабінет», який знаходиться за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.
Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за допомогою особистого електронного ключа, який видається Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДПС та іншими АЦСК, з переліком яких можна ознайомитися у відкритій частині «Електронного кабінету».
За допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет» можна також отримати відомості про отримані  доходи  з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.
Далі необхідно перейти у режим «Декларація про майновий стан і доходи» та заповнити декларацію.

Удосконалено форму податкового повідомлення-рішення

Мінфін України наказом від 31.12.2020 №846 виклав у новій редакції Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків. 

 Порядок  визначає форму  та порядок  надіслання  (вручення) контролюючими органами податкових повідомлень-рішень   платникам податків, передбачає відображення  у формах податкових повідомлень-рішень  інформації щодо права  платника податків подавати  скаргу разом з клопотанням  про поновлення  скарги в адміністративному порядку  та копіями  підтверджених документів  поважності причин його пропуску.
Порядок  забезпечує  виконання  п.56  підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу  в частині прийняття   за результатами перевірок, що були розпочаті  до 1 січня 2021 року, податкових повідомлень-рішень, а також  їх оскарження  за правилами Кодексу, що діяли до 1 січня 2021 року, за перевірками, які розпочаті  після 1 січня 2021 року, передбачено  прийняття податкових повідомлень-рішень та їх оскарження за правилами, що діють після 1 січня 2021 року.
Окрім того, запроваджено  окремі форми податкового повідомлення-рішення, які застосовуються  у разі встановлення:
-порушення порядку  реєстрації  акцизних накладних та розрахунків коригування до таких  акцизних накладних у Єдиному реєстрі  акцизних накладних (ст.1202 Кодексу);
-фактів завищення сум ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету, заявлених у податкових деклараціях, зокрема при використанні права на податкову знижку.
Наказ № 846 опубліковано в Офіційному віснику №17 від 05.03.2021 і набирає чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування, тобто з 20.03.2021року.

Закон 1072-ІХ: cписання штрафних санкцій і пені

Законодавець передбачив декілька механізмів врегулювання податкового боргу згідно Закону України №1072 –IX від 04.12.2020,  яким  доповнено Податковий кодекс новими пунктами. Одним із таких механізмів є відстрочення податкового боргу платників податків-фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень.
Умови відстрочення податкового боргу такі: надається платникам податків – фізичним особам, які станом на 1 грудня 2020 року мали загальний розмір податкового боргу (у тому числі штрафні санкції та пеня) у сумі, що не перевищує 6800 гривень в цілому. Така сума боргу може бути відстрочена до 29.12.2021. Відстрочення потребує обов’язкового подання заяви до контролюючого органу за місцем обліку платника податків – фізичної особи. Відстрочення надається без нарахування процентів за користування таким відстроченням.
У разі погашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (до 29.12.2021) штрафні санкції і пеня передбачені ПКУ, не застосовуються та не нараховуються, а застосовані (нараховані) коригуються до нульових показників.
У разі ж непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання граничного строку, а також у разі її погашення після 29.12.2021, штрафні санкції і пеня нараховуються у загальному порядку.

Оновлено  Державний реєстр  РРО

ДПС України наказом від 12.03.2021 № 280 оновила Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, в якому  наводиться  перелік  касових апаратів, які дозволені до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена.  Крім того, в наказі зазначено перелік реєстраторів розрахункових операцій, виключених з державного реєстру РРО, експлуатація яких не дозволяється.
       Реєстр РРО розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/75217.html.
       Нагадуємо, з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року  РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізособами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (1 млн 320 тис грн), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
 

 Майже  93 млн гривень акцизного податку сплачено до місцевого бюджету Львівщини 

Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Львівській області,  протягом січня-лютого2021 року до місцевого бюджету Львівщини сплачено 92,6 млн грн акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання Львівської області роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що на майже 23 млн грн або на 32,9 відс більше в порівнянні з минулим роком.
У лютому 2021 року до місцевого бюджету Львівщини надійшло майже 43 млн грн податку, що на понад 10 млн грн або на 31,1 відс більше в порівнянні з минулим роком.

                                                                                                                        Буський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Львівській області