Уже впродовж 6 років у мальовничому Свіржі чарує своїми піснями гурт «Майоран», створений у 2011 році при Народному домі. Ініціатором створення гурту була Оксана Окарма.
Мета гурту — зберегти культурне надбання, звичаї та традиції етнічної групи лемків, які з 1947 року проживають у с. Свіржі.
Гурт дебютував на етнофестивалі «Лемківський розмай», який відбувався у с. Свіржі 12. 08. 2012 року. Співочий колектив виконував лемківські пісні, записані у старожилів села. Найбільшої популярності «Майоран» набув, коли брав участь у фестивалі автентичного мистецтва «Веретено», який відбувався в «Шевченківському гаї». Тоді колектив показав обряд лемківського весілля. Після цього гурт було запрошено на святкування ювілею від дня народження Богдана-Ігоря Антонича, яке організували в Мостиському районі у селі Бортятині в садибі-музеї поета.
На святкування ювілею приїхало багато літературознавців, художників, музикантів — людей творчих професій, які дали високу оцінку художній майстерності гурту. Це стало стимулом для подальшої продуктивної праці. Гурт часто запрошують на етнофестивалі, конкурси. Учасники «Майорану» є частими гостями в районному народному домі, у Львівській філармонії.
Репертуар колективу постійно поповнюється новими лемківськими та українськими народними піснями.
Колективу налічує 10 учасників, які регулярно збираються на репетиції, працюють над репертуаром гурту. Акомпаніатором гурту є Парикаш Василь.
У село часто приїжджають поляки, які багато років тому проживали в цій місцевості. «Майоран» зустрічає їх добрим словом і дзвінкою піснею.
Учасники гурту «Майоран» — люди, які люблять пісню, дбають про збереження звичаїв і традицій нашого народу, прагнуть, щоб не загубилися в нашому бурхливому сьогоденні і лемківська говірка, і лемківська пісня, бо що ж залишать у спадок своїм дітям і внукам?
Тож побажаймо їм творчих успіхів у цій благородній праці. Хай ще гучніше і мелодійніше лунає пісня у виконанні гурту «Майоран», хай лине вона і далеко за межі Свіржа та області й чарує всіх своєю красою.
Роман Батіг