Благодійний фонд "Спадщина.UA". Мандри Сокільські

#МандриСокільські

Це проєкт, який на території Бібрської громади у 2020-у році реалізувала команда Благодійного фонду “Спадщина.УА”. Він полягає у створенні шести нових туристичних маршрутів, які пролягають територією Бібрської громади. Насправді, маршрутів уже створено більше! 

Це такі одноденні піші, вело- та автомобільні туристичні маршрути:

  • «Бібрка – Bobrka – Prachnik - Boyberke» (про поліетнічну культурну спадщину Бібрки); 
  • «Дерев’яні скарби Бібреччини» (про сакральну дерев’яну архітектуру Бібрської ОТГ);
  • «7 чудес Бібрецького Опілля» (про найцінніші об’єкти спадщини Бібреччини);
  • «Willkommen. Мітичні німецькі колонії» (про німецькі колонії REHFELD, MILBACH та ERNSDORF, що були закладені наприкінці XVIII ст. на околицях Бібрки);
  • “100 гостей святого Яна” (Одноденна мандрівка до придорожньої скульптури чеського святого Яна Непомуцького у Суходолі. По дорозі варто відвідати ще низку пам’яток архітектури)
  • “Туди, де Марія лишила слід” (Про легендарний відбиток стопи Матері Божої на Малій Лисій горі за Романовом, по дорозі варто відвідати залишки фортифікацій І світової та зійти на гору Камулу - найвищу вершину Гологір);
  • Оффроад-тур Бібреччиною (Тур бездоріжжям громади, з зупинками біля архітектурних об’єктів, про які майже ніхто не знає і які скоро можуть зникнути. В межах туру можна почути найцікавіші місцеві легенди та відвідати місцевих фермерів-виробників)
  • “Слідами наших великих” (Одноденна екскурсія Бібркою та околицями, де проживали чи діяли великі українці, письменники, громадські та військові діячі. На сайті “Спадщина.УА” в розділі “Мандри” сформована відповідна карта, яка може бути корисною для вчителів та гідів).

Створенню цих маршрутів передувало 5 науково-дослідних експедицій, в яких опрацьовано 47 сіл Бібрської громади громади і ще десяток поза нею. Загалом команда проєкту виявила понад 150 об'єктів, які мають або можуть мати туристичний потенціал. Експерти і волонтери зібрали більше 1500 фото, знайшли та проаналізували понад 100 історичних світлин архітектурних об’єктів Бібреччини. Віднайшли та впорядкували інформацію про більш як 20 визначних осіб, які народилися чи проживали на Бібреччині, творили її історію, представляли всі національні спільноти, які тут мешкали.

Також за пів року вдалося зібрати інформацію про цікаві для туристів природні об'єкти та кількадесят місцевих легенд та переказів.

На основі цих даних і створені туристичні маршрути та сформована база даних, яка буде постійно доповнюватися. 

Інформація про об’єкти маршрутів, видатних осіб та легенди також розміщені на сайті фонду “Спадщина.УА” та на офіційній сторінці проєкту “Сокіл.Перезавантаження” в соцмережі фейсбук.

Наживо отримати всю інформацію та буклети, які роздруковані для трьох перших маршрутів, можна буде вже скоро у приміщенні “Сокола” в Бібрці, де запрацює туристичний “Офіс гостинності”. Саме наш офіс має стати осердям і відправною точкою для всіх туристів.

Проєкт #МандриСокільські втілив БФ “Cпадщина.UА” у межах Програми міні-грантів для культурної спадщини “ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину” та за угодою з Лабораторія Міського Простору

 

Реєстр туристичних об'єктів Бібрської ОТГ